Buďte vidět za každých podmínek
Ilustrační foto: pixabay.com

Buďte vidět za každých podmínek

14. 9. 2017

V dnešní době se na silnicích pohybuje daleko více automobilů, než tomu bylo kdysi. Lidé dřív bývali opatrnější. Dnes je řízení automobilu naprosto normální součástí životů, řidičský průkaz dostane téměř každý, ačkoliv málokdo po absolvování autoškoly skutečně umí řídit. Navíc je na světě dost nerozumných mladíků i starších lidí, kteří se nestydí sednout za volant s alkoholem v krvi. Člověk se před takovými musí mít na pozoru a měl by udělat vše, aby se na silnici mohl cítit bezpečně. To, v jakém stavu sedne řidič za volant, nemáte šanci ovlivnit. Můžete mu ale pomoci, aby vás lépe viděl. Ptáte se jak? Ze zákona, který vešel v platnost během loňského února, by vám to mělo být jasné. Vaše oblečení musí být co nejvíce reflexní – vesty jsou pochopitelně nejlepší, ale i pásky, čepice, klíčenky, nákupní tašky, přívěsky na klíče, tkaničky a jiné doplňky udělají své.

Vy auto vidět nemusíte, ono by mělo vidět vás
Sami už cítíte, že vám oči a uši neslouží jako dříve? Pak jste v ještě větším nebezpečí. Když si auta nevšimnete a neuhnete na stranu, musíte zodpovědně zajistit, aby si řidič všiml vás. Jak možná víte, povinnost nosit reflexní prvky platí za snížené viditelnosti a mimo města či vesnice. To však neznamená, že byste něco reflexního nemohli nosit i ve dne a ve městě. Klidně si dejte pásek na nákupní tašku, přívěsek na klíče, taháček na zip apod. Někde se dají sehnat dokonce balíčky bezpečnosti pro seniory s tím nejzákladnějším vybavením.

Nezbytnou výbavou je vesta
Nemusíte se rovnou od hlavy až k patě oblékat do reflexního, ale reflexní vesta by vám doma chybět neměla. To je totiž nejlepší ochrana, řidiči vás díky ní rozhodně nepřehlédnou. V některých státech (například v Polsku) navíc neakceptují jiné reflexní prvky než vestu. Musí si ji tam obléci každý chodec či cyklista pohybující se za snížené viditelnosti na silnici. Nehazardujte se svým zdravím. Udělejte maximum, abyste byli v silničním provozu chráněni.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.