Můj politický kandidát na cokoli, včetně prezidenta
FOTO: archiv autora

Můj politický kandidát na cokoli, včetně prezidenta

13. 1. 2017

Dovoluji si upozornit čtenáře, že tento text není ani pohádka ani odpočinkový, je dlouhý a náročný a proto není pro každého...

Nedávno jsem na tomto serveru položil v diskusi na i60 otázku, zda máte svého oblíbeného politika, kterému byste svěřili vše včetně své rodiny a úspor. Odpovědí bylo nula. Nedivím se. Možná jsem proti stávajícím politikům zaujatý, možná mám pravdu v tom, že nás od revoluce úspěšně a za vlastního vytrvalého potlesku zavedli na okraj propasti. Jména jako Klaus, Havel, Pithart, Kalousek, Zeman, Benda, Singer, který nám znehodnotil korunu a vklady o 20%, by měla být vytesána do kamene a hluboko zakopána. Až tento národ dostane odvahu vypořádat se s porevoluční historií a rozkradením státu, představoval bych si to jako novodobý Norimberský proces, v němž nesmí platit, že zákony jejich jednání povolovaly-nařizovaly-umožňovaly. (vždyť si je sami upekli). Hlavní hledisko bude prospěch státu a občanské svědomí a jimi způsobené škody. Namátkou: zlatý poklad, důchodové fondy, CS námořní plavba, umělé oslabování koruny, konečné důsledky kuponové privatizace, opoziční smlouva, financování politických stran z černých fondů, rozpad policie a soudnictví, a dále si to jistě dokážete doplnit sami.

Omlouvám se, trochu jsem zabloudil, ale napravím to.

Pokud hledáme politika, který si zaslouží moji/vaši důvěru, vím jen o jednom, a to je PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. (* 20. března 1980) v současnosti předseda České Pirátské Strany. Znám jej zhruba od roku 1998,  kdy spojení bylo jen e-mailem, a osobně až od 17. června 2009. Ten den se nás sešlo asi 12 na zakládající schůzi Pirátů v motorestu v Průhonicích. Bylo to vlastně první osobní setkání, každý jsme od jinud a dosavadní komunikace probíhala výhradně elektronicky. Sešla se nesrovnatelná sbírka povah, profesí i názorů. Převažovaly ale profese kolem Informačních Technologií a lidé s vyhraněnými názory na svobodu projevu, včetně internetu a nesmyslných autorských práv. Já vím, od té doby máme v povědomí lidí jedno velké mínus, a to je název strany. Tento název „Piráti“ asociuje všechno, jen ne poctivost a čestnost. Ale stejně jako jména Vomáčka, Nožička, Kalousek jsou poděděná po rodičích, tak my jdeme ve stopách Švédské a celosvětové PiratePartay, včetně názvu a programu.

Ode dne vzniku strany jen s malou přestávkou je Ivan předsedou a sami jste mohli sledovat jeho mediální vývoj. První debata v televizi, zrovna s Komunistou, nebyla nic moc, Ivan měl dobré argumenty, ale působil tak nějak zakřiknutým dojmem, ale jak bych na tom byl já nebo vy poprvé v televizi? V odkazech dole budou linky na jeho dvě poslední televizní diskuse, kde argumentuje věcně a se znalostí problému a vždy s úsměvem, a otvírá i témata, která jsou jaksi v pozadí, ale pro nás podstatná. Je třeba vnímat i otázky a problémy,  na které jen odkázal. Loni 17. listopadu 2015 se nám tento kluk od Botiče konečně oženil za velké přítomnosti spolupirátů. Ovládá několik jazyků, má školu v USA, hraje na akordeon, a v tomto státě zná osobně snad každého Piráta.

Co říci závěrem?
Je to mladý a nadějný politik, nezatížený skandály a korupcí, vysoce vzdělaný a nedotknutý Plzeňskou univerzitou. Pro mne je to 100%  člověk s dokonalým politickým, morálním i osobním profilem, a pokud by to bylo nutné, svěřím mu svoje poklady, to je rodinu, vkladní knížku i klíče od manželčiných plechových  šatiček s jistotou, že až se vrátím ze světa, bude vše OK.

