Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

7. 5. 2017

Tato železniční stanice představuje poměrně frekventovaný dopravní uzel. Město, v němž se nachází, je prvně zmiňováno jako osada již v Kosmově kronice. V r. 1910 zde první český aviatik předvedl veřejný vzlet aeroplánu. Za druhé světové války se zde razily protektorátní mince. V březnu 1945 tu došlo na dráze k sabotáži, která se stala podnětem pro děj novely Ostře sledované vlaky. Město je známé svým výstavištěm a také dostihovým závodištěm. Narodil se zde náš slavný orientalista.

Hodnocení:
(4.5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Školníková
Je to nádraží v Lysé nad Labem
Zuzana Pivcová
Po počáteční nechtěné zápletce nakonec všichni dospěli k přesvědčení, že je to nádraží v Lysé nad Labem. Je to správně a já vám za zapojení do hry děkuji.
ivana kosťunová
Mám to. Zase ten Hrabal.
Anna Potůčková
Myslím že jsem našla, BH dělal výpravčího v jiném městě. Další indicií by mohlo být, že: Dne 5. srpna 1873 vzplanul v místě požár, který zachvátil 51 stavení včetně stodol s právě sklizenou úrodou. Ve městě začala panovat nesmírná bída.
Ilona Kolářová
Budova je podobná jako Praha Radotín, ale je to úplně jiné nádraží na trase Ústí n.L. západ - Kolín, kam také občas jezdím. A kupuji si tam pravidelně v pekařství Mr.Baker Café Latte.
Naděžda Špásová
Pokud je to, to co si myslím, tak jsem tam byla na výstavě koní a přestupuje se tam na Chlumce n/C. BH dělal výpravčího jinde. Orientalista to jistí.
Zuzana Pivcová
Ve větě je informace, že tu první aviatik v r. 1910 předvedl veřejný vzlet. Nikoliv, že odsud prvně vzlétl.
Jana Kovářová
Mám to, taky jsem si všimla chybičky u prvního vzletu Jana Kašpara. Město je na tři slova.
Anna Čípová
Koncem války na nádraží zastával funkci výpravčího Bohumil Hrabal.
Lenka Hudečková
Pokud je název složen ze tří slov, tak ho mám :-)
Jitka Hašková
Nádraží jsem našla, ale asi se vám vloudila chybička - jak si pamatuji a našla jsem ve Wikipedii - prvním aviatikem byl Jan Kašpar a vzlétl v Pardubicích 16. dubna 1910. Toto nádraží není v Pardubicích.