Žena jako inspirace: devadesátiletá Daphne Selfe
FOTO: pinterest.com

Žena jako inspirace: devadesátiletá Daphne Selfe

20. 2. 2017

Blíží se jí devadesátka a stále dostává práci jako modelka. Je zjevením popírajícím všechny zásady světa módy. Nezakrývá vrásky, šediny ani svůj věk.

V mládí vítězila v soutěžích krásy, předváděla módu, ale závratnou kariéru v této oblasti neudělala. Dala totiž přednost rodinnému životu. Vdala se, porodila dvě děti. Pak už dělala modelku jen příležitostně.

Počátkem devadesátých let si na ni vzpomněli agenti, kteří měli za úkol sehnat na přehlídky nějaké dámy vyššího věku. Pomalu, polehounku se projevoval trend, který sílí: Módu a kosmetiku už nepropagují jen mladá děvčata, žádané jsou zralé ženy. V roce 1998 byla pozvána na pařížský týden módy, což je prestižní záležitost, na které se scházejí nejžádanější topmodelky a světově uznávaní návrháři. Způsobila tam senzaci. Přišly nabídky na kampaně na kosmetiku, přehlídky pro nejzvučnější módní značky světa. Pro ni to bylo v době, kdy potřebovala nutně životní změnu. Byla smutná, bezradná, krátce předtím jí zemřel manžel. Později řekla, že právě v tomto období měla pocit, že už má život za sebou.

 

Dostává nabídky na reklamy na krémy vhodné pro starší pleť, na šampóny, předvádí módu. Fotografové jsou z ní nadšeni, protože se umí stylizovat do staré elegantní dámy i do sportovní ženy v džínách a teniskách. Nebojí se extravagantních kousků ani klasických kostýmků. Její výhodou je, že zůstala štíhlá. Přiznává, že to není jen samo od sebe a že v mládí naopak měla problémy s tím, že se návrhářům s šedesáti kilogramy zdála být příliš statná. Nyní cvičí jógu, nepřejídá se, hodně chodí pěšky.

 

Zkrátka, Daphne je ukázkou, že není nutno chodit vyhlazovat vrásky botoxem, nechávat si přišívat umělá ňadra a zakrývat šediny barvami. Zároveň však dokazuje, že na šarmu, dobré kondici a štíhlé postavě je třeba pracovat.

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Daphne má šmrnc, to se o mnohých - daleko mladších ženách říci nedá. Pokud by tyto nádherné modely oblékly, vypadaly by v nich prapodivně, až groteskně. Líbí se mi upravené ženy - ne hastrošky, oblečené ve folkloru od Šumavy k Tatrám.
lidina stepanovna
každý je jiný, někdo má rád na stáří klid a ne se někde předvádět , jinak jistě paní přeji pevné zdraví ... vybrali jste ty pěknější fotky, ale některé na netu jsou hrozné spíš mi připadají až trapné, když kouknete na pinterest, mám raději Carmen Dell je jí přes osmesát a je více decentní ono vždy platí méně je více ... soudnost lidem mnohdy chybí a to všem nejen modelkám ...
Soňa Prachfeldová
Vypadá lépe s vyčesanými vlasy, hlavně jí přeji zdraví .
Zuzana Pivcová
Já už jsem tu minule prezentovanou dámu typově přirovnávala k Evě R. nebo k Hance N. (především účesem). Hana měla video, ale článek včetně pár kosmetických a oděvních rad by se šiknul, že?
ivana kosťunová
To je výborný nápad ! Paní Hana Novotná by si zasloužila vlastní medailon !
ivana kosťunová
Mě se nejvíce líbí v červených šatech s výrazným šperkem na šíji.
Jana Šenbergerová
Proč chodit pro inspiraci tak daleko, když i na i60 je řada šarmantních seniorek? Např. Hanka Novotná, ...
Marie Foltýnová
Mám ten názor jako Zuzka.Je to na svá léta krásná žena s krásným postojem.Ale líbí se mi se sepnutými vlasy.
ivana kosťunová
je nádherná- je to hlavně stavbou těla- proporcionální vyváženost, dlouhé nohy, výrazná brada, dlouhý štíhlý krk. Mají to některé štěstí !
Zuzana Pivcová
je to věc vkusu, ale já bych ani teď, natož o dvacet let později, na veřejnosti rozpuštěné dlouhé vlasy nenosila. Pokud je má dáma sepnuté, je to úplně o něčem jiném. Jinak je ale pěkně oblečená, takže jí to sluší, proč ne.