Žena jako inspirace: Ines de la Fressange
FOTO: pinterest.com

Žena jako inspirace: Ines de la Fressange

17. 1. 2017

Je nazývána módní ikonou. V jejím případě je to sympatické, protože její styl je nositelný a vhodný pro ženy každého věku i různých postav. O tom, jak se najít v oblékání, napsala veleúspěšnou knihu S šarmem Pařížanky a stala se inspirací pro mnoho žen z celého světa.

Její oblíbenost trochu spočívá v tom, že je ženám sympatická. Nejde totiž o prvoplánovou krásku, která svým vzhledem vyrazí dech a otáčí se za ní celá ulice. Naopak, Ines je typ ženy, která na první pohled působí nenápadně, o to větší je však její kouzlo. Je bývalou modelkou, letos jí je padesát devět let. Nosí léta stejný účes, který je velmi přirozený a slušivý.

Obléká se v podstatě velmi jednoduše. Základem jejího šatníku jsou jednobarevná saka, košile, úzké cigaretové kalhoty, pohodlné baleríny a mokasíny. Svou kariéru modelky dokázala skvěle zúročit, ze světa modelingu se totiž nezbláznila, naopak se stala šikovnou obchodnicí. Založila si vlastní firmu, která prodává luxusní boty a kabelky vyrobené podle jejích návrhů. Zároveň je ve svém věku stále žádaná do různých reklamních kampaní cílících na starší ženy.

Jejím obrovským úspěchem je, že napsala už zmíněnou knihu. Ta se stala bestsellerem, před lety vyšla i v češtině. Je to milé shrnutí toho, co považuje v oblékání, účesech či líčení za podstatné a slušivé a co je podle ní naopak absolutní nevkus. Píše dosti rázně, s osobním zaujetím, provokativně, takže některé čtenářky na ni byly po přečtení knihy poněkud naštvané. No bodejť, když si tam přečetly, že Ines kritizuje přesně to, co ony nosí.

Její zásady jsou například tyto: Nenoste příliš upnuté košile, daleko slušivější jsou ty volné. Legíny sluší fakt málokomu. Příliš krátké tričko je vždy tragédie.  Zapomeňte na leopardí vzor v kombinaci s velkým výstřihem. Pozor na prádlo prosvitající pod oblečením, opravdu to není sexy.

To, že se těmito a dalšími zásadami opravdu řídí, je vidět na každé fotce, na které je zachycena. A zdaleka nejde jen o snímky stylizované, plánované. Zkrátka, Ines je šik, i když jde koupit bagetu.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Vesecký
Je moc hezká a vše ji sluší. Skvělé foto, posed na židli.
Miluše Převrátilová
Jednoduché a inspirující oblečení, líbí se mi, výhodou každé ženy (v jakémkoliv věku) je štíhlost :-)
ivana kosťunová
Je to velmi půvabná žena , připomíná trochu naši zatím jedinou krátkovlasou Miss G. Kratochvílovou. Jejím oblečením se může inspirovat téměř každá žena, z toho zřejmě pramení její oblíbenost. Nevidím tam žádné umělé úpravy-botox, jen lehký make-up, a ty vrásky kolem očí jí vlastně sluší !. Zajímavé by bylo zabrousit do jiné, než umělecké sféry. Ženy pohybující se v byznysu mají také svůj originální styl.
Zuzana Pivcová
Zde hraje dost roli účes z kvalitních vlasů (nemám). Dále typ bot - lodičky (neobuji). Celkově je to jiný typ než většina našich žen - jižanský, tmavý. Ano, je hezká. Z našich by se jí tak podobala Jana Mesarčová. :-) A vidíš, Álo, má ohrnuté džíny!