Portál i60 baví seniory již šest let
FOTO: archiv redakce

Portál i60 baví seniory již šest let

13. 9. 2017

Třináctého září roku 2011 vyšel na portále i60 první článek. Dnes, přesně po šesti letech, archivuje magazín přes osm tisíc redakčních a přibližně stejný počet čtenářských příspěvků. Letos v srpnu dosáhl portál rekordní návštěvnosti: celkem 705 000 unikátních návštěvníků, a je tak největším médiem se zaměřením na aktivní seniory.

Magazín i60 od svého založení prošel velký kus cesty. Z neznámého serveru se stal oblíbeným místem tisíců lidí, kteří denně nacházejí na portálu nejen nové články, ale i zábavu.

Když jsme portál zakládali, našly se hlasy, že to nebude fungovat, že si senioři s internetem moc nerozumí, ale opak je pravdou. Naši čtenáři jsou velmi zdatní, vkládají na portál své texty, upravují si fotografie, vytvářejí videa. Ale hlavně, mnozí z nich jsou skvělými psavci. Magazín i60 je výjimečný právě tím, že jej spoluvytvářejí sami senioři.

Každý den v magazínu vyjde kolem pěti čtenářských příspěvků - příběhy, zážitky, cestopisy, ale i básně či fotoreportáže. Také hlavní fotografie (Foto dne) je z dílny čtenářů.

Ovšem nejsou to jen čtenářské texty a fotografie, které portál i60 dělají výjimečným. Už třetím rokem probíhá na portále projekt s názvem i60 Senior Fashion, v rámci kterého organizujeme pro ženy nad padesát let módní přehlídky. Nejnovější akcí je ekolo Senior Tour, kdy výprava cyklistů-seniorů projede Českou republikou na elektrokolech. A dnes můžeme prozradit i úplnou novinku, kterou je projekt s názvem Profibabi. Díky němu pomůžeme mladým rodinám najít spolehivé seniorky, které jim budou moci pohlídat děti, ale třeba i doučovat vybrané předměty, hru na hudební nástroje apod. O Profibabi se dozvíte více v nejbližších dnech.

Roztáčíme sedmý rok portálu i60 a už nyní vám můžeme slíbit, že novinek bude postupně přibývat. Přibude zábava, ale i vzdělávání...

Ale konec zpravodajství. Tím hlavním, proč tento bilanční článek píšeme, je děkovačka.

Díky vám, čtenářům, je i60 největším a nejlepším magazínem pro lidi kolem šedesátky. Díky vašim aktivitám se zapojují do dění na portále další čtenáři. Díky vaší šikovnosti a umu se dozvídají vaši vstevníci o celé řadě zajímavých událostí, které popisujete. Díky vám vznikají na portále nová přátelství. A právě to je to, co nás těší.

Mohli bychom jmenovat celou řadu lidí, kteří aktivity na tomto portále táhnou. Ovšem pravidelní čtenáři jejich jména znají. Právě jim patří největší dík!

Budeme moc rádi, když tu káru potáhnete s námi dál...

Tahle země není jenom pro mladé!

