Prasečí mor
ilustrační foto: pixabay.com

Prasečí mor

7. 9. 2017

Letos se na polích moc neurodilo, jíst se ale musí, a penízky se jen těžko vydělávají. Ještě že k nám došel ten africký kančí mor. Tak se nad Čechy snad nebe smilovalo. Mor je jenom na Moravě, v Čechách není.

Divil jsem se noční a denní střelbě v lesích, poblíže mého letního sídla, ve středních Čechách. Pak jsem se od místních dozvěděl, o co to tu vlastně jde. Středočeští myslivci tu střílí velmi zdravé středočeské kance. Ty pak naloží na autovlek a odvezou je na Moravu. Tam je pak prohlásí za moravské, tam právě odstřelené. Veterináři po vyšetření vzorků jim vydají atest na zdravotní nezávadnost a mohou si je zdarma odvézt. Navíc je odmění čtyřmi tisíci korun, za jeden střelený kus. Nikdo nepozná, kde ta bachyně celý život požírala bukvice. Přivezou-li tam najednou čtyři kusy, je „vývar“ 12 tisíc korun! Je to milý příspěvek pro rodinu, třeba na Vánoce.

Jak moudré je jen to zdravé selské myšlení! To vysokoškolské tu nemá nikdo!l

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA