Zážitek roku: Výhra pro virtuální kamarádku
FOTO: archiv autorky

Zážitek roku: Výhra pro virtuální kamarádku

26. 12. 2016

Nejsem sice moc velký psavec a ani nemám nápady, o čem bych mohla psát. Dlouho jsem přemýšlela, zda se událo něco, co bych mohla nazvat zážitkem letošního roku. A na něco jsem přece jen přišla a kupodivu se hodí do škatulky, jež nese název ZÁŽITEK ROKU.

V dnešní době velké procento lidí je připojeno na nějakou sociální sít, kde má spoustu nejen reálných přátel ze školy, ze zaměstnání, zkrátka z běžného života, ale také spoustu těch, které zná jen z monitoru a říká se jim virtuální přátelé. A i já takových mám spoustu a nemám je vůbec spočítané. A na těchto sítích pak probíhají různé soutěže, kterých se moc ráda zůčastňuji, ať už jde o soutěže klikací, sdílecí nebo tvůrčí, jako je skládání básniček, článečků apod.

A tak byla ne jedněch stránkách vyhlášená soutěž o myčku na nádobí značky Whirlpool. Úkol zněl jasně, kde se měla označit osoba nebo nějaké zařízení, kterým by tato myčka udělala radost a byla pro tyto osoby potřebná. A protože mám virtuální kamarádku, která má doma těžce postiženého syna, o kterého se stará přes 30 let, natahá se s ním, tak jsem snad ani minutu nepřemýšlela a napsala a také označila v komentáři její celé jméno. A v úkolu také stálo, že osoba či zařízení, kteří budou označení, musí vložit odkaz buď na sebe nebo na ono zařízení, zřejmě z důvodu, aby se dalo ověřit, zda jde opravdu o potřebné a ne získat věc pro sebe. A tak má virtuální kamarádka tam tedy vložila fotku i se svým postiženým synem a při ní i odkaz na svůj facebookový profil. Snad 2-3 týdny se nic nedělo a až po této době mně přišla zpráva, že mnou označená osoba tuto soutěž vyhrála a zároven tato zpráva přišla také této virtuální kamarádce jménem RŮŽENKA. Když jsme se spolu spojily, oběma vyletěl tlak snad na 200 čísel a oběma nám to vehnalo slzy do očí. Mně z radosti, že jsem alespon takto mohla pomoci a prakticky zadarmo, stálo mě to jen pár ťuknutí do písmenek na klávesnici, a Růžence proto, že ač jsme se nikdy neviděly reálně, že má skvělé přátele, kteří nemyslí jen na sebe. Když to pak sdělila na své profilové stránce, co se podařilo, tak na to byly pro mou osobu jen samé pozitivní komentáře, což mě pochopitelně hodně potěšilo. Někdy stačí opravdu udělat radost druhému a člověk z toho má nepopsatelný pocit radosti. A pro mě je to opravdu zážitek roku, když jsem mohla pro někoho něco krásného udělat.

A Růženka má již myčku doma, ale kvůli ní musí doma něco upravovat tak, aby myčku mohla používat. Nejvíc se těšila, jak místo ručního umývání nádobí bude o Vánocích se svým postiženým synem sledovat pohádky v televizi a že mu bude moci věnovat více svého času. Navíc tato výhra přišla v předvánoční době a jejími slovy prý to byl pro ni moc hezký, praktický a velmi vhodný a užitečný vánoční dárek.

 

Soutěžní příspěvek na téma "Zážitek roku 2016". Jaký byl pro vás rok 2016? Zažili jste letos něco mimořádného? Byl to pro vás pozitivní rok nebo máte za sebou spíše negativní zkušenost či událost? Vložte i vy do soutěže svůj příspěvek a vyhrajte velkokapacitní flashdisk. Více informací o soutěži včetně pravidel najdete zde.

 

