Fotoreportáž: Mlhavé odpoledne v rožnovském skanzenu
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Mlhavé odpoledne v rožnovském skanzenu

12. 2. 2017

Počasí na začátku února bylo v Beskydech aprílové. Mráz - obleva, sněžení - déšť, slunečno - zataženo, ale převládaly mlhy. První únorový pátek byla tak hustá mlha, že by se dala krájet. Na odpoledne jsem si naplánovala návštěvu knihovny, kterou jsem spojila s procházkou přes dolní a horní část rožnovského parku. Kolem plotu jsem obešla skanzen a u vchodu do „Valašského městečka“ požádala pracovníka muzea, zda si mohu pořídit několik záběrů. Stavby skanzenu jsem nikdy nefotila v zimě a v mlze.

Dostala jsem svolení a za velkého poklidu jsem prošla část areálu. Krásný bílý sníh, prohrnuté chodníčky a mlhou zahalené dřevěné stavby. Neskutečná nádhera. Zimní nostalgii jsem si nejvíce vychutnala na „Valašském Slavíně“. Kolem dřevěného kostelíčka jsou umístěny náhrobky osobností, které proslavily východní Moravu.

Z procházky jsem připravila fotoreportáž. Pokud máte zájem, nahlédněte. Rožnov bude začátkem června určitě barevnější a veselejší. Tak přijeďte.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Působivá fotoreportáž. Těším se na letní!
Alena Tollarová
V Rožnově jsem byla někdy kolem r. 1971-2 a tenkrát jsem měla úplně jiné starosti. Dneska vím, že i taková mlha může mít svoje kouzlo. Přesto se těším na červen.
Hana Rypáčková
Hezký skanzen , celý zachumlaný do sněhové nadílky.. I mlha k zimě patří..
Naděžda Špásová
Hezké fotky z hezké procházky. Rožnov neznám a zatím nepoznám.
Hana Čadová
Hezké zimní fotky. V Rožnově jsem byla 2x, naposledy loni v září.
Jana Šenbergerová
Aničko, báječný nápad. Krásná místa, která v mlze získají další kouzlo. Těšíme se.
Anna Potůčková
Tak tady jsem byla vždy jen v létě. Ale dle fotek soudím, že tu i zima má své kouzlo. Krásné fotky !
Karel Kafka
I u mně je to s několika hvězdičkami,moc hezké zamlžené,blahopřeji. K.
Ladislav Vesecký
Moc hezké i fota.
Lenka Hudečková
Krásné fotky Aničko! V Rožnově jsem byla asi před 33 lety právě v zimě a pak před nějakými 10 lety v létě. Vždy se mi tam moc líbilo.
Květoslava HOUDKOVÁ
Elenko - sebehezčí procházku v zimě bych určitě neabsolvovala - v červnu bude líp ! Ceny ubyt. jsem si prohlédla na www.hotelu - na atraktivní turistickou oblast jsou přijatelné (i za 1 lůžk.) - takže co bych nestíhala při Setkání, dojedu si sem znovu - třeba zač. mimosezony. A -pro změnu- cestovat autobusem.
Jitka Mošovská
Pěkná zimní procházka, pro mne zajímavé budovy.
Eva Balúchová
I když v mlze,všechny místa jsem poznala a do Rožnova se těším.Elen,takynad tím přemýšlím,že jestli se zadaří a bude místo v hotelu,přijela bych o den dřív.
Elena Valeriánová
Aničko, už když jsem četla tvojí pozvánku na foto procházku začala jsem se těšit. Tak to je moje gusto. Poetická procházka, nevím jestli jsme si ten Rožnov neměli dát na více dní.
Zuzana Pivcová
To je úplně snová vycházka. Krásné záběry.