Tip na dovolenou: Španělská Murcia. Pro čtenáře i60 se slevou!
FOTO: Murcia

Tip na dovolenou: Španělská Murcia. Pro čtenáře i60 se slevou!

25. 1. 2017

Listujete v katalozích cestovních kanceláří a stále si nemůžete vybrat mezi obrovskou nabídkou lokalit a hotelů? Co takhle letos vynechat při úvahách o vysněné dovolené známá letoviska v Chorvatsku, Řecku, Itálii či Turecku a vyrazit do Španělska. Ne, nemáme na mysli hojně navštěvované Kanárské ostrovy, ale méně známý, zato úchvatný region Murcia. Že jste o něm ještě neslyšeli? Pak čtěte dále.

Murcia je oblast na Jihovýchodě Španělska, dříve obývaná Maury, která díky svému podnebí patří k nejúrodnějším oblastem Španělska. Na tomto místě si můžete užívat nádherných krystalicky čistých pláží, hor, údolí a zahrad plných ovoce, římských, kartaginských, středověkých i moderních památek, slavností a festivalů, a to v průběhu celého roku. Ačkoli je region Murcia poměrně malý, najdete v něm velmi rozličné kouty. Kromě pobřeží, které se pro své vyrovnané klima jmenuje Costa Cálida (teplé pobřeží), nabízí region nevšední kulturu a také gastronomii. Vydat se můžete například na oslavy velikonočních svátků v Lorce, anebo se procházet po městě Cartagena založeném Kartaginci, uchvátí vás i návštěva Caravacy de la Cruz, jednoho z nejslavnějších poutních míst celého Španělska.

Mar Menor: pohádková laguna

Hlavním lákadlem této oblasti je však Mar Menor, největší mořská laguna v Evropě o rozloze 170 km2. Přírodní prostředí, příjemné klima, kvalita vody a skvělé podmínky pro vodní sporty činí z Mar Menor výjimečný turistický cíl. Skaliska sopečného původu zadržovala písek, který sem zanášely mořské proudy, až vznikl souvislý pruh země, dlouhý asi čtyřiadvacet kilometrů, který v nejširším místě dosahuje jen něco málo přes kilometr. Přerušují ho přírodní kanály, jimiž proudí do Mar Menor mořská voda. Jeden z nich byl uměle zvětšen a dnes je nad ním rozkročen most, který se v určitých hodinách zvedá, aby mohly z jednoho moře do druhého proplouvat lodě. V Murcii téměř neprší, a přesto se tu rodí spousta šťavnatého ovoce a zeleniny, které se z oblasti vyváží do celé Evropy. Je to díky řece Segura, jejíž voda zásobuje zahrady, ovocné sady, ale i vinice či pomerančovníky. 

Léčivé bahno

Murcia je největším evropským „lázeňským prostorem pod širým nebem“. Díky vysoké slanosti se Mar Menor pyšní léčivými účinky, pro které si dokonce tato laguna vysloužila přezdívku „Mrtvé moře Evropy“.  Nejúčinnějším je pak místní bahno s vysokým obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, fluoru a síry. Díky svému složení při nanesení na pokožku zbavuje tělo toxinů a působí blahodárně na nejrůznější kožní problémy, jako je akné, lupénka, alergie, ekzémy a rovněž na problémy s klouby, jako je revma, dna nebo artritida. Ložiska toho nejkvalitnějšího bahna se nacházejí v San Pedro del Pinatar, asi půl hodiny cesty z La Mangy. Bahno můžete aplikovat buď sami, nebo se můžete svěřit do péče místního balneocentra.   

S kým vyrazit do Murcie?

Do regionu Murcia pořádá již řadu let zájezdy cestovní kancelář Quality Tours, která se zároveň specializiuje na seniory. Tato cestovní kancelář jako jedna z prvních začala poskytovat tzv. dotované zájezdy. Quality Tours nabízí mimo jiné ubytování v komplex 2 hotelů (Las Gaviotas a Los Delfines), které se nacházejí  přímo v oblasti La Mangy. Vzdálenost hotelů od pláže Mar Menoru a pláže Středozemního moře je 50 - 200 metrů. V okolí komplexu se nachází množství restaurací, barů a autobusová zastávka. Pár zastávek od hotelů se nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr. V blízkosti se nachází také jedno z nejstarších španělských měst – Cartagena a hlavní město regionu - Murcia. Komplex je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní! Las Gaviotas 4* se nachází hned vedle Los Delfines 4* a oba hotely patří pod jeden hotelový řetězec Hotelania.    

