Nové informace k akci ekolo Senior Tour
Ilustrační foto: ingimage.com

Nové informace k akci ekolo Senior Tour

3. 9. 2017

Naše velká sportovní akce s názvem ekolo Senior Tour se blíží. Proto přinášíme několik nových informací, které jsou důležité nejen pro účastníky, ale i čtenáře, kteří se budou chtít akce zúčastnit alespoň pasivně.

Oproti původním plánům nastalo několik změn. Startuje se v pondělí 18. září, ovšem ne ze Staroměstského náměstí, jak jsme původně plánovali, ale přímo z půjčovny společnosti ekolo.cz, která je partnerem akce. Je to z toho důvodu, že redakce bude mít kancelář na Staroměstském náměstí až od konce září, tedy nebudeme mít v den startu na tomto místě žádné zázemí.

Pokud bude chtít někdo ze čtenářů povzbudit naše cyklisty, musí tedy dorazit do půjčovny elektrokol v Praze 6, ulice Milady Horákové 108. Je to cca 150 metrů od stanice metra Hradčanská (vystoupíte z metra a dáte se pěšky ulicí Milady Horákové po směru tramvaje směrem ke stadionu Sparta). Peleton odstartuje z tohoto místa kolem 10.00 hodin a vyráží do Poděbrad, což je první místo, kde cyklisté přespí, a to v Hotelu Junior.

Na trase dochází k jedné změně. Následující den cyklisté nepojedou do Přelouče, kde jsme nesehnali ubytování, cílovou stanicí druhého dne bude Penzion Žlebská Lhotka. Třetí den bude nejtěžší. Cyklisty čeká 75 km dlouhá trasa do Litomyšle, kde budou ubytováni v Penzionu Jízdárna Suchá. Po tomto náročném dni si budou moci naši sportovní vyslanci trochu odpočinout, cesta do Moravské Třebové bude dlouhá jen cca 35 kilometrů, tento úsek je nejkratší. Ubytování Moravská Třebová je na Náměstí T.G. Masaryka. Poslední úsek celé Tour měří cca 60 km, cílovou stanicí je Penzion No.1 v Olomouci.

Celou trasu si můžete prohlédnout zde: https://mapy.cz/s/20FsR. Pro zájemce - mapu lze myší zvětšit, je tedy možné zjistit detail trasy. Zájemci z řad čtenářů se tak mohou připojit k "elektrocyklistům" na svých bicyklech a část trasy absolvovat s nimi. Stejně tak se kdokoli ze čtenářů může s účastníky ekolo Senior Tour sejít v některém z uvedených penzionů. Věříme, že budou po trase houfy příznivců... Hledáme také dobrovolníky, kteří nám pomohou s převozem osobních věcí cyklistů. Konkrétně jde o trasy Litomyšl - Moravská Třebová a Moravská Třebová - Olomouc. Zájemci se mohou hlásit buď prostřednictvím komentáře u tohoto článku, anebo na adrese i60@i60.cz. Děkujeme!

Sportu zdar a cyklistům zvlášť!

 

sitauce.jpg

 Z tohoto místa odstartuje ekolo Senior Tour 2017

 

Hodnocení:
(4 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Kulová
Prosim o informaci, zda bude v dalším období uskutečněna ještě nějaká sportovní aktivita, např. lyže, zumba, aerobik,tanec,kolo,...?
Marie Měchurová
My dva s manželem jsem se už namazali francovkou pod kolenama a jsme připraveni na start....Těšíme se, moc !!
Dagmar Bartušková
V pondělí mám program také sportovně "našlapaný", ale přesto se pokusím k půjčovně dorazit a účastníky Senior Tour podpořit.
Alena Tollarová
Mrzí mě, že se v den startu nemůžu přijít podívat. Celé akci přeji úspěch a držím palce jak organizátorům, tak cyklistům. Kdo bydlíte po trase, připravte si třepetalky a huráá fandit.
Ilona Vykoukalová
Škoda,že jsem se přihlásila zřejmě pozdě a nemohu se zúčastnit...mám za půl roku na svém horském "celopéru" najeto 4200km :-(
Olga Štolbová
Děkuji za informaci, naše ekocyklisty přijdu určitě povzbudit a popřát jim šťastnou cestu. Věřím, že se nás sejde víc a pak společně někde zasedneme, dáme občerstvení a popovídáme. Také se těším. ♥ ♥ ♥
Svatava Páleníková
Ať vám to hezky šlape.
Jana Šenbergerová
Budeme držet pěsti.
Ilona Kolářová
Já se také těším.:)
Oldřich Čepelka
Trénuju a těším se :-)