Velká akce portálu i60: ekolo Senior Tour
Ilustrační foto: ingimage.com

Velká akce portálu i60: ekolo Senior Tour

25. 6. 2017

Portál i60 přichází s další aktivitou pro své čtenáře. Po projektu i60 Senior Fashion, který se zaměřuje na zralé modelky, chystá velkou sportovní akci, a to přejezd České republiky na elektrokolech s názvem ekolo Senior Tour! Od svého počátku se snaží magazín i60 povzbudit své čtenářky a čtenáře ve věku kolem šedesátky k nejrůznějším aktivitám - setkáním, výletům, fotografování, psaní příběhů, cestopisů, básní. Nyní jsme se rozhodli podporovat také sportování v seniorském věku. 

První akcí, kterou chystáme na září letošního roku, bude etapový přejezd České republiky na elektrokolech. Partnerem akce je společnost ekolo.cz, přední český prodejce kol na elektrický pohon.

"Velká část našich aktivit se zaměřovala především na naše čtenářky, proto jsme se rozhodli udělat něco také pro muže. Ovšem to neznamená, že se tour nemohou zúčastnit i ženy. Cílem akce je ukázat, že i ve věku kolem šedesátky se dají podniknout sportovní akce, na kteréjen si většinou troufají jen mladší ročníky," říká zakladatel portálu i60 Jan Raška.

Podle něho bude ekolo Senior Tour nejen cyklistickou, ale i společenskou událostí. "V průběhu jednotlivých etap se budou moci k našim účastníkům přidávat i další čtenáři, v dojezdových městech pak chceme uspořádat setkání s dalšími příznivci. Bude to tedy taková propagace sportu, zábavy, elektrokol i našeho portálu i60," přibližuje nápad Jan Raška.

Kudy povede trasa ekolo Senior Tour?
Akce je naplánována na třetí týden v září, tedy ve dnech 18.-23. 9. Startovat se bude v Praze na Staroměstském náměstí, trasa povede přes města Poděbrady, Přelouč, Litomyšl, Moravská Třebová do Olomouce. V každém z uvedených měst bude pro účastníky zajištěn nocleh. V průběhu trasy, která měří celkem cca 440 kilometrů, se budou moci přidat další čtenáři na svých bicyklech a absolvovat s účastníky libovolný úsek. Z Olomouce do Prahy pak již účastníky dopraví vlak. (Celou trasu si můžete prostudovat na tomto místě).

Výzva čtenářům a čtenářkám

Tímto vyzývámem naše čtenáře, ale i čtenářky, kteří holdují cyklistice, aby nám buď v komentářích u toohoto článku nebo na e-mailovou adresu i60@i60.cz nahlásili svůj zájem účastnit se akce ekolo Senior Tour. Předpokladem pro účast je dobrý zdravotní stav a týmový duch. Počítáme celkem se skupinou šesti až osmi jezdců, kterým společnost ekolo.cz připraví elektrokola na míru včetně vybavení. Možná bude i varianta případného vystřídání na trase, tedy některý z účastníků může jet například trasu z Prahy do Jihlavy a poté bude vystřídán jiným zájemcem.

Zároveň prosíme čtenářky a čtenáře, kteří bydlí v uvedených etapových městech, aby nám pomohli vytipovat místo pro ubytování a setkání, tedy ideální by byl penzion pro osm osob, kde je i společenská místnost pro sraz více lidí.

V tuto chvíli začínáme akci organizovat, s dalšími detailnějšími informacemi budeme přicházet v následujících týdnech.

Vážení příznivci cyklistiky a portálu i60, přidejte se do týmu ekolo Senior Tour!

Tahle země není jenom pro mladý!