Nebudu, nemohu a ani nechci o Ivanovi psát příliš mnoho podrobných informací, které jsou veřejně dostupné. Koho to zajímá, podrobnosti si najde, koho ne, použijte klávesu Esc.

Pokud jsem tímto článkem někomu šlápl na kuří oko, neomlouvám se, musí si to sám rozchodit. Informace zde uvedené jsou pravdivé a čerpané z vlastních vzpomínek a veřejně dostupných informací.

Hodnocení:
(4.6 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Vážená paní Krausová, Článek je dva roky starý a moje známost s Piráty je z roku 2009. I když jsem s nimi spolupracoval i nadále stále věřím že je to nadějná mládež a pořád jsou mně milejší než Kalousek nebo Paroubek. Stejně jako vy nechápu ten dnešní politický obrat ale snad vědí co dělají.
Eva Krausová
Vaši důvěru si Bartoš možná zaslouží, mou ne... Naštěstí máme ale demokracii a kdo naši důvěru získá je jen na každém z nás. V politice si nikdy nenechám od nikoho radit. A to, co se zde děje v posledních dnech hovoří jen o tom, že žádné demokraty v naší zemi nemáme, bohužel...
Jiří Libánský
Já když čtu v tisku že "radnici obsadili Piráti", hned mi naskočí v mysli vyrabovaná budova se zohavenými mrtvolmi úředníků na chodbách a zpití raubíři hulákající kolem spoutaného primátora jako rukojmí. Čekám, kdy se objeví ti hrdinové, kteří ty loupežníky pobijou, nebo oběsí na náměstí a na radnici se vrátí radost, právo a prosperita. Představy, co je pirát, včetně té averze, se už asi nezbavím. Jinak lidi taky neposuzuji podle vzhledu, stejně jako Zuzana. Když máme teď Zemana, tak by u prezidenta byly dredy to poslední, co by mi vadilo.
Libor Farský
Libore, jsem stejného názoru, je to inteligentní sympaťák. Škoda toho nepopulárního názvu strany (celosvětově), ale volil jsem je a budu volit zase.
Libor Ptáček
Dagmar, děkuji za podporu.
Dagmar Tatoušková
dobrý den, také jsem volila Piráty, jsou mi velmi sympatiční se svým programem... jenom je škoda, že je tak málo vidíme v politice... a název strany je celosvětový .... Piráti ... jejich strana je fakt rozšířena po celém světě, takže to není jejich nějaký hloupý výmysl ...
Libor Ptáček
Oprava: funkci předsedy Pirátů
Libor Ptáček
Evo K. Tak v tomhle je Ivan právě ta výjimka. Do politiky se necpe, spíše byl donucen okolnostmi a lidmi vzít zpátky funkci Pirátů. Bez něj to jaksi nešlo. To co on má na rozdíl od dnešních politiků je taková ta morální historie. Je pořád stejný milý kluk a to i před volbami. Viděli jste někde u silnice plakát s Pirátem jak vám něco slibuje? A to co mají v programu je doživotní a nekonečný boj.
Eva Krausová
S důvěrou v politiky bych v dnešní době byla dost opatrná, před volbami je každý křišťálově čistý... A není to myslím vůbec o věku.
Libor Ptáček
Hana R. Stahovat se dá i nadále, *ulozto.cz* je taky jejich. Díky za podporu.
Hana Rypáčková
Už jsem je volila . Krásně se daly na jejich stránkách stahovat filmy. Už ne... :-) Ty dredy by na známkách nebyly vidět, aspoň by nesepínal ruce před dvojitou bradou. Doteď to nechápu proč ... :-(
Ilona Kolářová
Ještě štěstí, že nedosahuje kandidát prezidentského věku, protože prezident s dredy? A název strany není také zrovna nejšťastnější.
Elena Valeriánová
Podle úvodní fotky je to sympaťák, to jo, jen u těch ostatních fotek to chtělo popisky, pro takové neznalce jako jsem já.
Elena Valeriánová
Politická agitka? Nemohu se vyjádřit k vašemu 100℅ člověku, neznám ho. Jen obdivuji Vás pane Libore, za tu Vaši důvěru, kterou v něj máte. Bude zřejmě krišťalově čistý...
ivana kosťunová
