Ráno v rytmu Star Dance
ilustrační foto: pixabay.com

Ráno v rytmu Star Dance

2. 8. 2017

Bylo to ráno v rytmu Star Dance. Po roce se vrátila televizní šou a tím i zájem o tanec obecně.

Probudil mě tlak v prstech u nohou. Většinou probouzí člověka tlak úplně jinde, ale tohle byla zvláštní bolest, kterou mi působil dotek prošívané deky na mé dlouhé palce. Po pikosekundě mi došlo, čím to je. Tlak na mé špičky předešlý večer totiž způsobily vysoké podpatky. Tak vysoké, že jsem nebyla jen nejstarší tanečnicí na pátečním kurzu tance, ale i nejvyšší. (Když nemám čím, musím převyšovat alespoň výškou.) Pohltila mě touha stát se královnou parketu. Úzké lodičky a tíha mého osmdesátikilového těla způsobily své. Téměř rozdrtily mé nehtové lůžko, a když se k tomu přidá i přišlápnutí špičky tanečním partnerem, není divu, že mě to vzbudilo. Nemám nešikovného partnera, ale pokyny tanečního mistra „dáma do pána“ mě nutí špičku strčit tam, kam nemám. Existuje i pokyn „pán do dámy“. Stálo by za úvahu tento terminus technikus změnit, protože vysvětlování tohoto úkonu je zcela zbytečné. Ať dělám, co dělám, asociace jsou asociace.

Zpět k tomu ránu. Společně s bolestí přijdou i obavy, s jakou se probudí můj manžel. Do kurzu jsme nastupovali s tím, že základy máme a čtyřicet let společného tancování nás opravňuje si myslet, že parket bude náš. A ono ejhle… Polku jsme uměli a už nám nejde, valčík už jsme si také stihli zošklivit a o latině ani nemluvě. Z lekcí odcházíme tak rozladění, že cesta k domovu je tichá, útrpná a ranní vstávání plné obav, že už nikdy, ale opravdu nikdy nebudeme tančit. Že necháme další zaplacené hodiny plavat a chvíli potrvá, než se naše tichá domácnost zase vrátí do normálních kolejí. Zdá se, že právě z tohoto důvodu toto ráno nebude pohodové. Pomalu se proto vyplížím z ložnice, lehce našlapuji, abych nebudila a abych netrpěla. S obavami čekám na kritické zhodnocení našich tanečních a na rezolutní odmítnutí dalších pokusů. No a najednou se k mému překvapení z ložnice ozve: „Blaničko, až se nasnídáme, musíme trénovat, abychom byli na příště připraveni“. Dobrá nálada je zpět a na své tlaky ve špičce musím zapomenout. Mám před sebou krásný den plný tance. Úžasné ráno.

Mam totiž ráda rána v jakékoliv podobě.

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Hezky se to čte. Protančit den, když je s kým, musí být krásné. Ať jsou další tréninky bezbolestné.
Věra Ježková
Pobavila jste mne. Přestože tanec nemusím (na Star Dance se ovšem dívám) a nemám ráda rána.
Lidmila Nejedlá
Blanko, měla jsem dnes pěkné a veselé ráno s vašim článkem. Moc se mi líbí, díky.
Libuše Křapová
Přeji další krásná rána s bezva manželem :-) A nám přeji další pěkné a čtivé články od vás :-)
Eva Mužíková
Také se mi líbí Váš způsob psaní.. snad se dočkáme další informace, jak taneční pokračují .
Věra Lišková
Líbí se mi Váš způsob psaní.
Jiří Libánský
To je hezký článek.
Zuzana Pivcová
Je prima, když máte takhle výrazný společný zájem (nepochybuji, že není jediný). To lidi hodně sbližuje. Podala jste to moc pěkně, vtipně a s nadsázkou, ale pravdivě.
Hana Rypáčková
Trénovat se dá opravdu všude, třeba v pokoji, jen vytvořit prostor. Tanec je i milostná předehra. Přeji hodně krásných chvil při tanci.
Olga Štolbová
Manžela tanečníka závidím, moji manželé mě při tanečních zábavách ochotně nechávali v náruči našich rádotančících kamarádů. Blanko, fandím a přeju samá krásná rána...*****
Naděžda Špásová
Blanko, tleskám. Jednak vašemu tanečnímu nadšení, které s manželem prožíváte a pak tvým vyjadřovacím schopnostem. Při mistrových pokynech mě napadla stejná asociace, jako tebe. Taneční bych dneska už asi nedala a zamlada jsem je nepotřebovala, jsem totiž přirozený talent. A podpatky? Proboha, co to je? Ať vám ten rytmus vydrží hodně dlouho.
ivana kosťunová
Moc se mi líbí váš pohled na svět kolem- snad je i podobný tomu mému. Hezky zpracováno, prostě pohoda.
Marie Ženatová
Měla jste moc hezké ráno, které Vám ze srdce přeji. Také jsem moc ráda tančívala...
Jana Šenbergerová
Blanko, tleskám. Krásná ukázka toho, jak jsme snadno programovatelní. Stačila jediná věta, aby se ráno plné obav a utrpení změnilo v krásný den. Proč by to tak nešlo vždycky? :-)