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.7 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Včera jsme se na elektrokole projela poprvé, a můžu říct, že je to paráda!! Uvažovala jsem o koupi kola až na jaře (mám kulatiny), ale okolnosti se změnily, a už mám domluvené splátky. Krásné červené ekektrokolo budu mít pod vánočním stromečkem. Teď čekám, jak dopadle výběr týmu na tento zajímavý projekt.
Zoja Sedláčková
Pokud by to bylo možné, přidali bychom se s manželem se svými koly alespoň na část cesty. Jezdíme hodně ale přesto si myslím, že to bude dost náročné. Já osobně bych akci o 1 den prodloužila, zkrátila bych 2. etapu třeba jen do Chotěboře a další den dojela do Žďáru a věnovala zbytek prohlídkám. Jinak nebudete nic stíhat, ty naplánované časy jsou nereálné.
Jiří Lupoměský
Elektrokola máme s manželkou tři roky (tehdy to byla naprostá novinka), takže už máme nějaké zkušenosti. Do jaké míry elektromotor pomáhá, lze nastavit. Např. na těch našich je pomoc možno nastavit v rozsahu od 0 do 16 stupňů. Jezdíme na čtyřku a je to v pohodě. Navíc, systém je inteligentní, takže do svahu poskytnutou pomoc přidá sám. Výdrž našich baterií je podle terénu 80 - 100 km. Ale i jízda bez jakékoli pomoci je v pohodě. Možnost zapojení elektromotoru ve svahu spíše uklidňuje psychicky, takže člověk nemá strach jezdit po horských cyklostezkách. Ale po silnicích jezdíme jen tehdy, když to jinak nejde.
Jan Raška
Dobrý den, na akci se přihlásilo do včerejšího dne 19 zájemců. Elektrokol bude k dispozici 8. Přednost budou mít lidé, kteří se přihlásili nejdříve, nicméně všem zájemcům pošleme příští týden mailem k vyplnění formulář a další informace ohledně ubytování, stravování apod. Vedle hlavního týmu bude vytvořen ještě tým náhradníků. Ladíme ještě také trasu, možná budou nějaké menší úpravy trasy, ale vše se dozvíte včas. Prozatím děkujeme za zájem. A vítáme také nabídku paní Kosťunové - doprovodné vozidlo se určitě hodí.
Ilona Kolářová
Já myslím, že se ještě budou dolaďovat detaily, doprovod bych brala.
Oldřich Čepelka
Asi někdo takový, jak píše Ivana, bude zapotřebí. někdo by nám asi měl vézt bágly a hlavně nabíječky baterií. Plus pár dalších službiček...
ivana kosťunová
Nemohla bych se zúčastnit třeba jako provianťák ? Představuji si to tak, že bych celou trasu jela v autě, rozdávala z okénka občerstvení a sbírala padlé. To bych myslím zvládla. :)) :))
Marta Topičová
Marta Topičová,ráda bych se přihlásila,kolo mám ráda.7.7.2017
Ilona Kolářová
Na E-kole jsem nikdy nejela, tak budu docela ráda, když si jízdu vyzkouším. Vůbec si neumím představit, jak to funguje, protože si myslím, že šlapat na těžkém kole i po rovině musí být dost namáhavé. A ani nevím, jak to jede rychle z kopce. Šlapat několik dní za sebou tolik km není sranda, zvlášť kdy bude třeba pršet. Mně špatné počasí nevadí, jsem zvyklá jezdit i za deště. Mám ovšem jeden velký handicap, nemám orientační smysl a často bloudím.
Oldřich Čepelka
Sleduji diskusi a Mirek Hahn má naprostou pravdu. E-kolo není moped. Nejezdí samo, musíte pořád šlapat. A dokonce, když jedete přes 25 km/hod., tak by se měla veškerá přípomoc vypnout a vy jedete už jen "za svý". A najednou musíte šlapat na kole, které má třeba 23 kg. Čili mnohem těžší než mechanické. Tak to zvažte. Ale ovšem, při pomalejší jízdě anebo v kopcích je to obrovská pomoc, tady má e-kolo rozodující výhodu proti mechanickým. Uvidíme, jak se k tomu všemu redakce postaví. Zájemců je hodně.
Ilona Vykoukalová
Ráda bych se přihlásila,jsem dost nadšená cyklistka,mám horské kolo a letos za 4 měsíce najeto 2550 km.Jsem rok v důchodu,aktivní člověk .
Mirek Hahn
Chtěl bych varovat nadšence, kteří mají více nadšení než tréninku aby reálně posoudili svoje možnosti. Přeci jen i na elektrokole se musí šlapat, motor přidá cca polovinu síly do šlápnutí. Při delších etapách je nutné, efektivním přepínáním výkonu, hospodařit s kapacitou baterie. A hlavně si zkusit co to je, dva dny za sebou "odsedět" přes 80km. Nemám obavy o vyježděné cyklisty (zdravím pane Čepelko, paní Kolářová) :-)
