Poznáte nádraží?
Foto: autor

Poznáte nádraží?

16. 4. 2017

Budova nádraží pochází z roku 1911, kdy nahradila tu původní,  již nevyhovující, z poloviny devatenáctého století.

V roce 1985 proběhla elektrifikace trati. Na místě starého skladu byla postavena nová výpravní budova v moderním stylu socialistické architektury. Do této budovy kromě výpravny a pokladny bylo umístěno i traťové zabezpečovací zařízení. Stará, již katastrofálně zanedbaná a chátrající secesní budova byla opuštěna. Postupně se začala propadat střecha, a tak bylo jednáno o její demolici.

Po revoluci se naštěstí změnilo i vnímání architektury a s tím přišla i snaha o záchranu staré budovy a uvedení do její původní podoby. To se skutečně povedlo velmi dobře. V roce 2002 se výpravčí přesunuli zpět do rekonstruované budovy a dokonce v roce 2010 vyhrála stanice celorepublikovou soutěž o nejkrásnější nádraží.

Na přiložených fotografiích je stará secesní budova i nová, socialisticky moderní. Kdybych přidal fotografie továrny na výrobu léků a hlavně zámečku u Vltavy, které jsou u tohoto nádraží hned přes koleje, poznal by jistě hned každý, kde to je.

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu