ZUŠ OPEN        Dvůr Králové nad Labem
Foto: autorka

ZUŠ OPEN Dvůr Králové nad Labem

1. 6. 2017

30.5.2017 se v 355 městech naší republiky konal celostátní happening základních uměleckých škol. I mě moje vnučka na tuto krásnou akci pozvala. Konala se v krásném prostředí, a kde jinde než v ZOO, vždyť to bylo ve Dvoře Králové.
Cílem ZUŠ Open bylo zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně. Prezentovat celou šíři umění a života uměleckých škol mimo obvyklý rámec a prostory škol. Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou komunikaci v rámci regionu. Posílit respekt základních uměleckých škol.
Magdalena Kožená - "Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“

Program začal v 10 hodin v amfiteátru představením tanečního, hudebního a literárně dramatického oboru. Téma bylo "Jak to chodí v hlavě“. Tančilo se na náměty snů a bylo to moc pěkné. Vystupovali žáci různých věkových skupin.

V galerii Zdeňka Buriana vystupovali žáci klavírního a kytarového oddělení a ještě soubor Flauti Dolci.

V amfiteátru se za sebou střídali Crazy Band, Carpe diem, akordeonový soubor Komořinka, Glass Pinnakle, žesťový soubor PlechBand, Velký komorní orchestr. Sólo měl úžasný saxofonista Ondřej P.
Závěr měla úžasná rocková skupina Silmaril.

Počasí bylo slunečné, krásné, ale až moc horko. Před 16 hodinou se přihnala bouřka a skupině Silmaril nedovolila se řádně projevit. Zahráli jen 2 písně a strhl se velký liják. Rychle skončili a odpojovali aparatury. 

Velký dík patří nadšeným učitelům v ZUŠ ve Dvoře Králové a hlavně žákům této školy.

Byl to nádherný den, jsem ráda, že mě vnučka pozvala, a tak jsem i vám chtěla tuto akci trošku přiblížit

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA