Senioři vítáni aneb Zlaté české ručičky v Pelhřimově bez bariér
Parašutistka Františka Zemanová. FOTO: Agentura Dobrý den

Senioři vítáni aneb Zlaté české ručičky v Pelhřimově bez bariér

20. 9. 2017

Entuziasmus a nezlomnou vůli mnohých seniorů nelze než obdivovat. Abychom jejich (často naprosto unikátní) výkony mohli více přiblížit světu, zavedli jsme pro ně již před lety samostatnou kapitolu České knihy rekordů. Dočtete se v ní například o výstupu na 5 895 metrů vysoké Kilimandžáro, který ve věku 79 let uskutečnil pan Chrudoš Fiala, 92letém otužilci Ladislavu Nickovi (prokázal svou obdivuhodnou kondici plaváním ve vodě řeky Vltavy o teplotě +3 °C) nebo o paní Františce Zemanové - ta uskutečnila ve věku 88 let dvacet tandemových seskoků padákem v průběhu čtyř měsíců.

Na seniory (zdatné i méně pohybově zdatné) jsme připraveni i v expozici Zlaté české ručičky. Víme, že vybrat pro pohybově handicapovaného člověka prázdninový výlet není vždy jednoduché - mnohé historické objekty jsou památkově chráněny, jinak než po příkrých schodech se do nich nedostanete a pro návštěvníka s pohybovým omezením jsou v podstatě nedostupné. Expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov patří k atraktivním turistickým cílům, které jsou bez problémů dostupné i návštěvníkům s berlemi a popřípadě vozíčkářům. Naleznete ji na Nábřeží rekordů a kuriozit  a její bezbariérovost je zajištěna prostorným výtahem, který vás bez problémů vyveze do jednotlivých pater.

Základ expozice tvoří unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek, jejíž součástí jsou např. funkční hudební nástroje, ale najdete zde i vyšívanou mapu Evropy, sochy vyřezávané motorovou pilou, nejmenší zlatou klec v ČR a mnoho dalších neobvyklých výtvorů šikovných rukou.

Máme otevřeno každý den po celý rok a těšíme se na vaši návštěvu.

 

Josef Vaněk, