Moje malé  lednové rozjímání
FOTO: Soňa Prachfeldová

Moje malé lednové rozjímání

14. 1. 2017

Jsme na prahu roku 2017. Otevírají se nám nové události v novém roce a doufám, že budou pokud možno jen pozitivní. A pokud přijdou i ty méně příjemné věci, určitě je překonáme, v kruhu rodiny, s přáteli, i s našimi zvířecími kamarády.

Zase ten starý rok nějak rychle utekl, ani nevím jak. Zdá se mi, že ten rok, měsíc, týden, den je nějak kratší. Než se otočíme, prostřídají se čtyři roční období, vidím, jak vnučky rychle rostou, synové mi stárnou. Asi už nestíhám jako dříve, anebo je to tím, že si říkám - zítra je také den, a vychutnávám si občas lenošení. Nemám ve zvyku bilancovat nebo si dávat předsevzetí, prostě beru život tak, jak přichází, co mi nabízí a co si z toho vyberu. Ovšem, něco pro to se také snažím udělat a trochu životu napovídám, co bych tak ještě chtěla a co si moc přeji.

Když jsme v minulém roce psali do soutěže " Můj plán: Co nejlepší prožití zbývajícího času ", také jsem napsala o tom, že bych si ještě přála chodského psa. Článek jsem nedokončila, přesto ho redakce uveřejnila a to moje přání se mi splnilo loni v září o mých narozeninách. Tak teď abych si udržela, či znovu trénovala svoji pohybovou aktivitu, protože na výstavě zjara přece nedopustím, abych to neudýchala. A už se vidím jako nejstarší vystavovatelka - a proč ne . Člověk má zkusit občas i nemožné. Každý z nás, přestože leckdo říká - nevěřím na nic- máme v sobě víru, lásku v různých podobách, svoje rituály, či zvyky /i zlozvyky/ . Bez lidí se  nedá žít ,  mám ráda svoji rodinu, své přátele , přírodu, prostě vše živé a dobré.

Letošní leden je opravdu mrazivý, ani sněhem nešetří. Máme rozmístěny krmítka pro ptáčky a permanentně dosypáváme a věšíme lojové koule. Najednou se objevilo i hodně hrdliček, přitom v létě jsme jich viděli poskrovnu. A tak se ptáčkové střídají u krmítek - hrdličky, sýkorky, vrabci, dlask,  dnes k nám na strom zavítal  i strakapoud. Na rozdíl od lidí se nestrkají, nepředbíhají, nenadávají si, radost pohledět. Náš kocour mlsně kouká za oknem, ale ven se mu nechce, čeká na plnou misku v teple a to je dobře, alespoň neplaší ptačí drobotinu.

Naše příroda je moudrá, má své neměnné zákonitosti, jen kdyby to také pochopil  člověk. Člověk vynálezce, člověk budovatel, člověk ničitel. Příroda dostává od lidské společnosti hodně na frak, potom se nedivme, že nám to vrací, ona se jen brání. Mašinérie průmyslu, uhlí, techniky aj. ničí nádherné kouty naší země. Co bude jednou dál?

Máme jen jeden život a přeji vám všem prožití v pohodě, lásce, zdraví. Ať na naší životní pouti, která je už hezky dlouhá , potkáváme dobré lidi, dobré přátele. Pokud nás něco nepříjemného potká, ať máme dost sil vše překonat. Co vysíláme, to dostáváme zpět. Vysílejme tedy jen to pozitivní a   věřím, že dobrou odezvu budeme dostávat zpět !  Vždyť rok 2017 končí sedmičkou, což je šťastné číslo. Když sečteme 2017 - vyjde jednička - to  tedy  znamená, že rok 2017 bude na výbornou. Přejme si to!  Šťastný rok 2017!

