Fotoreportáž - Louky na Soláni - sečení
Foto: autorka

Fotoreportáž - Louky na Soláni - sečení

14. 7. 2017

Včera jsem sekala trávník na zahradě. Ale byl to spíš zaplevelník. Tak jsem se zasnila a vzpomněla si na načechrané, voňavé soláňské louky. Když jsme tam před pár dny brouzdali ve vysoké trávě, nestačila jsem se divit, kolik existuje lučních květin, na které jsem už dávno zapomněla. Takové jsem mamince trhávala v dětství, když jsem se vracela po břehu Berounky ze školy domů. Dneska je tam betonový chodník pro cyklisty, betonové obludy jakýchsi obchodů a čerpací stanice. V mezerách chodníku roste plevel. Jako u mého domu.

Ale v horách nám ta krása naštěstí zůstala. Jen se podívejte.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Díky portálu už přesně vím, kde je Soláň a dokonce jsem si tam ty nádherné barevné louky fotila. A teď už vím i to, že se sečou pěkně kosami ...
Drahomíra Stínilová
Děkuji všem za hezká slova.
Anna Čípová
Děkuji za váš pohled na Soláň. Ráda porovnávám, jak vnímají jiní krásy míst, která jsou mojí srdeční záležitostí.
Hana Rypáčková
Krásné. Sekáči jdou.....
Zuzana Pivcová
Jsou to krásné louky a krásné fotky. V mládí jsem po našem přestěhování do jihočeského Týna z nutnosti zkoušela sekat kosou trávník, ale to to dopadlo!
Jana Šenbergerová
Právě zítra proběhne folklorní kosení pod záštitou Hnutí Brontosaurus Jeseníky v Chebzí u Písečné. Letos už po jedenácté.
Naděžda Špásová
Drahuško, krásné fotky. Trochu se obávám, že už nám to naše betonování a ničení matka příroda začíná oplácet. Taky si pamatuju na zdravé louky s množstvím květin, které jsme si trhali do vázy.
Věra Lišková
Děkuji za krásnou fotoreportáž. Tak pěkné louky jsou ještě v pohraničí, kde je ještě nestačila naše uspěchaná doba zničit. Připomínají mi dětství, také jsem chodila takovou voňavou loukou, hned za sadem.