Jídla, po kterých zkrásníme
Ilustrační foto: ingimage.com

Jídla, po kterých zkrásníme

8. 6. 2017

Zní to jako hloupý reklamní slogan, ale jde o pravdivé tvrzení: Po určitém jídle jsme krásnější. Přesněji, máme výrazně lepší pleť.

Snad každý někdy prožívá období, kdy sám pozoruje, že vypadá lépe či hůře. Zkrátka, někdy je pleť čistější, zářivější, bez rozšířených pórů, červených žilek. Jindy si naopak člověk při pohledu do zrcadla pomyslí: No, jo, stárnu, lepší už to nebude. Jenže lepší to být může. Právě na kůži často vidíme, že uvnitř těla není vše v pořádku. Přesněji, že mu nedodáváme to nejlepší.

„Měla jsem klientku s velmi špatnou pletí. Zajímavé bylo, že šlo o dámu po padesátce a přitom se jí dělaly pupínky jako puberťačce,“ říká Monika Novotná, kosmetička z Ostravy. „Bylo mi jasné, že tak mastná pleť naznačuje, že ta paní moc zdravě nejí. Jinak však o sebe velmi pečovala, chodila každý týden ke kadeřnici, nechávala si dělat umělé nehty, já jí dělala nejrůznější masky a čištění pleti. Nedalo mi to a ptala jsem se jí, jak se stravuje, že by to mohlo mít na pleť vliv. Tvrdila, že se stravuje normálně. Pak z ní vylezlo, že za normální považuje tři kostky cukru do čaje i kávy, to několikrát denně. Pila k tomu další sladké nápoje, hodně solila, často dělala smažená jídla. Stačilo, že si naordinovala týden, kdy se nedotkla sladkého a pila jen zeleninové a ovocné šťávy a pleť se jí výrazně zlepšila,“ vysvětluje.

Stojí to za pokus. Každý, kdo má potíže s pletí, by měl zkusit změnit jídelní zvyklosti. Třeba jen na dva, tři týdny. A možná by se pak divil. Lékaři se shodují, že právě jídlo má na pleť velmi výrazný vliv. Například Asociace amerických kardiologů vydala zprávu, podle které tisíc pět set miligramů sodíku denně prokazatelně vede k vysokému krevnímu tlaku, který oslabuje kůži a snižuje tvorbu kolagenu. A to jsou přesně ty faktory, které způsobují tvorbu vrásek. Přitom se jedná o dávku soli, kterou často přijímáme denně běžně. Kvůli tomu prý také máme s přibývajícími léty pocit, že se oči zmenšují, jsou zapadlé, víčka nateklá. Řešení je snadné: Místo soli se naučit používat koření a bylinky.

Jenže ani s kořením se to nemá přehánět. „Omezení tučných a kořeněných jídel se velmi často projeví právě lepším stavem pleti,“ říká dermatoložka Monika Arenbergerová. „A nezapomínejme, že na pleti se časem projeví to, jak se o ni celý život staráme. Teď nemám na mysli jen to, jak se stravujeme a zda ji správně čistíme, ale i to, jak často a dlouho jsme ji celý život vystavovali na slunci,“ podotýká.

Nejčastěji je ale špatná pleť projevem toho, že jíme příliš sladkého, tučného a pijeme příliš alkoholu. Mnoho dam vyššího věku, které si často dopřávají pár sklenek vína, časem pozoruje, že mají rozšířené žilky a póry.

„Dlouho jsem si to odmítala přiznat, protože mám moc ráda víno a společnost,“ vypráví osmapadesátiletá Radka. „Jenže po každém pěkném posezení s kamarádkami nebo grilovačce s přáteli jsem byla ráno opuchlá a zdálo se mi, že mám výraznější červené žilky ve tváři. A ty byly výraznější a výraznější. Naordinovala jsem si dva měsíce bez alkoholu a tučných jídel. Ta změna je neuvěřitelná. Dokonce se mě kamarádka ptala, jestli jsem si něco byla udělat s pletí, že se mi tak výrazně zlepšila,“ říká.

Takže, pokud si někdo není jistý tím, že jeho stravovací návyky patří k těm správným, a zároveň má pocit, že jeho pleť je rok od roku méně pěkná, je v té správné fázi pro experiment. Na čas vyřadit alkohol, přestat smažit, nejíst čokoládu a uzeniny. Do jídelníčku naopak zařadit tyto potraviny, které dermatologové označují za takzvané pleťové záchranáře: ořechy, dýňová a slunečnicová semínka, sýr cottage, rakytník, řepu, avokádo, ryby. A k tomu čistou vodu nebo zelené či bylinkové čaje.

Za pokus to stojí, protože právě nespokojenost s pletí v obličeji často vede k nespokojenostem dalším, kterými si pak zbytečně kazíme život.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Proboštová
Jím to na co mám chuť a je to fakt pestrá strava. Kdysi jsem razila názor "když ovoce tak v destilovaném stavu a když zeleninu tak přepasírované přes prasátko". Bezva, po létech se to změnilo, nicméně občas ráda zhřeším - to je paráda :-))))
Jana Šenbergerová
Dokud jsem byla na syrové stravě, neměla jsem žádné zdravotní potíže a vypadala jsem mnohem mladší než moje vrstevnice. Po několika letech vařeného jídla jsem zestárla nejmíň o 10 let a cítím se mnohem hůř, přestože jsem v pohodě a jinak spokojená. Ono platí, že jsme to, co jíme. Vařené = mrtvoly. Zkuste si povařit ruku. Bude stejně k ničemu jako vařené jídlo. Co si o tom myslíte, je úplně jedno. Na výsledku to nic nezmění. A proč vařím? Nejsem sama. :-)