Žena jako inspirace: Ali McGraw
Ilustrační foto: pinterest.com

Žena jako inspirace: Ali McGraw

18. 7. 2017

Pokud toto jméno někomu náhodou nic neříká, vzpomeňme si na starý film s názvem Love story. Příběh, ve kterém zazářila v roce 1970 jako nádherná mladá studentka s dlouhými černými vlasy. Nyní je z ní osmasedmdesátiletá dáma.

Staré pořekadlo „jak ten čas letí“ se právě v jejím případě dere na jazyk snad každému. Nepatří totiž mezi ty herečky, které vidíme stále v dalších nových snímcích, a tudíž jejich stárnutí sledujeme tak nějak přirozeně v přímém přenosu. Ona se stala hvězdou koncem sedmdesátých let, pak hrála ještě v letech osmdesátých, ale v poslední době mezi sledované a obsazované celebrity nepatří. Tak trochu to vystihuje její životní styl i pojetí módy, tedy toho, co ráda nosí.

Už v době, kdy na sebe upozornila ve snímku Love story, za který byla nominována na Oscara, se odlišovala od většiny hvězd. Měla přirozené dlouhé vlasy, nenosila téměř žádný make-up. Vypadala, jako by vystoupila z příběhů o Vinnetouovi, taková trochu divoká, přirozená Indiánka. Fotografové ji milovali, časopis Time jí dokonce věnoval titulní stranu. Všechny okouzlovalo to, že se nechá fotit kdykoli, neběží se před tím nechat namaskovat vizážisty. Zkrátka krásná žena, která vsadila na přirozenost. Po úspěchu Love story získala na Zlatých Globech cenu pro nejoblíbenější herečku světa. Zahrála si ještě v několik filmech, v roce 1985 se objevila i v několika epizodách populárního seriálu Dynastie.

O svém poměrně bouřlivém životě, přesněji o vztazích s mnoha známými muži i následným bojem s alkoholem napsala v roce 1995 autobiografii Moving Pictures, kterou literární kritici hodnotili velmi dobře. Nešlo o bláboly nějaké polozapomenuté hvězdičky, ale o chytré a vtipné bilancování života. Ve stejné době se také centrem jejího zájmu stala jóga. Natočila i velmi úspěšné video o cvičení jógy, které se stalo bestsellerem a časopis Vanity Fair ji v roce 2007 označil za jednu z osob, které mají zásluhu na tom, že se Američané konečně začali hýbat.

Ali zestárla, není už bezstarostnou vymetačkou večírků, ale vyrovnanou jogínkou. Proto je dobré ji znát. Je jednou z dam, které dokázaly zestárnout s grácií, zabojovat, vyhrabat se ze dna a stále si ponechat svůj styl. Ali je totiž pořád tak trochu hippies, jako bývala za mlada.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Liliana Nováková
Krásná žena, rozhodně je inspirací...
Dagmar Bartušková
Pořád je krásná.
Eva Krausová
Dámy, buďme hlavně každá sama sebou, mějme se rády a o tom to je... Ale souhlasím s tím, že bych více uvítala nevšední typ obyčejné české ženy, jistě takové u nás jsou.
Soňa Prachfeldová
Mě se líbí
Zuzana Pivcová
Prototyp nevšední zralé ženy to rozhodně je, těžko však vzor pro nás, souhlasím s Naďou.
Naděžda Špásová
Nevím, jestli je přínosem pro obyčejnou českou důchodkyni dávat za vzor filmové hvězdy. Přeci jen je tam dost velký materiální rozdíl a životní podmínky. Pro mně rozhodně inspirací není. Možná, že by jako příklad lépe posloužila o sebe pečující normální česká seniorka.
Elena Valeriánová
Krásná a krásný, čtivý článek. Děkuji.
ivana kosťunová
Štíhlá postava, husté vlasy, hezké rysy, to už dostala do vínku, má to tak někdo štěstí ! Ale ta jiskra v očích, přirozenost, to už je ta přidaná hodnota, kterou může inspirovat. Krásná !!