Příběh dvou zamilovaných
FOTO: autorka

Příběh dvou zamilovaných

18. 6. 2017

Jezdím na kole dost často kolem místních rybníků. Jeden podvečer jsem na hladině zahlédla neustále se pohybující dvojici potápek roháč. Byla to úžasná podívaná, jak spolu cukrovali a čepířili svá barevná pírka.

O několik dní později jsem tam šla s vnoučkem. Uprostřed rybníku, v místech, kde absolvovali svůj namlouvací tanec, sameček usilovně stavěl hnízdo. Nesčíslněkrát mířil ke břehu a v zobáku vláčel rostliny a vršil na hnízdo. Z rákosí vyplula rodinka labutí a mířila směrem k hnízdu.To už připlula i samička a oba se usadili na hnízdo ve snaze ho ochránit. Ale marně! Mláďata labutí pod dohledem rodičů celé hnízdo rozcupovala. To trvalo snad ani ne pět minut. Stála jsem na břehu naprosto šokovaná a bezmocná.

Sameček svou snahu ale nevzdal a začal stavět znovu. Tentokrát v rákosí u břehu, kam není vidět. Budu dál sledovat a pevně doufám, že se na hladině časem objeví i s mláďaty.

 

Soutěžní příspěvek - Sledujete magazín i60 delší dobu, ale ještě jste neměli odvahu či příležitost zapojit se aktivně do dění na tomto portálu? Pak oslovujeme právě vás! Buďte aktivní a vyhrajte velkokapacitní flashdisky či přímo tablet Lenovo! Více informací o "Soutěži pro nováčky" včetně jejích pravidel najdete na tomto místě.

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ivana Šimicová
Až se mi hrnou slzy do očí. Velmi brutální a zároveň dojemné
Anna Čípová
Už se těším na pokračování. Hezky popsaný život na hladině rybníka.
miroslava floriánová
vždyť to už dlouho říkám,umíš, máš cit pro okamžik a taky štěstíčko,na situace,vyčkáš si.. stále lepší a lepší záběry..
Eva Mužíková
Věrko, fotodokumentace skvělá, jen tak dál, budu se těšit.
Marie Seitlová
Zajímavý počin labutí, snad nové hnízdo nerozcupují. Těším se také na pokračování.
Zuzana Pivcová
Jsem vždy velmi smutná, když se stane něco v zvířecí nebo ptačí říši - zahyne jeden z páru, přírodní živel nebo dravec připraví o život mláďata. Ale životaschopná příroda si s tím většinou poradí mnohem spontánněji a lépe než my lidé. Hezký článek.
Hana Rypáčková
No, to je rodiče učí pěkné věci ! Že by konkurenti ? Na rybníku jsem neviděla dvojici labutí, ale že jim vadí soused ? Taky hledá potravu na dně.. Moc zajímavé...
Jana Šenbergerová
Také jsem zvědavá na možné pokračování. Pěkné.
Alena Vávrová
Věrko, dobrá práce napoprvé, jen tak dál...
Elena Valeriánová
Tak stavění hnízda potápkou jsem ještě neviděla. Těším se na vaše zpravodajství. Pěkné fotečky.
Libuše Křapová
To je hezké :-) držím párku pěsti, ať jim labutí uličníci už dají pokoj :-)
Jitka Hašková
Chtěla jsem dát 5 hvězdiček, protože se mi článek moc líbí, ale byla jsem nějak nepozorná.