Alena Tollarová
Skvělá akce a budu fandit všem zúčastněným. Já jsem tedy čekala ještě jedno jméno, že se ozve a zúčastníci, z Loučimi.
Ivan Petroušek
Samozřejmě,že za tu krátkou dobu,co jsem na i60,nebylo obtížné zjistit,že skvělý tým ve vedení tohoto portálu je vybaven schopností připravit a organizovat jen samé skvělé věci a akce.Škoda,že jsem byl od 20.6. na dovolené a v podstatě je dávno obsazeno,jezdím i ve svých dvaasedmdesáti letech pravidelně min.2x týdně 20-35 km po okolí Plzně a byl bych se rád zúčastnil,ale třeba se to pro velký úspěch,o kterém nepochybuji,bude zase opakovat a dá-li Bůh zdraví a fyzičku,mohlo by to vyjít....
Eva Krausová
Skvělý nápad, kdybych nechodila do práce, šla bych hned do toho. Dříve jsem hodně jezdila na kole, maximum jsem ujela kolem 70km, ale nejraději jsem jezdila okruh 30km. Toto je tedy nářez, budu fandit. Elektrokola jsou super věc i elektrokoloběžky se sedátkem. Já si pořídila koloběžku s názvem světluška, ale jsem po úrazu, tak nyní nevím, zda ji užiji ještě v létě...
Soňa Prachfeldová
Skvělé, budu fandit !
Oldřich Čepelka
Chudák pan Raška, už nás má na jedno celé mužstvo a jedno ženstvo... Nejlepší ale bude mix.
Hana Rypáčková
Bezva, možná budu mávat u Kouřimi...
Alena Husáková
Alena Husáková 30.6.2017 Ráda bych se přihlásila a jela .Na kole jezdím každí den
Olga Vyhnálková
Děkuji za info. Ráda bych se přihlásila a jela.
Oldřich Čepelka
Olgo, přihlásit se tady v komentáři - prostě že chcete jet. Nejlíp ovšem další info také do e-mailu do redakce i60@i60.cz. Trénovat? Stačí běžně jezdit na kole na výlety či do práce, zbytek vám zajistí ten motorek. E-kolo vám zapůjčí pořadatel.
Olga Vyhnálková
Ekolo si můžu půjčit ??
Olga Vyhnálková
Musím rychle začít trénovat, abych všem stačila .
Olga Vyhnálková
Ahojky Všem, nějak nemůžu najít rubriku, kde se přihlásit, pomůže mi někdo ??
Helenka Červenka
Taky budu celému íčkovému týmu držet palce a jen doufám, že jejich aktivity neskončí s posledním kilometrem, ale začnou se sem zapojovat ať komentáři či účastí na některé z dalších společných akcí
ivana kosťunová
Ano, už jsem to taky zjistila. Mám radost a budu fandit všem zúčastněným. :))
Zuzana Pivcová
No, tak ty dva "naše skalní" jsem odhadla správně a předpokládám, že Ivana taky. :-)
Redakce i60
Dobrý den, těší nás, že o akci je zájem. Zde jsou dosud přihlášení účastníci: Luboš Suchý, Antonín Šrámek, Zdena Laňová, manželé Měchurovi, Vladimíra Hoření, Vladěna Štrynclová, Oldřich Čepelka, Ilona Kolářová. V tuto chvíli máme tedy "plno", společnost ekolo.cz nám zapůjší osm bicyklů, jedna účastnice má vlastní elektrokolo. Nicméně hlásit se mohou ještě další, vytvoříme ještě tým náhradníků, případně dalších zájemců, kteří budou připraveni střídat v průběhu trasy. Během července pak přineseme bližší informace o trase, tak, aby se na jednotlivé části mohli přidávat naši čtenáři na svých kolech a mohli absolvovat třeba jen pár kilometrů s naším epeletonem.
Marie Magdalena Klosová
Bezva!!! mm
Oldřich Čepelka
Je sqjelé, že je zájem! Snad bych ale trochu upřednostnil ty dříve registrované na i60, protože se tu najednou objevuje řada nových jmen (shodou okolností o sobě nic neuvádějí na profilu). Přeji to všem, ale když bude víc zájemců než plánovaná kapacita, tak...
Vladimíra Hoření
Zdravím všechny aktivní e- bikery i případné sympatizanty ! Jsem nadšená z připravované "Tour" a jdu do TOHO. E- kolo vlastním měsíc a po letech jsem si užila bez stresu v pohodě výletu na Dvoračky, na Voseckou boudu, na Štepánku atd.. "Zblbla" jsem několik přátel, a tak si na Liberecku užíváme po šedesátce nádherných cyklistických výletů. Všem seniorským milovníkům sportovních aktivit, kteři ekolo ještě nevyzkoušeli, doporučuji jízdu alespoň na zkoušku. Vlaďka