Hodnocení:
(4.7 b. / 29 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Foltýnová
Aničko,to byl od Tebe dobrý skutek a to se dnes už málo vidí.Aničko.nehvězdičkuji ,ale chválím.
Eliška Murasová
Paní Anno, klobouk dolů, taková nezištnost se jen tak nevidí. Jste obdivuhodná žena.
Soňa Prachfeldová
Aničko BRAVO m??? Aničko BRAVO !!!
Jaroslava Handlová
Tomu tedy říkám skutečně mimořádný počin a současně i pozoruhodný zážitek.
Lidmila Nejedlá
Aničko, tak to je skutečný ZÁŽITEK roku, a to i pro mne. Takové lidské souznění na dálku se jen tak nevidí. Růženka to s Vámi vyhrála a Vy jste to vyhrála u mne na celé čáře!
Zuzana Černá
Aničku znám již pár let a to osobně, Růženka je také moje kamarádka, přesto, že pouze netová, mám k ní opravdu blízko . Obou kamarádek si velice vážím, právě pro jejich morální a lidké hodnoty. Vždy tu jsou pro člověka, nikdy pomoc neodmítnou druhému a obě mají srdíčka na pravém místě. Když jsem se já dozvěděla právě od Aničky, že Růženka získává velkého pomocníka do kuchyně , v podobě myčky( kde Anička soutěžila právě za tímto učelem), tekly mi po tváři slzy štěstí. Je moc dobře, že právě v dnešní době, kdy většina lidí myslí pouze na sebe a své blaho, se najdou lidi jako je ANIČKA - ČLOVĚK S VELIKÝM SRDÍČKEM NA DLANI. Chtěla jsem celý článek hodnotit a klikala jsem postupně na hvězdičky, ale bohužel se mi ukázala pouze jedna- což neodpovídá mému hodnocení celého článku i události - OPRAVIT TO NEŠLO A TO MĚ VÁŽNĚ MRZÍ :( . Tím, že se tato událost a článek dotkl srdíčka je i pro mne ZÁŽITKEM ROKU!!
Anna Potůčková
Libuško ano, je to ta paní z článku a ta fotka je identická, dostala jsem povolení ji do tohoto článku použít. Takto zabalená myčka ji skutečně byla předána u ní doma, kde ji ji dovezli z BRNA. Růženka je z Ostravy
Libuše Křapová
Aničko, my se ještě neznáme, ale tyk :-) Já si taky myslím, že ty jednohvězdičky jsou omylem. Takový krásný příspěvek si jednu hvězdičku nezaslouží. A navíc tu jednu dala Ružena - není to ta paní z článku?
Anna Potůčková
A někde jsem tu četla, že si všichni tady tykají, a některé komentáře jsou tzv, vykací. Tak jak to je s tím tykáním na tomto portále?
Eva Balúchová
Paní Anno,na hvězdičkách tak moc nezáleží.Udělala jste dobrý skutek a určitě z něho máte stejnou radost jako Růženka.Ať je jí dobrým pomocníkem.
Jana Šenbergerová
Hezky jste nám předvedla, že i virtuální přátelství může být pro zúčastněné přínosem. Ať Růžence myčka dlouho dobře slouží a vaše přátelství vám přináší radost i nadále.
Jitka Hašková
To je opravdu významný zážitek.
Hana Rypáčková
To je tedy zážitek pro nás všechny. Moc to paní Růžence přeji a tobě Aničko tleskám. To je výborný počin. Bude to veliká úspora času.
Anna Potůčková
Alenko ano, Růženka co dala tu jednu hvězdičku je přímo aktérka tohoto zážitku a Zuzka je její i moje kamarádka, Zuzka moje dokonce reálná. Obě to mrzí, obě jsou nováčky na tomto portále a nevěděly jak se to hodnotí a omlouvaly se mi. Ale myslím si že to není až tak podstatné, to hlavní je radost jak moje, tak Růženky. Sama mám v ID 20 let manžela a vím jak to je, když přijde jakákoliv pomoc od rodiny, přátel a zcela neznámých lidí. Oběma nám stoupl radostí tlak, div to nebyl přímo infarktový
Alena Tollarová
Tady se někdo musel splést a myslel, že jedna hvězdička je jako jednička ve škole! Jinak bych nemohla tomu hodnocení uvěřit! Kéž by takových zážitků bylo víc! Pro mne čistá pětka!
Marie Seitlová
Pěkný a záslužný zážitek. Radost byla určitě oboustranná.
Zuzana Pivcová
To smekám, Aničko. A v dnešním světě, kdy se lidé skutečně starají především o sebe, dvojnásob. Tak klidně nebuďte velký psavec!! :-)
Naděžda Špásová
Myslím, Aničko, že jste byly obdarovány obě. Vy sice jen virtuálně, ale i to určitě potěšilo. Je dobře, že jsou ještě mezi námi tak hodní lidé, jako vy. *****
Lenka Hudečková
Tak to je paráda, moc Vám i Růžence gratuluji k tak skvělé výhře :-)
Alena Vávrová
Tak tomu se říká trefa a zážitek jako hrom na obou stranách!
Helenka Červenka
Opravdu dojemné a lidsky milé. Gratuluji oběma aktérkám k takovému přátelství.
Jiřina Votavová
Aničko, určitě to byl krásný zážitek nejen pro Růženku, ale i pro Vás. ♥