Spolehlivý invalidní vozík pomůže zvládnout všechny životní překážky
Ilustrační foto: pixabay.com

Spolehlivý invalidní vozík pomůže zvládnout všechny životní překážky

19. 1. 2017

Pokud se domníváte, že invalidní vozíky lidi omezují, jste na omylu. Ony jim totiž naopak dodávají svobodu pohybu. Ať už je osoba na vozíku kvůli úrazu, vážné nemoci či stáří, po určité době se na něm dokáže pohybovat téměř tak obratně, jak ostatní lidé chodí.Invalidní vozík je v určitých ohledech podobný jízdnímu kolu. Urychluje pohyb a je k dispozici ve spoustě variant. Dal by se přirovnat i k botám – kromě modelů pro běžné použití doma a po městě se vyrábí i různé varianty pro zvláštní účely, například vycházky do hor. Stejně jako u bot je nezbytné zvolit takový model, který dobře padne. Obzvlášť pro lidi, kteří vybírají vozík poprvé, může být široká nabídka matoucí. A to je důvod, proč se vyplatí oslovit odborníky.

Německá společnost MEYRA usnadňuje pohyb

U nás se mezi nejlepší odborníky na pomůcky pro imobilní osoby řadí německá společnost MEYRA GmbH. S více než osmdesátiletou tradicí působí po celém světě a v ČR je už čtvrt století. Po celou dobu se pohybuje mezi lidmi se zdravotním postižením, terapeuty, lékaři, opatrovníky i klinikami, a tak má nejlepší přehled o tom, co lidé doopravdy potřebují. Poskytuje poradenství, prodej invalidních vozíků a dalších zdravotních pomůcek, jako jsou hole, chodítka, bandáže, koupelnová madla, anatomické polštáře nebo polohovací lůžka. Možná budete sami překvapeni, jaké všechny produkty pro usnadnění života jsou k dispozici. Není však pochyb o tom, že invalidní vozíky jsou zdaleka nejdůležitější.

Dnešní moderní vozíky usnadňují nejen pohyb, ale i život

Není to dlouho, co invalidní vozíky vypadaly jako kovové monstrum a vážily několikrát více než osoba, pro kterou byly určeny. Dnešní modely jsou odlehčené, vybavené měkkými polstry a dostupné v mnoha hezkých barvách. Pneumatiky mohou být buď nafukovací, nebo polyuretanové, které jsou odolné proti propíchnutí. Pro lepší pohodlí nohou mívají polohovací stupačky, za stabilitu ručí kolečka proti přepadnutí. Ceny jsou různé, odvíjí se mimo jiné i od výbavy. Základní modely se vejdou do deseti tisíc, aktivní vozíky stojí i desítky tisíc. To by ale uživatelům nemělo dělat starosti, částku totiž u spousty modelů zcela hradí pojišťovny. Invalidní vozík může předepsat internista, neurolog, rehabilitační lékař či ortoped, vždy je nutné, aby podrobně zdůvodnil nutnost daného vozíku. Někdy je však lepší zvolit i vozík s doplatkem, není to totiž investice na dva měsíce. Uvažte, jaký komfort a kvalitu vám lepší model umožní.

Kam všude se může s vozíkem?

Na vozíčkáře se v dnešním světě myslí čím dál více. Dokonce vznikla česká mapa bezbariérových míst – jmenuje se VozejkMap a dá se stáhnout i jako aplikace do telefonu. Se spolehlivým vozíkem se lidé běžně vydávají třeba i na horské túry.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.