Ten název strany opravdu dost odrazuje.Ale program mají zajímavý, asi čekají, že si na to občané zvyknou.:))
Jitka Hašková
Projevy pane Bartoše jsou většinou sympatické, ale vadí mi název strany Piráti. Symboly, patří tam i názvy, mají velkou sílu, dnes si to bohužel lidé neuvědomují. kdo to ale dokáže procítit a poznat, tak se hrozí, kolik se takových symbolů používá - ty lebky, zkřížené hnáty, rudé hvězdy, i ti piráti.
Libor Ptáček
Re Oldřich. Tak nějak nevím, asi jsem momentálně zabržděnej, ale marně přemýšlím co tím básník chtěl říci :=)
Oldřich Čepelka
Pan Ptáček je tady tak aktivní množstvím příspěvků a komentářů, že už si myslím, že tu navštěvuji Ptíčko60. - Víme, že váš kandidát nemá věk na prezidenta a po pravdě, mnozí bychom se báli, aby nešťastnou náhodou nepřišel nový Standa Gross. (Ani ten nechtěl škodit.) Ale jinak znám celou řadu lidí, kteří z té lidské stránky, morálky, jednání s lidmi atd. by se o to mohli ucházet taky. Ale nic nenavrhuji. A já, Olíček, si nepřeji, pane Ptíčku, aby bylo víc íček. Stačí to původní. (Toto bylo psáno v dobré náladě, bez zlostí.) .
Zuzana Pivcová
Asi právě proto, že jsem čas od času mezi motorkáři, jsem si navykla neposuzovat lidi podle zevnějšku, který je někdy pro řadu lidí trochu "nestandardní". Mladí lidé, kteří opravdu nejsou zatíženi minulostí, a to na jakoukoliv stranu, dokážou vidět věci z jiného pohledu než jen se zatrpklostí, nesnášenlivostí a jednáním ve svůj vlastní prospěch. Vzpomínám si, jak mi kdysi "Západní" Němec říkal, že se lidi u nás taky naučí politické kultuře, ale bude to nějakou generaci trvat. Tak třeba už to začíná!
Soňa Prachfeldová
Také si myslím, že by měla nastoupit mladší generace, v zájmu nás všech. Pan Bartoš je mi sympatický, zrovna tak jako Petr Mach. Snad si to mladí uvědomí a půjdou k volbám, je to v rukou voličů, snad si to mladí uvědomí a též pro sebe něco udělají . Důležité je, kdo z těch nezatížených by chtěl kandidovat na prezidenta.
Libor Ptáček
Evo a Ivano, děkuji za podporu. Pokud další volby vyhraje Babiš, bude proti spojencům z druhého a dalších míst potřebovat někoho kdo s ním utvoří většinu. Může to být Okamura, Piráti, Starostové o dalších nevím.
Jarmila Komberec Jakubcová
v politice je možné všechno
Libor Ptáček
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/217411058200001
Libor Ptáček
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Barto%C5%A1
Libor Ptáček
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_pir%C3%A1tsk%C3%A1_strana
Libor Ptáček
https://video.aktualne.cz/dvtv/cenzura-a-urad-na-pravdu-pouze-obrana-pred-ruskym-dezinforma/r~d4e308a0d28e11e6b2390025900fea04
ivana kosťunová
S myšlenkou, že současná politická garnitura je nedůvěryhodná a je potřeba dát příležitost mladým nadějným politikům se ztotožňuji. Pokud občané konečně pochopí, že nazrál čas volit i zdánlivě malé strany, určitě bych si pana Bartoše dovedla představit v poslanecké sněmovně. A s ním i další - např. Petra Macha , předsedu Strany svobodných občanů.
Libor Ptáček
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/356278/velka-piratska-svatba-bartos-si-vzal-knezku-chaosu-hrala-mu-znouzectnost.html
Libor Ptáček
https://www.pirati.cz/lide/ivan_bartos
Libor Ptáček
Pokud budete mít zájem o odkazy s jeho vystoupeními, mohu dodat.
Eva Balúchová
Jsem moc ráda,že jsem se o tomhle člověkovi od vás dozvěděla víc.V každé debatě mě zaujal,je vidět,že je vzdělaný a používá rozumné argumenty.Pirátům fandím a teď budu ještě víc.Takový mladý,chytrý člověk je v politice třeba.