ZUŠ OPEN        Dvůr Králové nad Labem
Foto: autorka

ZUŠ OPEN Dvůr Králové nad Labem

1. 6. 2017

30.5.2017 se v 355 městech naší republiky konal celostátní happening základních uměleckých škol. I mě moje vnučka na tuto krásnou akci pozvala. Konala se v krásném prostředí, a kde jinde než v ZOO, vždyť to bylo ve Dvoře Králové.
Cílem ZUŠ Open bylo zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně. Prezentovat celou šíři umění a života uměleckých škol mimo obvyklý rámec a prostory škol. Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou komunikaci v rámci regionu. Posílit respekt základních uměleckých škol.
Magdalena Kožená - "Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“

Program začal v 10 hodin v amfiteátru představením tanečního, hudebního a literárně dramatického oboru. Téma bylo "Jak to chodí v hlavě“. Tančilo se na náměty snů a bylo to moc pěkné. Vystupovali žáci různých věkových skupin.

V galerii Zdeňka Buriana vystupovali žáci klavírního a kytarového oddělení a ještě soubor Flauti Dolci.

V amfiteátru se za sebou střídali Crazy Band, Carpe diem, akordeonový soubor Komořinka, Glass Pinnakle, žesťový soubor PlechBand, Velký komorní orchestr. Sólo měl úžasný saxofonista Ondřej P.
Závěr měla úžasná rocková skupina Silmaril.

Počasí bylo slunečné, krásné, ale až moc horko. Před 16 hodinou se přihnala bouřka a skupině Silmaril nedovolila se řádně projevit. Zahráli jen 2 písně a strhl se velký liják. Rychle skončili a odpojovali aparatury. 

Velký dík patří nadšeným učitelům v ZUŠ ve Dvoře Králové a hlavně žákům této školy.

Byl to nádherný den, jsem ráda, že mě vnučka pozvala, a tak jsem i vám chtěla tuto akci trošku přiblížit

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Majko, tak jsi se potěšila. Škoda, že zrovna vystoupení skupiny, kde je Tvá vnučka, přerušil liják. Také se mi líbí, když se děti věnují hraní na hudební nástroj, my jsme bohužel tolik možností neměli.
Marie Seitlová
Zuzko ve Dvoře chodí do ZUŠ 560 žáků a město má jen něco přes15ooo obyv. Ale učitelé jsou nadšenci a asi se hodně žákům věnují. Vnučka už ve školce chodila na klavír, pak si přidala kytaru a nyní ještě hraje v kapele Silmaril na eletr. kytaru a zpívá. Je už na gymplu a studovat hudbu nechce. Hraje si pro radost svou i druhým. Ale jiné ZUŠ, třeba v našem městě, se nepresentují a ani se o nich neví.
Soňa Prachfeldová
Majko, to je člověk vždy potěšen, když naši vnuci mají takové krásné zájmy a vážím si učitelů, ono se o těch ZUŠ skutečně moc nepíše. Nyní to velmi oceňuji, ale už pozdě, jak já nerada chodila do houslí !
Hana Rypáčková
Dobrý nápad v ZOO koncert zušky. Vnučky chodí a Msjda hraje skvěle na housle,ale nechce na konzervatoř, chce být psycholog. Hrát si pro radost a ne z povinnosti.Hudební vzdělání je důležité. I pro kytaru k ohni.
Helenka Červenka
Zuzko, chodí, ale neumějí to prodat - o naší bohumínské už jsem půl roku neslyšela...a dětí tam je dost
Zuzana Pivcová
To se nedivím, že se Ti to líbilo. Vůbec nemám představu, kolik dětí chodí dnes ještě do uměleckých škol.