Hrátky s češtinou - stejné písmeno
Foto: archiv autorky

Hrátky s češtinou - stejné písmeno

19. 5. 2017

Procvičujme paměť poskládáním příběhu podle písmene. Přeskočím profláknuté písmeno P, protentokrát pokusím provětrat písmeno

                                                                                   oo-3.jpg

 

Odbíjí osm. Osamělá ošetřovatelka Olina omyje oplakané opuchlé oči, oblékne obnošené obstarožní oblečení. Obětní ovečka odchází odevzdaná osudu. Oprýskaná omítka OÚNZ. Odmáčkne osmičku - onkologie. Osmutnělé oči ostatních okolosedících onkopacientů. Ordinace oblepená obligátními obrázky - operace, ozařování, očkování...Olina odevzdaně očekává odborníkův ortel. Otylý onkolog opatrně otevírá objemnou obálku: "Olgo, operace odložena, onkologicky OK." Orosená Olina otevře očiska: “Och, opravdu?“ Odborník opakuje osvobozující odpověď: „Opravdu!“ Omilostněná Olina ožije, obejme onkologa, opouští ordinaci.  Obveselená Olina oproštěna obav okamžitě odhazuje ohavný omšelý obleček. Obleče optimistický oranžový overal, ostříhá ofinu, onduluje, otrhá obočí. Obměněná Olina obchází oddělení obchoďáku. Oproti Olině osvětlovač orchestru Ondřej. Obdivuje okázalé ošacení: „Olino, odvážný outfit, očividně omládlas!“ Orloj odbíjí oběd. Ondřej odvádí Olgu od obchodů, objeví občerstvení Orlovku, od obsluhy objednává oranžádu. Obědvají opečeného okouna, okurkovou omáčku. Odpočinkové odpoledne otázek, odpovědí. Odbourávání ostychu. Oboustranné obveselování. Ondřej odváží Olinu Oplem. Opojený objímá Olinu: Ó, Olinko, Olinečko, odpověz, odhodíme osamocenost? Olina oněmí. Okamžik ostražitosti, odmítnout?...Odzbrojená Olina odkopne opatrnost, odpovídá: „Odhoďme, Ondro!“

 

 

foto z Internetu - Seznam-obrázky

Hodnocení:
(4.5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Slavíková
Moc se omlouvám, jsem tady poprvé a už taková "bota". Chtěla jsem dát 5 hvězdiček a PC byl rychlejší než já a je tam pouze 1 hvězdička. Moc mě mrzí moje mýlka.
Lenka Hudečková
Omylem odhodil Olda opratě...
Alena Vávrová
Ó- óó - óóó! Pomoóóc! :-))
Hana Rypáčková
Olda očuchává oblečení. Odér ohavný. Odhání obcování ochotné občanky . Jó, Maruško a Evo, to jsme se jako mladší vyblbly, co? Jen tak dál , Helo, bavíš mě.
Zuzana Pivcová
Ještě chci říct, že se Ti tam kromě humoru podařilo perfektně zabudovat velmi cenné povzbuzení pro všechny!!
Zuzana Pivcová
Helenko, Ty mi dáváš. Už jsem tu vyplodila krátký příspěvek do Rožnova na sraz. Mělo to být vyprávění, kde jsou slova z jednoho tematického okruhu pojata v přeneseném významu, ano? Tys měla, pokud vím, něco od jídla, a já tu teď na to koukám trochu jako jelito. :-D Ale mám jinou tematiku!
Jitka Hašková
Jako vždy perfektní.