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji, blahopřeji a hodně inspirace do dalších let přeji redakci, autorům všech žánrů a fotografům dobré světlo. Děkuji za krásná setkání minulá a budoucí osobní i virtuální. Děkuji za bezvadné roky s i60.
Naděžda Špásová
Utíká to, utíká. Já jsem do íčkařského vláčku nasedla v únoru (myslím) 2015. Jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože jsem poznala spoustu milých lidí, některé osobně, začala jsem fotit, občas vypotím nějaký ten článek, i když za tu dobu musím docela rolovat, když chci najít ten úplně první. Je to jediný portál, který na netu navštěvuji a bohatě mi to stačí. Doufám, že nám ho nikdo nebude otravovat jedovatou slinou, což se už taky stalo. Takže přeji íčku, redakci, spolučlenům a koneckonců i nečlenům hodně štěstí, tvůrčí invence, jasné oko u objektivu foťáku a ještě hodně společných spokojených let. :-) :-) :-)
Soňa Prachfeldová
Velké díky zakladatelům i60, gratuluji k úspěšnosti a do příštích let přeji mnoho tvůrčího elánu a zdaru ! Zakládala jsem Klub seniorů v roce 2012 , hledala jsem různé tipy a objevila jsem íčko , od té doby jsem jeho věrnou čtenářkou a tento portál je na internetu můj nejoblíbenější. Jsem docela hrdá na to, že v důchodovém věku jsou naši senioři tak akční a inteligentní Děkuji nejen redakci, ale i všem přispěvatelům, přeji všem mnoho zdraví a neutuchajícího elánu !!!
Jarmila Jakubcová
Íčko je skvělý portál se skvělými lidmi. Líbí se mi, že si ho tvoříme sami svými fotkami, články, organizujeme si setkání. Navíc spojuje seniory z celé naší země a dnes i ze Slovenska. Také jsem ráda, že jsem jeho součástí.
Marie Ženatová
Jsem moc ráda, že jsem před kratší dobou i60náhodou a nečekaně našla a také si už dny bez něj moc dobře nedokáži představit. Gratuluji k milému výročí a všem jeho tvůrcům i čtenářům za všechno moc a moc ze srdce děkuji...
Radovan Cakl
*****
Elena Valeriánová
Tak jsem se šla taky podívat, kdy vyšel můj první příspěvek na portále. A zjistila jsem, že to bylo před nedavnem, v březnu 2015. Takže já jsem teprve někde ve školce, ale na svém profilu mám už 22 stránek příspěvků. A fotek, těch bude nepočítaně. Děkuji Honzovi Raškovi za možnost, kterou na tomto portále má každý z nás - na možnost ukázat, že něco umíme i když nám už dávno není dvacet let. Někdy se nám to povede více, někdy méně, ale všichni vime, že tato země není jenom pro mladé! Chci taky poděkovat za to, že to Honza ještě "nezabalil" když jsme sem tam na zabití.
Alena Tollarová
Já jsem do vláčku i60 naskočila svým prvním příspěvkem 3.4.2014. A musím říct, že jsem tenkrát vůbec netušila, jak bude přidávat páru. Pěkné chvíle a setkávání s přáteli mnohokrát převážily ty negativní zážitky, které bohužel život přináší. Gratuluji Ti, milé íčko a přeji Ti, aby páry neubývalo a vláček frčel dál ...
Jaroslava Handlová
Náhoda tomu chtěla, že jsem nečekaně objevila tento portál již asi před pěti lety. Děkuji za něj redakci i všem spolutvůrcům a čtenářům. Bavíte mě a jsem mezi vámi ráda. Gratuluji k 6. narozeninám (to už jsou z nás školáci, že?) Na startu 7. ročníku přeji nám všem svěží vánek do plachet, žádné bouře, jen dobrou pohodu.
Jana Šenbergerová
Blahopřeji! K íčku jsem se připojila v březnu 2013 a od té doby je nedílnou součástí mého života. Čtu, občas píšu a ráda se setkávám s dalšími íčkaři nejen virtuálně, ale hlavně živě. Už jich znám pěknou řádku a věřím, že jich bude s každým srazem či setkáním přibývat. Všem jeho tvůrcům i čtenářům přeji, ať jim obohacuje život. Díky za všechno, co pro nás děláte. :-)