Alena Poslední
Zdravím, kdyby vedla trasa poblíž Plzně- a to by měla, protože by měla začínat a nebo končit v Aši , a kdyby to nebylo elektro-, ale normální kolo tak se účastním. Na elektrokolo jsem ještě moc mladá :-) (61) tak hodně úspěchů!
Radler Trebon
Potvrzuji zájem o akci ekolo Senior Tour Antonín Šrámek antepost1@seznam.cz
Dana Kolářová
Oli, kdyby trasy měřily kolem padesáti kilometrů, hned bych se k tobě na elektrokole přidala.:-) Už teď přeji všem šťastnou cestu.
Olga Štolbová
Milá redakce, jsem nadšená. Tomu říkám pořádná sportovní akce. Bohužel, při mých osmdesáti dvou letech, se mě to přímo netýká, ale kdyby mě společnost ekolo.cz vybavila ekoloběžkou a kdyby trasy měřily kolem padesáti kilometrů, jdu do toho a ještě dnes začnu trénovat. Věřím, že by se našlo i více žen. *****
Oldřich Čepelka
Hlásím se a pojedu. Loni 460 km na elektrokole přes Alpy a šlo to... Určitě to může ten, kdo stále či běžně jezdí na kole. Ten motorek mu to minim. 2x ulehčí.
Mirka Bláhová
Dobrý den také bych se přihlásila ale nikde nic nevidím.Bláhová M
Redakce i60
A ještě prosíme zájemce o akci, aby si vyplnili své profily - tedy více informací o sobě, včetně fotografie, aby se nám blíže představili. Díky!
Redakce i60
Zatím se přihlásilo pět zájemců. Níže pan Suchý, jedna dáma, jeden muž a jeden manželský pár.
Redakce i60
Dobrý den, všichni zájemci se mohou předběžně nahlásit zde (abychom věděli počet), a zároveň nám poslat zprávu na i60@i60.cz. My pak budeme účastníkům budeme posílat bližší informace o akci. Stejně to platí ohledně tipů na ubytování či zájmu účastnit se na vlastních kolech třeba jen malé části trasy.
Luboš Suchý
Velmi rád bych se přihlásil, ale nikde jsem nenašel přihlašovací formulář. Můžete mi poradit?
Ilona Kolářová
Zrovna minulý týden jsme s manželem konstatovali, že elektrokola jsou čím dál víc v kurzu. Před několika lety jsme na nich potkávali jen Němce a Rakušany, letos to bylo už i plno Čechů. Lidé se dostanou tam, kam by se nedostali. Letos třeba na Poledníku nebo na Plešném jezeře bylo lidí jak na Václaváku, což se mi moc nelíbilo, protože jsme jezdili na taková místa až na pár výjimek osamoceně. Za takových pět let si to už vůbec neumím představit. Zatím pořád jezdím na svůj pohon a doufám, že to tak zůstane ještě hodně dlouho.
Vanda Blaškovič
...ta brnkačka je míněna nadneseně...o koupi elektrokola uvažuje již delší dobu člen rodiny, máme tu takový malý kopeček, když se ede z hospůdky...co bych neudělala pro mužíčka.....), vyzkoušela bych elektrokolo v terénu....)
Vanda Blaškovič
Nádherná akce! Jen ten termín... kdyby byl o měsíc později, určitě se zúčastním, tedy pokud bych byla vybrána. Podívám se, zdali bych se dostala letecky tam a zpět na ostrov v daném termínu, a také se musím zeptat muže, zdali mi to dovolí.....:) Elektrokolo? Tak to musí být brnkačka....ano, to bych ráda vyzkoušela. Jsem zvyklá na vlastní pohon...musím se podívat, do kdy se dávají přihlášky. Milá redakce, bravo, to se vám povedlo!
Eva Balúchová
Krásná akce!Něco podobného jsem si představovala před pár lety pro pěší.To byl můj sen projít pěšky Moravu až do Prahy.To už jsem bohužel prošvihla,tak aspoň přijdu podpořit cyklisty na stanoviště do Brna.
Zuzana Pivcová
To já také předpokládám, že ti dva pojedou. Já tedy rozhodně ne, protože to nezvládám. Škoda, dobře mi tak.
ivana kosťunová
Tak to je něco nového, jsem hodně zvědavá, kdo se do toho pustí. Už teď vím o dvou členech portálu, kteří by to určitě zvládli. Dáma a pán. Jména neřeknu, jsem zvědavá , jestli se přihlásí.
Mirek Hahn
Tedy klobouk dolů, to je akce pro skalní cyklisty. Ty etapy kolem 90ti km jsou dost i na elektrokolo. Není problém to ušlapat ale spíš usedět :-) Pěkná akce. Držím palce!
Jan Raška
Dobrý den, přihlašování, tipy na ubytování či další nápady pište zde do komentářů.