Objevení zapomenutého
FOTO: autorka

Objevení zapomenutého

25. 5. 2017

Velmi často vzpomínám na babičku a prababičku. S nimi na chatě jsem trávila celé prázdniny. Na ně si vzpomenu, když mi v létě zavoní upečený borůvkový koláč, nebo když v parném červencovém dni ucítím v lese typickou vůni borovicového jehličí.

Jsem také babička, ale s nimi se nemohu srovnávat. Mě převálcovala doba. Nemohu dát dceři a vnučce to, co jsem v dětství a v mládí dostávala já. A to je čas ve společnosti blízkých. Zatím. A moje dvě děvčata jsou na tom podobně. V mnoha článcích se dočítám, že příbuzní svým babičkám a dědečkům sice nosí hodně dárků, ale to jediné, o co oni stojí, jejich čas, jim nedovedou dát.

Když jsem náhodou objevila stránky i60, povzdechla jsem si: to se tě přece netýká! Pak jsem začala listovat, číst, objevovat a zjistila jsem, že nejenže do této věkové kategorie patřím, ale že nejsem zdaleka nejmladší z těch, kteří aktivně přispívají do různých rubrik. A zamyslela jsem se nad svým životem: stále ještě práce na plný úvazek, časté telefonáty s dcerou a vnučkou na místo setkávání, víkendové vaření, pečení, praní, žehlení, úklid pro manžela v důchodu na chalupě. A kde je můj volný čas? Jak to, že nechodím s kamarádkami na pokec do kavárny? Kde jsou pohodová rodinná setkání? Jak to, že vždycky zvítězí pocit nutně něco doma udělat nad odhodláním odejít z bytu, setkat se s přáteli nebo jet na výlet? K tomu člověk nepotřebuje odvahu, stačí chuť a odhození pohodlnosti.

Život každému ukrajuje stejně rychle, a ani já nevím, jak velký kus mi ještě zbývá. Proto jsem se rozhodla a začala jsem se na stránkách i60 více pohybovat. A přispívat. A inzerovat. Děkuji tomu, kdo s nápadem těchto stránek přišel. Zdravím Maju na jih Čech, odkud mi posílá milé zprávy. Zdravím Dášu z Prahy, se kterou jsem se setkala a zjistila jsem, že jsme na přibližně stejné vlně. Věřím, že se potkám s Věrkou a Zorou. Možná se společně vydáme za nějakou zábavou. Možná si někam vyjedeme. Nevím.

Co ale vím, že díky i60 jsem začala svůj volný čas věnovat nejen další práci, ale vlastním pocitům. Objevila jsem dávno zapomenuté. Například tuto sobotu jedu na celodenní výlet s dcerou a vnučkou. Všechny tři se těšíme. A já vím, že se o zážitky podělím právě na těchto stránkách.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Určitě to zkuste, poležíte si až v hrobě a to je ještě daleko.My s přítelkyněmi také chodíme na procházky , které někdy končíme vnejaké pivmí zahrádce,kde odpočíváme. Chodíme i s pejskem, Já bohužel psa nemám, mám dvě kočky a ty bych na řemínku asi venku neudržela. Tak jim pak o té procházce vyprávím. Máme zasklený balkon, tak jsou spokojeny i tak
Marie Seitlová
Dobře, že jste sem zavítala. I60 je tu pro nás a každý si něco zajímavého najde.
Hana Rypáčková
Moc hezké vyznání. Našim babičkám se sice nepodobáme , je jiná doba, ani nejdeme přesně ve šlépějích matek. Ale jsme taky dobré a docela dost toho stíháme. Jsem ráda, že tu jsou i mladší senioři. A podělit se o smutné či veselé pocity je prima. Důležité je potkat se s lidmi ve stejném století, mnohým se to nepodařilo.
Zuzana Pivcová
No, my jsme takový trochu atypický seniorský portál, myslím, že si tu něco najdou jak pětapadesátníci, tak pomalu osmdesátníci. Věk tady zase tak úplně nehraje roli. A osobně jsem velmi ráda, když se dočtu, že díky portálu se někteří lidé poznali, spřátelili, začali scházet, i když se mě to v některých případech zrovna netýká. To je hlavní cíl "íčka". Sblížit lidi, na dálku i skutečně. Díky za hezké vyznání.
Eva Mužíková
Julie, správné rozhodnutí. Článek se Ti opravdu povedl, jen tak dál..
Marie Novotná
Moc hezky napsané.I já jsem na íčku zdomácněla a jsem tomu moc ráda.Není den,kdy bych se alespoň nepodívala na FD.I60tka mi moc pomohla a pomáhá-už jen tím,že je.Děkuji.