Sleva pro registrované čtenáře portálu i60!

A nyní pozor! Cestovní kancelář Quality Tours poskytne exkluzivně našim registrovaným čtenářům slevu (registrovat se můžete zde), a to v případě, že se na vybrané zájezdy do hotelů Las Gaviotas nebo Los Delfines přihlásí více než 10 zájemců. Při počtu deseti lidí činí sleva 5%, při počtu 15 lidí bude sleva 10% a při počtu 20 lidí sleva 15%! Například u zájezdu s plnou penzí za 15 990 Kč mohou naši čtenáři ušetřit až 2400 korun!

Uvedené slevy platí pro tyto termíny zájezdů:

15-22.05.2017
22-29.05.2017
29-05.06.2017
05-12.06.2017
12-19.06.2017

Zájemci o zájezdy s cestovní kanceláři Quality Tours se mohou nahlásit prostřednictvím komentáře u tohoto článku nebo na adrese i60@i60.cz. Info, jak slevu uplatnit, získáte od redakce mailem.

Nabídky termínů najdete na tomto místě.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Chlebníčková
Dobrý večer. Moje známá byla loni s CK dovolená pro seniory 55+na Sicílii. Holel byl na kopci a k moři vedlo 160 schodů. Cena byla přemrštěně vysoká a v době, kdy tam byla vypukl požár. Absolutní nezájem delegátky při evakuaci. Nebudu se rozepisovat, ale přijela hrozně moc zklamaná. Jezdím 3 x ročně k moři a vím, že se dá pobyt u moře koupit za mnohem méně. To je můj názor a zkušenost.
Eva Balúchová
O takovéhle dovolené už sním od té doby,co nám o ní napsala Jarmila J. článek.Bahno by mě určitě udělalo dobře.Tak snad to někdy vyjde a někdo se přidá.
Marie Seitlová
Určitě je to zajímavá destinace, ale letos už mám zájezd vybrán
Alena Tollarová
Zrovna o této destinaci uvažuji už delší dobu. Letos už ale na toto období máme něco jiného a moře přijde na řadu až po prázdninách. Jinak ovšem palec nahoru a velké díky CK i redakci i60!
Zuzana Pivcová
Pardon, ty překlepy, když se píše v rychlosti.
Zuzana Pivcová
O zájezdy pro seniory jsem se začala zajímat čistě náhodou. napřed jsem byla na kypru a pak v Albánii. O této CK čtu poprvé. Ale je pravda, že Jarmilka tu už kdysi psala o zde uváděném "Mrtvém moři Evropy" a moc ho chválila. Léčivé bahno mě láká. Kxdysi jsme byly v Rumunsku v Eforii, kde pár kroků od pláže bylo jezero Techirghiol (pravopis?) s léčivým bahnem. Ale tehdy nás to ještě nezajímalo. Dnes to pro mě lákadlo je, navíc celá tato oblast, protože ze Španělska znám jen Madrid. Když jsem se podívala na stránky této cestovky, objevila jsem, že nabízela u nějaké destinace jednolůžkový pokoj bez příplatku. Konečně někdo rozumný, kdo chápe, že bydlet sám nemusí být otázka touhy po přepychu, ale má to třeba určité zdravotní důvody. Začínám rozmýšlet.
Jarmila Jakubcová
Na La Manze jsem byla 5x a mohu jen doručit.Blízkost dvou "moří" (Mrtvého a Středozemního), černé a šedé bahno, úžasná atmosféra to vše je oblast Murcie.Já jsem byla 2x v hotelu Gaviotas a pak v apartmánech Tesy. Letos už to nestihnu (mám zaplacené jiné destinace) ale příští rok určitě pojedu do této oblasti.
Květoslava HOUDKOVÁ
Cizina - a zejm. "éroplánová" doprava jde mimo mne. Jsem už 20 r. v důchodu - ani to nestačilo pro naši zem - snad ještě něco "stihnu"? Ale tu CK aspoň sdělím do rodiny - možná někdy využijí.
Jiřina Votavová
Může to být dobrá nabídka pro relaxaci. S touto CK už máme letos vybraný pobyt ve španělské Valencii. Poletíme již po šesté a pokaždé na jiné místo. :-)