Okolo Třeboně
FOTO: autorka

Okolo Třeboně

30. 6. 2017

Navštívila jsem další úžasný kout naší zemičky. Jak jsme malí, tak jsme krásní. A co je malé, je milé. A to tak, že je radost vracet se na poznaná místa a objevovat ta nepoznaná.

Třeboň. Jihočeské malebné město, vyhlášené lázně, ještě vyhlášenější rybníky, ryby a pochoutky z nich. Rovinné cyklostezky vedoucí po hrázích zpevněných starobylými duby, rozsáhlými loukami a lemované informačními tabulemi, které určitě zafinancovala EU ze svých fondů, do kterých poctivě přispíváme, a tak z nich také i čerpáme. Trochu zmatečné značení, které vám prodlouží plánovanou trasu o pár kilometrů. Nevadí, protože na konci vždy čeká nějaká ta hospůdka s Regentem a kapřími hranolky.

Třeboň je ráj pro cyklisty zralého věku. Radost z jízdy, na které potkáte kopec výjimečně, lesní cesty mezi jasně zelenými listnáči a ještě zelenějším borůvčím, občas „masážní“ panely položené pro auta odvážející z lesa vytěženou rašelinu a vzácný klid, protože v tom zralém věku cykloturistujete mimo hlavní cyklistickou sezonu. Ceny jsou přijatelné, místa v restauracích ještě volná, ubytovací kapacity dostatečné a volné jsou i ty špatně značené cyklostezky. Ale protože stejně všechny cesty vedou do Třeboně, nemusíte se ze ztráty orientace stresovat.

Prožít cyklistický týden na Třeboňsku je úžasný nápad. Aktivní odpočinek proložený příjemným jídlem, svěžím vínem a dobrým pivem je to nejlepší, co můžete pro své tělo udělat. A kdo by chtěl, i do té rašeliny se může ponořit. Ale opatrně, ať vás má kdo vytáhnout!

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Krásná pozvánka. Byli jsme tam v červenci 2015, město i památky pěkné, ale ta spousta turistů tak trochu kazila dojem. Do Třeboně jedině mimo prázdniny.
Hana Rypáčková
Na kolo je Třeboňsko výborné, dcera sem jezdí s vnukem od jeho začátků na kole. Letos sem s Honzíkem tak jedeme , cyklostezka kolem Lužnice nemá chybu..A dokonce se tu kola půjčují..A vrátit ho můžete na konci trasy a jet zpátky vlakem...Nedáme to někdy? Takové malé cyklotour. Z Veselé nad Lužnicí do Třeboně...
Alena Vávrová
No vida, co jsem s novým značením rubrik objevila - moc pěkné, to by se mi líbilo.
Marie Ženatová
Syn s manželkou a třemi dětmi byli nedávno v této oblasti o prodlouženém víkendu a velmi si všichni užívali na rovinných cyklostezkách - zvládl to i nejmladší osmiletý - jeden den ujel dokonce více než 30 km...
Naděžda Špásová
Blanko, hezká pozvánka. V Třeboni jsme byli před několika lety. Jsou tam i krásné procházky pro pěší. My jsme si udělali ještě výlet na Hlubokou a projeli jsme se lodí po Světě. Doufám, že se nám ještě někdy povede Třeboňsko navštívit.
Zuzana Pivcová
Škoda, že jsem měla možnost navštívit jen samotné město Třeboň, a to ještě před pár lety těsně před vánoci. Mohu ale na něj pět samou chválu. Aspoň, že k Schwarzenbergské hrobce jsme došli pěšky. :-) Pěkně jsem si to všechno připomněla.