Zážitek roku: Domácí vánoční koncert
FOTO: autorka

Zážitek roku: Domácí vánoční koncert

27. 12. 2016

Od narození mého vnoučka Honzíka trávím Vánoce s ním a dcerou a jejím přítelem. Tím ale výčet domácích mazlíčků nekončí, jsou tam dva psi - border kolie, matka s dcerou, dále tři kočky, postupně nalezené na polích nebo v ůtulku. Honzík má ve svém pokoji ještě ještěrku agamu, říká jí Ms.Smith podle Harry Pottera, v dalším teráriu jsou afričtí velcí šneci.

Dcera bydlí v domě se zahradou, tak to není problém. Před letošním příjezdem jsem dostala nápad, jak ten slavný den nějak obohatit. S Honzíkem jsem se tajně domluvila, že budeme zpívat koledy před večeří, ale zatím je to tajné. S tím souhlasil, pak mi chodil šeptat, kdy budeme ještě zkoušet. Napsala jsem dokonce scénář, kde bylo vyznačeno, kdy zpívá on a kdy já. Udělal i na čtrvrtku program pro diváky a pověsil ho v kuchyni na ledničku. Začínalo se 1/2 hodiny před večeří. Uváděli jsme se sřídavě, pak jsme zpívali spolu a nakonec jsme překvapené rodiče přiměli ke zpěvu koledy Narodil se Kristus pán, popřáli hezké Vánoce a šlo se jíst. Všem se to líbilo, i když produkce někdy zadrhla. ale v rodině se to odpouští. Určitě si to napřesrok zopakujeme a Zážitek roku  - domácí vánoční koncert - bude v lepším provedení.

Druhý den se Honzík naší produkcí hned chlubil návštěvě. Chtěla jsem tím nápadem odpoutat Honzíka od počítače a zároveň připomenout české tradice. Věřím, že po letech, až už tady nebudu, vzpomene si o Vánocích na náš skromný koncert a udělá ho třeba se svými dětmi také.

 

Soutěžní příspěvek na téma "Zážitek roku 2016". Jaký byl pro vás rok 2016? Zažili jste letos něco mimořádného? Byl to pro vás pozitivní rok nebo máte za sebou spíše negativní zkušenost či událost? Vložte i vy do soutěže svůj příspěvek a vyhrajte velkokapacitní flashdisk. Více informací o soutěži včetně pravidel najdete zde.

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%