Výlet do Českého Švýcarska
Ilustrační foto: pixabay.com

Výlet do Českého Švýcarska

22. 8. 2017

Je sobota ráno, sedím u kafíčka a přemítám, co se zbytkem života po šedesátce. Společnost mi dělá můj starý dobrý přítel - rádio. Písničky stanice Impuls mě vždycky dobře naladí. Nechci myslet, že mi roste břicho, že si musím hlídat tlak a cholesterol, že mi přibývá vrásek...

Vtom mi na mobil přijde zpráva:  "Ahoj mami, co děláš, za chvílí jsme u tebe a jede se na výlet."

Rychle vypnu pračku a nedovařené hovězí maso na plotně šoupnu s hrncem pod studenou vodu a pak do lednice. Odkopnu žehlicí prkno zpátky do kouta. Hurá, výlet! V mžiku jsem připravená na cestu. V uších mi zní písnička z rádia od Věry Martinové "Až na vrcholky hor, kde slyšíš vítr hrát, do kraje skalních měst a zatoulaných stád....a všechno tak dávno, tak dávno se zdá."

Syn přijel i s rodinou a vyrazili jsme směr Děčin.

V tak krásné a malební krajině ČR jsem ještě nikdy nebyla. České Švýcarsko. Hřensko. Soutěsky a vodopády. Projížďka na lodičce říčkou Kamenici, která nás dovezla na další část cesty, vtipný převozník mi byl moc sympaticky. Chvílí pěšky a pak zas lodičkou dál. Opravdu, byl to zážitek, o který jsem se tady se čtenáři íčka chtěla podělit. Připadala jsem si jako v pohádce. Pro děti skvělá atrakce. I když jsme pak šli do kopce pěšky nějaký ten kilometr, tak se to dalo zvládnout. Výlet jsem si užila, jak se patří. A přitom jsem myslela i na ty, co sotva ráno vstanou a už jsou naštvaný na celý svět, že by měli vyrazit do přírody ( v rámci možnosti samozřejmě).

Lékař léčí, a příroda uzdravuje. Příroda je kouzelná. Viz. foto v galerii.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tam bych se ráda ještě někdy podívala. :-)
Janina Jeřábková
Jituško,ať se vám výlet vydaří,určitě se vám bude líbit.
Naděžda Špásová
Tak tam to moc dobře známe. Pravčická brána je naše oblíbená a na Soutěskách jsme kdysi taky byli. Chystáme se na ně znovu, ale nějak nám to nevychází. Hezky zvolený výlet a vtipný komentář.
Alena Vávrová
Janino, to věřím, že jsi ráda jela na rodinný výlet. To už se mě tak často nestává, já musím nejspíše sama, nebo s partou z íčka. Hřensko - soutěsky - skalní města - Jetřichovice - vyhlídky - divoký kaňon Kamenice...tam už jsem všude byla, ale je to již promlčené.
Věra Lišková
Jistě to byl krásný výlet, fotky to potvrzují. V Českém Švýcarsku jsem byla na školním výletě, to už je dávno. Příroda mi vždy zvedne náladu, stačí i malá procházka.
Mirek Hahn
:-) Prima.
Janina Jeřábková
Zdravím všechny... Ano, p. Zuzanko,je to stejné,dostali jsme nečekaně sprchu - vodopád ze skaly,to bylo senzační. ... a co se týče rozdělané práce, paní Věro,tak když vstanu,tak si nastavím na polévku,hovězí se vaří dlouho a samo,takže to jako práci nepočítám :-) Do pračky hodím prádlo,které nastřádám za týden a v klidu si sednu ke kafíčku.Přes týden mám docela fofr,protože chodím do práce,takže sobotu ráno si tu pohodu vychutnávám. Sporák uvaří,pračka vypere. :-) Krásný večer.
Věra Ježková
České Švýcarsko je moc hezké. Mě ovšem víc zaujalo, kolik dokážete mít rozdělané práce, když sedíte ráno u kafíčka. Nebo to byla trochu básnická licence kvůli větší dramatičnosti příběhu?
Blanka Macháčková
Je radost číst, že je pro vás radost výlet. A uznávám - České Švýcarsko je super. Romantika až za hrob. Taky jsem si to tam užila a nepřemýšlela o záludnostech seniorského věku.
Zuzana Pivcová
Je to už dávno, co jsem tam byla na výletě. Od té doby jen čas od času projedu kolem vlakem směrem k hranicím. Pamatuji si, že jsme pluli na lodičce a průvodce najednou zatahal za nějakou šňůru a pustil na nás vodopád. To mi utkvělo z dětství, nevím, zda to tam je stále.