Přátelství nezná hranic
FOTO: autorka

Přátelství nezná hranic

28. 3. 2017

Zde na ičku jsem našla kamarádku, s kterou jsme si padly doslova do oka. Jana Drobňáková je ze Slovenska, ze Staré Ĺubovně. V krátké době se z nás staly dobré kamarádky, které si mají o čem povídat, i 2x týdně přes Skype.

Jelikož Jana má potíže s cestováním a nemůže na naše srazy ze zdravotních důvodů, slíbila jsem, že se za ní určitě přijedu podívat, ale nevím, kdy to bude. Zmínila jsem se o tom Majce Seitlové, která velmi ráda cestuje a má s cestováním po Slovensku zkušenosti. Tak jsme se na cestě domluvily, Majka vyhledala spojení, pomohla s jízdenkou a naplánovala i návštěvu Tater, kde já jsem nikdy nebyla.

V pátek brzy ráno jsme vyjely z Ostravska a v poledne už nás čekala Stará Lubovňa. Je to menší pěkné město, prošly jsme si náměstí, nafotily pár snímků a podle adresy zamířily k Janě. Ta nás radostně přivítala a už jsme si povídaly, smály se a byly jsme všechny tři naráz jako staré známé. Moc se nám u Jany líbilo a bylo vidět, že i ona byla naší návštěvou potěšena. Spát jsme šly dosti pozdě, bylo stále o čem povídat.

Ráno jsme se rozloučily a odjely osobáčkem do Popradu a dále do Starého Smokovce. Majka mě zde provedla a lanovkou jsme přejely na Hrebienok. Ve dvou halách jsou zde ledové sochy, které jsou opravdu nádherné. V jednom je Ladový dóm, kde je z ledu oltář mistra Pavla, který je v Levoči. Viz foto. Každou neděli se zde konají koncerty a také svatby. Před odjezdem jsme si prošly i Poprad. K večeru jsme odjely rychlíkem domů. Využila jsem bezplatné cestování. Byl to moc krásně strávený čas.

Chtěly bychom všechny tři poděkovat, že i60 existuje, pomohlo k novému mezinárodnímu přátelství.

Dana Onderková, Marie Seitlová a Jana Drobňáková.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Drobňáková
Bolo to milé a krásne osobné stretnutie. Je dobré mať viac priateľov. A je to vďaka i60! Ináč by sme o sebe ťažko vedeli. Ešte raz vďaka Majka a Danuška. Verím, že to nebolo zároveň posledné stretnutie.
Marcela Broumová
Milá mezinárodní děvčata, díky za Vaše setkání, výlet, fotky a podělení se s námi. Nádhera.
Marie Ženatová
Děkuji za Vaše nádherné fotografie a všem třem přeji pohodové, spokojené a šťastné dny i nadále...
Marie Seitlová
Ano bylo to moc krásné setkání, které bude pokračovat a jsem ráda, že se Vám povídání i fotky Danky líbí. A Tatry s Ledovým dómem byl bonus, který jsme si s cestou dopřály.
Hana Rypáčková
Ráda jsem Janu poznala a podívala se s vámi zase i do Tater. Stačí malý impuls a vzpomínky se rozjedou. Moc vám všem to přátelství sluší.
Lidmila Nejedlá
Přátelství na íčku jen kvete a to je velmi pozitivní. Zdravím na Slovensko.
Anna Čípová
Danko, krásné povídání i fotografie. Ale asi nejkrásnější bylo osobní setkání.
Zdenka Jírová
Přátelství je moc hezká věc. Fandím vám.
Helenka Červenka
Krásné fotky a díky íčku i pěkné poznání virtuálních přátel.
Jaroslava Handlová
Být ve správnou chvíli na správném místě a ještě k tomu s přáteli, to je ta nejlepší kombinace. Ten oltář znám jen pravý, v ledové podobě ne. Škoda, že ta ledová krása nevydrží věčně. Danko, krásně jsi to nafotila, zde nám to neroztaje!
Eva Mužíková
Určitě jste si " mezinárodního " setkání užily. Jen tak dál děvčata. Krásné fotky Danko, jsi profík.
Jana Šenbergerová
I já držím pěsti.
Naděžda Špásová
Danko, jste všechny tři čupr holky. Fotky jsou moc hezké a je vidět, že Tatry by stály za návštěvu. Tak ať vám to takhle hezky funguje hodně dlouho. :-)
Soňa Prachfeldová
Děvčata super výlet a fotky krásné, ale zejména to cenné přátelství !!!
Jarmila Komberec Jakubcová
Přeji Vám aby přátelství vydrželo - krásné fotky .
Anna Potůčková
Krásné fotky a určitě i krásné, milé a upřímné přátelství, které Vám moc přeji. A pěsti určitě držet budu, aby Vám to opět vyšlo !
Danuše Onderková
Zuzko, máme a doufáme s Majkou, že to vyjde. A nemělo by to trvat dlouho, tak musíme všichni držet pěstí pro štěstí, aby to vyšlo.
Zuzana Pivcová
Tak teď teprve vím, odkud byla fotka nádraží. Ale to není v tuhle chvíli tak důležité. Mnohem silnější dojem mám z vašeho setkání. Je dobře, že obě s Majkou jste z Moravy a nemáte to přes "čáru" tak daleko. Určitě už jste si naplánovaly další setkání. A já vám to všem moc přeji.