Sukně nebo kalhoty? Vždyť je to jedno...
FOTO: archiv redakce

Sukně nebo kalhoty? Vždyť je to jedno...

10. 5. 2017

Ženy se zpravidla dělí na milovnice sukní nebo kalhot. Jistě, většina z nich má v šatníku obojí, ale málokdy je poměr těchto kousků vyrovnán. Ženy jsou prostě kalhotové nebo sukňové.

Zda je na určitou příležitost vhodné si vzít sukni či kalhoty, to je velké téma k diskusi. Je stejně časté jako otázka, co ženám více sluší. Na odpovědi se nikdy všichni neshodnou.

Zatímco muži partnerkám často říkají, že se jím líbí v šatech a sukních, ženy se v nich často necítí a mnohem sebevědomější si připadají v kalhotách. A naopak, jsou dámy, které mají kalhoty spojeny jen se sportem, turistikou, volnočasovými aktivitami. Ale jít v kalhotách do společnosti či do práce v kanceláři je pro ně nepředstavitelné.

S přibývajícím věkem se sukňové a kalhotové typy ještě více vyhraňují. Je to přirozené, s léty se člověk nemění, jen se v něm zvýrazňují jeho vlastnosti, projevuje se to,  na co je zvyklý. Žena, která milovala minisukně, prodlouží délku, ale stále pro ni sukně či přiléhavé šaty zůstanou symbolem půvabu, elegance. Naopak žena, která v mládí nejraději nosila džíny a tenisky, u tohoto stylu zůstává často i v osmdesáti. A je to dobře. Je dobré mít svůj styl a cítit se v něm sebejistě. Je to lepší, než mít plné skříně sukní, které vyšly do světa každá jen jednou, protože jejich majitelka se v nich necítí dobře.

Dnešní doba přeje sukním i kalhotám. Už dávno neplatí, že šaty či kombinace sukně a halenka jsou nutné pokaždé, kdy by žena měla být elegantně či takzvaně slušně oblečená. Kalhoty jsou nyní běžně součástí elegantních outfitů, dokonce se v nich chodí i na vysoce společenské události. Samozřejmě není řeč o nějakých plátěných plandavých kouscích, ale velmi kvalitních kalhotách z materiálů, které směle konkurují plesovým šatům.

Ano, dnes je v módě možné vše, a tak je úplně jedno, jestli je žena kalhotová nebo sukňová. Tady je malá inspirace, naznačující, že dámám vyššího věku může slušet obojí.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Čadová
Když jsem chodila do práce, sukně, halenka byla nutností. Kalhoty pouze černé. Nyní také ráda obléknu sukénku. Někdy jsou kalhoty pohodlnější.
Marie Magdalena Klosová
Posledních deset,možná i více let, si doplňuji šatník výhradně kalhotami.V létě ovšem nepohrdnu šatičkami,či dlouhou širokou sukní.Za "většího mlada" :) jsem měla ráda dlouhé,spíše široké a rozšířené sukně,posléze i užší, ale vždy řešené originálním způsobem.Nemám ráda uniformitu,a tak i kalhoty jsou různých šířek,délek a barev. V kalhotách se dnes cítím lépe a snad i "přitažlivěji" ? :) mm
Zuzana Pivcová
U mě to bylo jako na houpačce. V pubertě a postpubertě příliš hubené nohy, které jsem schovávala do kalhot. S nástupem minisukní a malým nárůstem váhy a tím i vylepšením nohou jsem měla sukně ráda, obojí, i džíny, byla jsem takový typ mezi dámou a vandrákem. :-D Po úrazu pravého bérce v říjnu 1996 jsem ztratila k sukním důvěru. Od té doby chodím vlastně jen v kalhotách. Ale uznávám, že sukně k ženám patří a že se mužům líbí.
Eva Mužíková
Já jsem do práce oblečeni střídala. Sukně pro práci v kanceláři, kalhoty při přímé výchovné činnosti. Dnes upřednostňuji kalhoty, jsou pro moje aktivity praktické. Sukně mám všehovšudy asi tři " parádní", tři letní. Vystačí mi . Přiznám se, že když ve městě potkám ženu v sukni a když má hezké nohy, i já se otočím.
Alena Tollarová
Je pravda, že většinou nosím kalhoty. Ale sukni nebo šaty vůbec neodmítám a když mám chuť, tak je ráda s kalhotami vystřídám. A mám radost, že u článku jsou známé tváře.
Hana Rypáčková
Podle příležitosti, cítím se dobře i v sukni. Já v mládí nosila hlavně sukně a šaty, maminka byla švadlena , šila a šila. Ve stáří víc kalhoty, nechodím do práce a jsem nejvíc v přírodě nebo na cestách.
Danuše Onderková
Tak já jsem výhradně kalhotový typ. Už od dětství jsem šaty nesnášela a sukně jsem nosila z donucení. Dnes mám doma jedinou sukni, abych viděla jak vypadá :) , přestože ji neobléknu, ale kalhot mám velký výběr...
Naděžda Špásová
Mám v šatníku vlastně všechno . V zaměstnání jsem sukni nosila hodně, teď mám jen pár kousků a to většinou letních. Šaty mám taky a kalhot mám nejvíc. Ráda nosím 3/4 kalhoty, pokud možno v pastelových barvách, prostě barvy. Chválím u článku fotky našich íčkařek.