Když to fouká
Foto: autorka

Když to fouká

20. 6. 2017

Jezero Milada jsem vám už párkrát představila v různých ročních obdobích. Myslím, že léto jste ještě neviděli, a protože sobotní odpoledne vyzývalo k procházce a protože Milada je opravdu vděčný objekt pro fotografa, ale je i našim oblíbeným místem a je blízko, tak jsme se tam opět vypravili. Ovšem to jsme netušili, že je tam vítr o síle malého orkánu. Fakt, fičelo tam tak, že když jsem si zvedla na brýlích sluneční skřipec, chvěl se v tom větru jako osika a k tomu vydával vrzavý zvuk. Až jsem se tomu musela smát.

Možná je vám divné, že je léto a na pláži pomalu ani noha. Ono totiž bylo asi 18-20 stupňů, mraky se honily, ale co jsem z dálky viděla, tak 2 odvážlivci do vody vlezli. Vítr ale přilákal milovníky vodních sportů. Plachtil tam jeden surfař, který se asi rád koupal, protože byl občas spíš pod prknem, než na něm, ale když se mu to povedlo, tak mu to docela frčelo. Další atrakcí byla celkem početná skupina milovníku vodního  kitingu. Že nevíte, co to je? Já to nevěděla taky. Tento adrenalinový sport lze provozovat na sněhu, na vodě i na suchu. Tihle byli na vodě. Je to laicky řečeno, stojíte na prkně a jste zavěšeni na plachtě-drakovi a pomocí větru vlastně jedete po hladině. Prosím, neberte to jako odborný výklad.

Zkrátka, i přes ten vichr, to byla příjemná procházka, jezero šumělo jako moře, až jsem si chtěla sednout a jen poslouchat, pejsci se opět hezky proběhli a vím, že to rozhodně nebyl poslední výlet k Miladě.  Kdo se vyskytnete poblíž Ústí nad Labem a budete mít chuť a čas, vřele doporučuji. Mile mě překvapilo, jak se to všechno okolo krásně zazelenalo.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Lišková
Mít takové krásné jezero poblíž domova je asi bezvadné. Ještě když jsou takové vedra už v červnu. Také závidím, ale zároveň přeji. Fotky pěkné.
Hana Rypáčková
Syn to taky chválí, ráda bych se tam podívala..Nějak nestíhám...
Eva Mužíková
Naďko Ty ani moře nepotřebuješ, když zafouká, máš to doma. A ke všemu můžete vzít s sebou i chlupatà potěšení.
Lenka Hudečková
Naďo, parádní článek a ještě lepší fotky :-) a vítr, ten bych třeba dneska i brala, ale do soboty byl nepříjemný.
Elena Valeriánová
Miluju vodní plochy a Miladu vám úpřimně závidím. Tam se musí krásně fotit za každého počasí. Ten surfař mi připomněl jeden zážitek z dovolené u moře. Nějaký chlapík si tam chtěl půjčit vodní skútr. Nedařilo se mu nasednout a rozjet se, předek do vzduchu a on pozpátku do vody, opakoval mockrát. Instruktor už byl zoufalý. Kolem stála spousta lidí a náramně se bavila. Zlomyslnost, no já nevím, bylo to jak ze staré grotesky. Tak si procházky u Milady hezky užívej.
Zuzana Pivcová
Vítr v síle orkánu opravdu nemám ráda, ale teď už tam musí být krásně. Obrázky tomu nasvědčují. Koupání tohoto typu mě vyloženě láká, kdepak moře!