Po kole pivní lázeň
FOTO: archiv autora

Po kole pivní lázeň

19. 9. 2017

Den První. Osm srdnatých dam a statečných pánů zahajuje slavný průnik Českou republikou. Navzdory překážkám (například v Zelenči nebyla otevřená hospoda) a studené přeháňce. Navštívili jsme Lázně Toušeň – léči se slatinou. Tak hlavně nezapadnout.

Jedeme podél Labe. Ještě že tu je, vede tu významná cyklostezka, ale pozor, jen část je asfaltovaná, zato velké úseky jsou kostrbaté pěšinky s mnoha kořeny a kameny. Sem navrhneme první mistrovství seniorů v terénním cyklokrosu.

Některým docházejí baterky (ty opravdové, nemyslíme to obrazně) nebo jsou málo odpružené (myslí se sedlo a přední vidlice).

Projíždíme řadou měst a vesnic. U cesty stojí domorodci a v údivu si na nás ukazují: Hle, bledá stará tvář – ona sedí a přitom se pohybuje!

Valíme to na Poděbrady. Jsou starší než my, jsou z roku 1262. Poděbrady jsou jak známo na srdce, ale nám se hodí i na pěkné ubytování v centru města. Večer jsme trochu opravovali, výborně povečeřeli a nechali se přivítat milou Lidmilou Nejedlou, která je tu domovem.

Část výpravy ještě podnikla noční exkurzi do místního minipivovaru. Domácí nás pozvali i do samotné varny a všechno vysvětlili. Tak vážení, chcete-li prožít téměř pivní orgasmus, navštivte Poděbrady a zde pijte místní Zdroj. Litovat nebudete ani vy abstinenti, tak je to pivo výtečné.

Kdo jede? Ještě se o některých podrobnostech neví, ale to hlavní je: Ilona Kolářová, známe z i60 (trápí nás těmi nádražími, já si snad kvůli ní koupím permanentku). Ostatní jsou pro nás íčkaře zatím neznámí: Tonda Šrámek z Prahy (pojede první dva dny), Pepa Borecký (další dva dny), Majka a Mirek Měchurovi z Holešova (to je pro mě skoro na Slovensku), Ilona Vykoukalová z Kladna, Vladěna Štrynclová z Karlových Varů a Zdena Zábranská (až) z Prahy. Elektrokola nám kompletně zapůjčila firma ekola.cz, což je jeden z největších výrobců elektrokol v ČR s desetiletou historií a vlastním vývojem elektrokol.

Jo a na konci etapy byl Olda už tak mimo, že si nemohl vzpomenout, pro koho tahle země není. Jestli pro mladý, anebo pro starý. Budiž mu postel měkká!

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Sleduji a fandím.
Eva Mužíková
Mým zvykem je, když otevřu íčko, kouknout nejdříve na foto dne. Tentokrát je to jinak, hledám zprávy z cyklo akce. Oldřichu díky, vtipné, výstižné, zkrátka jak jsme od Tebe zvyklí. Nevím jaké jste měli dnes počasí, tady v Liberci celý den slunečno. Tak vzhůru za dalšími zážitky a šťastně ujetými kilometry. Bertíci
Věra Ježková
Hezká reportáž. Přeji vám všem hodně sil a hezké počasí do dalších kilometrů.
Irena Drob
Držím palce - všechny čtyři, ať máte úsměv na tváři i po poslední etapě. Na Moravu nespěchejte, pořád prší.
Helenka Červenka
Klobouk dolů - po takové štrece ještě datlovat reportáž, to chce deset hvězdiček!!!
Alena Vávrová
Reportáž mne potěšila, myslím na vás, milí kolečkáři a přeji šťastné pokračování až do cíle!
Zuzana Pivcová
To je skvělé, že dokážeš jet a po tom všem místo odpočinku ještě psát. Tleskám, jak se dá. Je to slyšet?
Alena Tollarová
Další bezva reportáž z cesty. Já myslím, že byste si byli zasloužili i tu vanu piva :) Tak šťastnou cestu!
Libuše Hvězdová
Díky za vtipnou reportáž, šťastnou druhou etapu bez nehod Vám přeji a těším se na Vás zítra ráno ve Žlebské Lhotě.
Olga Štolbová
Ahoj Oldřichu, ač jsme s Lidmilou na vás v Poděbradech čekaly, přece jen jsme ten váš příjezd prošvihly a já pak rychle na autobus a domů. Ale moc vám fandím. Ještě musím dodat, že po příjezdu jste vůbec nevypadaly unaveně, spíš parta seniorů na výletě. Přeju šťastné další kilometry. **********
Mirek Hahn
Do sedel ! :-)
ivana kosťunová
Perfektní popis a přiblížení atmosféry celé akce.
Hana Rypáčková
Myslím na celý peleton a držím palce. Po ránu jistě dobité baterky a jede se dál...Díky za zprávy.