Hana Rypáčková
Nespletla jsem se? Teprve jsem tři roky íčkařkou? Mám pocit, jako bych se s milými přáteli znala dlouhá léta. Íčko je počin století. Děkuji .
Oldřich Čepelka
Prostě - blahopřeji!!
Zuzana Pivcová
Už jsem to někde zveřejnila, ale ráda to zopakuji. Kupovala jsem si v Letňanech na veletrhu For senior vstupenku na koncert Josefa Zímy k jeho osmdesátinám a u toho stánku jsem si vzala leták nějakého i60. Ze zvědavosti jsem nakoukla a připadalo mi to takové hodně na můj vkus nostalgické a usedlé. Zaujalo mě pouze vyprávění Hanky Práglové o zájezdu do Švédska a milostné básně Niny Šachové. A protože jsem se několik dní před tím vrátila z Kypru, napsala jsem vyprávění, které redakce přejmenovala na Na vlastní triko do kyperské zoo. Vyšlo druhý den, což bylo 2. 5. 2012. A zatímco já lehce stárnu, tak portál pojetím a složením lidí bouřlivě mládne. :-)))
Věra Ježková
Blahopřeji k narozeninám. Jsem ráda, že jsem vás našla. Moc se mi tu líbí. Umožňujete mi zábavněji trávit volný čas a ráda s vámi komunikuji.
Libuše Křapová
Já jsem zde taky už hodně dlouho, od podzimu 2012, a svůj první příspěvek jsem sem vložila přesně 19.11.2012, schválně jsem se koukla :-) Vděčím íčku za nová přátelství, setkání, výlety... Nepřihlašuji se každý den, nestačím číst všechny nové články (natož se k nim vyjádřit), přesto jsem moc ráda, že se kdysi kdosi rozhodl se íčko založit a tak i mně tohle všechno umožnit :-) Díky, Honzo Raško a spol. :-) Olinko a Evko M., napsaly jste to i za mne moc hezky a výstižně.
Marie Novotná
Už ani nevím,jak dlouho znám ty prima lidičky z redakce ,nebo snad pisatelky či autory fografií a to i osobně.Jsem závislák na íčku.Děkuji za to všem.
Hana Lancová
Mám tu čest tři a půl roku. :o)))
Marie Seitlová
Jsem ráda, že i60 existuje a já jsem jeho součástí. Neumím si již den bez něj představit. Ráda se s lidmi na ičku setkávám a že těch setkání již bylo. Děkuji redakci za portál a ostatním za pěkné články, básně, fotky, nápady,.......
Olga Štolbová
Omlouvám se, jsem tu "jen" pět let, ale to ostatní stále platí. ♥ ♥ ♥
Olga Štolbová
Ahoj íčko, i já jsem skoro šestiletá čtenářka a někdy i přispěvatelka a jsem tu ráda. Díky všem, kteří sem píší, i těm, kteří čtou a komentují. Většinou je tu hezky a milo a mám tu spoustu milých lidí. Některé znám osobně, jiné jen virtuálně a těch pár divných a nepříjemných se dá mlčky přejít. ♥ **********
Eva Balúchová
Též děkuji redakci za úžasný portál kde trávím každou volnou chvilku.Raděj se setkávám než píšu,už jsem se zúčastnila hodně akcí a poznala osobně hodně čtenářů íčka.Z posledního na Horní Bečvě jsem se v sobotu vrátila a příští týden se s dalšími íčkaři sejdu ve Zlíně na přehlídce.
Eva Mužíková
Také jsem ráda že jsem jednou z těch, která pamatuje Íčko krátce od jeho " zrodu". Jsem ráda, že jsem našla několik opravdových přátel, kteří i berou můj občas " protipravidlový " styl vyjadřování:))) Jsou dny, kdy mne zde vyjadřování některých lidí nadzvihne, nemám ráda napjatou atmosféru. To si říkám, už sem nevlezu.. Ale, zase jse oklepu, prohodím pár vět telefonem, nebo přes přátele s lidmi, jejichž názorů si vážím a jedu dál..
Mirek Hahn
Gratuluji redakci i čtenářům k opravdu zajímavému společnému dílu !
ivana kosťunová
Děkuji a přeji celému redakčnímu týmu trpělivost, vytrvalost a dobré nápady na další projekty