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Děkuji Liborku, měj hezký pocit ze zlepšujícího se Tvého zdraví, to Ti přeji z celého srdce !
Libor Farský
Soničko, díky za hezký pocit z Tvých lidských slůvek i obrázků. ♥
Soňa Prachfeldová
Díky děvčata, ať se nám všem daří !
Marie Seitlová
Soni, moc krásné rozjímání. A fotky to ještě umocňují. Díky, krásně se to četlo a přeji šťastný rok pro Tebe i nás všechny.
Danuše Onderková
Soni, není co dodat...
Marie Novotná
******
Helena Votíková
Soňo hezky napsaná. Viděla jsem tě tancovat a tu výstavu dáš i netrénovaná. Přeji hodně spokojených dnů.
Soňa Prachfeldová
Kočky milé děkuji !
Olga Štolbová
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Dana Kolářová
Soni, děkuji za lednové rozjímání a v novém roce ať ve zdraví zvládneš vše, co si naplánuješ.
Eva Krausová
Slova psaná moudrostí již prožitého s nádechem naděje života budoucího. Kéž ve štěstí, lásce a aktivit zas nás všechny čeká...
Eva Mužíková
Ano, skoro vše již bylo níže napsáno, co dodat?? Vážím si Tě Soňo, vážím si našeho upřímného přátelství a ráda Tě obejmu, až se, třeba na první výstavě Tvého zlatíčka setkàme. Fotky super...Bertice
Elena Valeriánová
Já už bych, milé děvče, jen opakovala to, co už bylo napsáno. Soni, jsem ráda, že jsme se poznaly a na Loučnou s vdečností vzpomínám. Jak jsem uviděla tu fotku z Loučné, hned jsem si vzpomněla na Tvoji košili. :-) Doufám, že tento rok nám přinese hodně pozitivního a dobrého. Pozdravuj Pepu a psí miláčky též. Ať je nám na tom světě hezky, když už tu jsme :-)
Věra Lišková
Obdivuji Soni Váš moudrý pohled na život . Fotky jsou nádherné. Také přeji, ať se Vám rok 2017 vydaří a je šťastný.
Alena Tollarová
Soňo, já věřím, že Ty to udýcháš! Jsi holka jako vítr a stihneš toho tolik. Poslední fotka je nejkouzelnější. Dej vědět, až budete výstavně "dýchat" někde poblíž.
Alena Vávrová
Prostě - děkuji Ti, Soňo. Fotky jsou krásné a Mystinka na konci je sladká tečka.
Zuzana Pivcová
Vím, že jsi, Soňo, velmi aktivní a bereš život tak, jak by se brát měl. Bez reptání, s láskou a snahou udělat ho hezkým sobě i druhým. Díky. I ty fotky jsou jedinečné.
Anna Čípová
Soni, krásné ohlédnutí za rokem 2016 na tvých fotkách a dojemné rozjímání o tvých láskách. Přeji krásný rok 2017, ať se daří tobě, tvé rodině i zvířecím miláčkům.
Eva Komínová
Paní Soňo, váš článek rezonuje i s mými pocity. Tak ať nám všem nejen v naší věkové kategorii tento rok přinese radost!
Soňa Prachfeldová
Jsem moc ráda, že vás moje malé rozjímání zaujalo, moudrá - to nevím, myslím, že jsme všichni na jedné lodi, co jsme tu -ta nás veze a tak si přeji , ať je to na klidných vodách, zasloužíme si to. A když, tak jen zlehka pohoupat :-) Jak se to říká ? Klid a nohy v teple, to potřebujeme pro naše zdraví !
Jana Šenbergerová
Soni, tvé rozjímání ani doprovodné fotografie nemají chybu. Kéž je rok 2017 stejně krásný!
Jiří Hudeček
Soni, moc pěkně a moudře jsi to napsala. Lenička mi pořád říká, že si vše "moc beru" a něco na tom je. Každá nespravedlnost mne hrozně nas...naštve. Takže se letos snažím tyto výlevy mírnit. Fotografie jsou nádherné...
Naděžda Špásová
Soni, jsi moudrá žena. Přeji tobě, Pepovi, tvé rodině a tvé zvířeně rok plný krásných zážitků, štěstí a zdraví. Fotky jsou moc hezké. *****
Jarmila Komberec Jakubcová
Soničko moc hezky jsi to napsala. Budu se těšit, že se s tebou v letošním roce na nějaké "íčkařské akci" opět setkám.
Hana Práglová
Soni,moc pěkné.Kéž by život každého z nám byl na 1. Bylo by to krásné.Bez spěchu,hádek,netolerance----
Hana Rypáčková
Máš to holka v hlavě srovnané a srdce tluče ve stejném tónu. Věřme, že to bude dobrý rok v každém případě...
ivana kosťunová
Velmi působivé rozjímání. Ano, příroda je moudrá, a vy jste , Soňo,také moudrá, protože si z ní dovedete to moudré vzít. Hezký rok 2017 i vám !
Lenka Hudečková
Soni, moc krásně jsi to napsala...souhlasím se všemi body...♥♥
Jaroslava Handlová
Soňo, napsala jsi pěkné pozitivní rozjímání. Musíme se snažit udržet krok s plynoucím rokem! Já se k Tobě připojuji s přáním, ať je ten rok na výbornou.
Lidmila Nejedlá
Hezké rozjímání Soňo, je v něm pravda, cit a dobrá vůle. Díky.