Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana
Foto: autorka

Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana

13. 3. 2017

Letos je opět výstava orchidejí v Botanické zahradě v Troji ve Fata Morganě. Výstava začala 3. 3. a potrvá do 19.3. Byla jsem tam loni a nafotila 500 fotek. Letos se tam teprve chystám a vřele všem doporučuji výstavu navštívit. V této době také kvete velmi zvláštní liána, jejíž fotku jsem přidala ke článku. Nikde jsem ji předtím neviděla, ani v Austrálii a v jiných tropických zemích, až v létě 2015 v Botanické zahradě v Cambridge, kde kupodivu kvetla v srpnu, přitom v Praze kvete vždy v únoru a březnu. Přeji všem, kdo milují květiny jako já, příjemné zážitky na výstavě. Dostanete se tam metrem do stanice Holešovice - poslední vagon a výstup po eskalátoru, z haly hned doleva k autobusům do ZOO, autobusem 112  do zastávky ZOO, pokud tam končí, jede-li daál, tak ještě jednu stanici a potom ke skleníku FATA MORGANA. Je to značené šipkami, trochu do kopce, do ZOO asi 15 minut. Vstup pro seniory nad 70 je 20 Kč.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Máte pravdu, liána. Těch orchidejí na Vašich fotkách je tolik, že až oči přecházejí. :-)
Jitka Hašková
Ale ty tyrkysové květy nejsou orchideje, ale liána - napsala jsem to ve článku.
Jiřina Votavová
Paní Jitko, tyto zvláštní zelené květy orchidejí jsem viděla v červenci v soukromé orchidejové zahradě ve Funchalu na Madeiře.
Anna Čípová
Krásné orchideje. Díky za přiblížení té nádhery.
Hana Rypáčková
To se mi líbí. Na to bych se mohla koukat dlouho. A jak si tam na stěně klidně visí se vzdušnými kořeny volně....A já je vlastně utiskuji v nádobě...
Marie Novotná
Děkuji za pozvání a nádherné foto.(Letos jsem měla v plánu Brno-tam ještě také je výstava.)V Praze jsem byla před lety s vnukem.Toho jsem nalákala na motýly. Něco málo je zde:https://www.i60.cz/clanek/detail/11612/kouzelna-praha
Jana Šenbergerová
To je přesně ta chvíle, kdy je mi líto, že je Praha tak daleko. Nádherné exponáty! Dík.
Zuzana Pivcová
Pardon - zůstane
Zuzana Pivcová
Jedna známá pěstuje orchideje za okny bytu na Letné, kdo jde kolem, zůstrane stát a obdivuje je. V kultivovaném prostředí skleníku Fata Morgana jsou také krásné. A dají se tam koupit.