Casual outfit. Jak na to, aby slušel?
Ilustrační foto: pinterest.com

Casual outfit. Jak na to, aby slušel?

23. 5. 2017

Výraz casual se zabydlel ve většině článků o módě. Zjednodušeně řečeno, znamená něco jako neformální styl. Tedy styl, který má nyní většina lidí ráda: Pohodlí, jednoduchost, oblečení, ve kterém můžeme jít do práce, na nákup, na procházku.  

Casual je přesně to, co nyní nosí většina dam vyššího věku. Je velmi málo těch, které vyrážejí na běžné pochůzky v šatech, lodičkách, kloboucích, s elegantními kabelkami. Paní v kostýmcích je vidět rozhodně méně, než paní v tříčtvrtečních kalhotách, košilích, ležérních blůzách. Právě léto si většina žen bez pohodlného ležérního oblečení nedovede představit a místo toho, aby se nasoukaly do šatů a punčocháčů, volí lehké vzdušné kalhoty. Podobné je to u pánů. Těch, kteří vyrážejí do ulic v oblecích, je minimim, pokud samozřejmě nejde o muže pracující, kterým takové oblečení velí dress code, jež vyžaduje jejich povolání. Většina mužů v letech však chodí v džínách, plátěných kalhotách, ve svetrech, v tričkách.

Casual outfit. Jak na to, aby slušel? Zkrátka, neformální styl je pro tuto dobu typický a nelze se tomu divit. Současný životní styl seniorů je akční, rychlý a na kostýmky či boty na podpatku v něm moc místa není. Takže si dejme malou inspiraci dokazující, že casual outfity zralým dámám sluší a že je velmi dobře, že žijeme v době, kdy si je můžeme dovolit.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Tomanová
Volnostylové oblečení je moc pěkné a praktické, když se umí nosit. Má to šmrnc a jednoduché, dobře vybrané šaty vypadají upraveně. Při cestách do práce vidím denně takové kreace, že se nestačím divit, a to už jsem toho viděla, v mém věku, hodně. Někdy se neudržím a směji se nahlas...no, někdo má doma kouzelné zrcadlo...
Zuzana Pivcová
Já to, co se v cizině, odkud rádi přejímáme, označuje jako "casual", vnímám jako "běžné denní oblečení". Toho je samozřejmě široká škála, co jedna nosí běžně - třeba kabátek, sáčko -, je už pro druhou, která chodí v bundě nebo svetříku, příliš formální. Na výrazy typu outdoor, outfit, apod. nehledím, protože se oblékám podle svého zvyku, hodně vzdáleného decentnímu Lady Style. :-) Viz mé dnešní tričko do práce s obrázkem vlka a nápisem Nechme šelmy žít, koupené v zoo.
Věra Ježková
Casual outfit. Ačkoliv tento výraz dnes čtu poprvé, soudím, že v jeho duchu se oblékám celý život. Nikdy jsem nesledovala aktuální módu ani si nepotrpěla na nějaké extravagance. Největší změna pro mne byla, když jsem se musela podřídit jednoznačnému příkazu přechodu z minisukní na midi- a maxi-. Byla jsem vysoká a štíhlá, neměla jsem problém se sháněním oblečení. Nemám ráda volány, mašličky a různá cingrlátka. Vyhovuje mi styl „nedbalé elegance“, šátky, šály. Problém jsem měla s botami. Za minulého režimu velikost 42 téměř neexistovala. Několikrát jsem se dostala do situace, že jsem se v obchodě ptala, zda mají nějaké dvaačtyřicítky. Pak se to zlepšilo a já si mohla dokonce vybírat. Dokud se mi noha nezvětšila na číslo 43. Takže teď nosím ponejvíce pánské botasky. Loni jsem si dokonce pořídila na léto balerínky. Na závěr si neodpustím povzdech. Opět další výraz, bez něhož by se naše bohatá čeština asi neobešla. Jako se neobejde bez „outdoorového“ oblečení aj. Já mám dosud oblečení na ven. Když jsem se několikrát dívala v TV na pořad Popelky, nestačila jsem se divit, o čem to soutěžící mluví. A nebyly to jen mladé dívky.
Mirek Hahn
Galerie pěkná, i když trochu "modelkovská". Potkávám na ulici málo lidí, kteří vypadají jako ti v magazínech. V magazínech se věnuje spousta úsilí na vymazlení jednoho aranžmá pouze pro fotku, tak není divu, že v denním životě to neudržíme na magazínové úrovni. I v neformálním stylu se mi líbí jednoduchost, dobře sladěné barvy či odstíny, nepřehánět to s jejich množstvím, zajímavé tašky či batohy, pohodlné boty, šátky, opasky, náramky... dává to velkou volnost uplatnit svůj vlastní styl. Pouze když potkám někoho, kdo na sebe navěsil dvanáct různých barev, včetně fialové, vzpomenu si na papouška.... :-)