Vlajka  stoupá vzhůru
FOTO: Helena Červenka

Vlajka stoupá vzhůru

13. 9. 2017

O kondičních táborech pro seniory ve stylu retro jsem slyšela hodně zajímavého, ale není nad osobní poznání. Když se Hanka Práglová vloni v Loučné zmínila, že takové tábory pořádá, požádala jsem ji, zda bych se takové akce nemohla zúčastnit.

A tak v neděli 3. září jsem z Plzně vyjela vlakem do Bohumína, odkud odjížděl autobus plný seniorů na retrotábor do Horní Bečvy. Už na nádraží na nás čekala Helenka Červenka s Majkou Seitlovou..Od Brna přijela Eva B. a další íčkařky. Prohlédly jsme si prostory spolku "Maryška" a odjeli všichni za vydatného deště do RS Pekárny Rališka. Já jsem dostala společný pokoj s Maruškou R. a pak jsem se už jen těšila na večeři  a nebyla jsem zklamaná. Jídlo po celou dobu pobytu bylo velmi chutné, personál přívětivý a všude vládla čistota.

Hned ráno nás před snídaní čekala rozcvička  a bylo vytvořeno 6 oddílů podle místa, odkud senioři pocházeli. Třeba Lutyně, Bohumín, Dětmarovice či Orlová. Nás z íčka bylo celkem  sedm, protože Helenka Č. soutěžila spolu s Květinkou P. za Bohumín. Každý oddíl si odpoledne musel vytvořit vlastní vlajku a zvolit název oddílu. My jsme nakonec byly "jedničky". Vlajka  s modrou číslicí 1 a hvězdičkami tvořila pak celý týden výzdobu hlavní jídelny. Hlavní vedoucí pak byla Hanka Práglová.

V táboře se určitě nikdo nenudil, protože program probíhal od rána do pozdních hodin. Jen po obědě se dodržoval tzv. polední klid. To se mi moc líbilo. Nabrala jsem tak sílu na odpolední sportovní či jiné hry, večer zase probíhaly soutěže jednotlivých oddílů ve zpěvu karaoke či v tancích. Poznala jsem spoustu báječných lidí, Eva B. hned první večer zvítězila v tanci, Helenka Č. krásně zpívala a Květinka P. jako králík z klobouku sklidila velký potlesk. 

Na každém správném táboře nesmí chybět táborák a opékání vuřtů. Ani my jsme nepřišli o takovou akci. Já ale bohužel chyběla. Dostala jsem rýmu a večer proležela v postýlce. Organizátoři táborových aktivit v čele s paní Ivankou dělali vše, abychom se na táboře dobře cítili a hlavně byli v neustálém pohybu.

Závěrečný večer v pátek před sobotním odjezdem byl ve znamení karnevalu. Masky si někteří již přivezli s sebou a nebo si něco vytvořili sami. Třeba Eva B. jako hipísačka neměla chybu. Zdeňka Žichovská byla zase motýlek (Paví očko) a Anička Čipová se starala o to, abychom netrpěli žízní. Každý se převlékl do masky, abychom jako oddíl získali co nejvíc bodů. Já jsem původně chtěla jít za šelmu kočkovitou, ale protože už jiné oddíly měly stejný nápad, oblékla jsem se za Arabku. Masku jsem měla hotovou asi za minutu, a tak jsme v plném počtu za zvuků arabské melodie odtančili do hlavního sálu.

O táboře a životě v něm by se toho dalo napsat ještě mnoho. Rožnov pod Radhoštěm se mi také moc líbil a určitě musím Beskydy znovu navštívit. Pokud chcete zažít krásný týden v kouzelné přírodě, užít si zábavu s přáteli, neváhejte a jeďte na retrotábor. Určitě nebudete litovat. Já příští rok jedu zase. .Protože fotografií z celé akce je mnoho a většinu z nich pořídila naše Helenka Červenka, podívejte se na ně na: http://www.seniorklub.estranky.cz/

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
SUper prima akce, věřím, že jste si ji užili všichni jak se patří :-). Děkujeme za zpravodajství, Jarmilko!!!
Jarmila Jakubcová
Milá děvčata, dík za připomenutí dalších aktivit na táboře. Opravdu se tam nemohl nikdo nudit, protože tolik akcí jsem fakt nikde nezažila. Tak ať žije retrotábor 2018 a "íčkařů" ať přijede víc.
Helenka Červenka
Přiznám se, že to já jsem si na stezce odvahy zpívala Já se nebojím...,a pak volala maminkooooo
Alena Tollarová
To je fajn, že se takové tábory pro seniory pořádají a ještě lepší je, že se vám tam všem líbilo a hezky jste se pobavili.
Hana Práglová
Přala bych vám všem,když převlečena za SMRTKU(púvodně jsem se domnívala,že jsem BÍLÁ PANÍ???) jsem slyšela písničku.JÁÁÁ SE NEBÓJÍM....a pak MAMINKO MOJE POMÓC,a další prúpovídky jsem musela být KRUTÁ...Ale ZDEŇKA byla nejodvážnéjší.Žádné zastrašování ji nevyvedlo z míry.Jen néco lehce odpovėdėla a kráčela dál!!Je vidėt,že je to odvážné dėvče z hor!!!!!!
Marie Seitlová
Pěkně jsi to napsala, já jsem vše denně sledovala. Příště se také přidám.
Zuzana Pivcová
Jsem ráda, že se tu dočítám o vaší podnikavosti a hravosti. Věřím, že když se sejde pár podnikavých lidiček, kteří se navíc ještě znají a nejsou mezi nimi nějaké třenice, může to být fajn, i když z vlka samotáře se už těžko stane veselý beránek. :-) Díky za článek!
Hana Práglová
Jsem ráda,že se snad všem líbilo.A co se týče stezky odvahy,mohu jen potvrdit strach některých seniorū.Měla jsem to z první ruky,neboť jsem byla jedním ze strašidel,kterě potkávali!!!
Eva Balúchová
Musím Jarmilku poopravit.První bod pro íčko jsem sice získala,ale né za tanec(to bych určitě neuspěla).Byla to nenáročná,vtipná soutěž.A ještě stála za připomenutí Stezka odvahy.Zúčastnilo se nás jenom malá část,tma jak v pytli,chodily jsme po jedné a já se fakt bála a nadávala jsem si,že musím být všude.
Lidmila Nejedlá
Hezké, Jarmilko. Věděla jsem, že to bude prima sešlost s prima přátelskými lidmi. Íčko je prostě takové.
Marie Novotná
Moc prima akce.Mám ověřeno-kde je Bohumín,tam je dobře.A díky Hance P.,že nikdy nezapomene na svoje akce přizvat íčkaře.Článek ,hezky napsaný,je důkazem,že bylo hezky.Děkuji.
Anna Čípová
Jarmilko, krásně se to četlo a vzpomínalo. Íčku jsme ostudu neudělali. Eva B. zvítězila v táborové olympiádě a v šipkách, ze vzduchovky střílel nejlépe Otta Nosek a Marta N. skončila čtvrtá. S písní, kterou připravila Hanka Práglová, skončil náš oddíl v Talentmánii na druhém místě. V úklidu pokojů náš oddíl taky bodoval. Na Horní Bečvě bylo fajn a dík patří Hance, která nás na tábor upozornila.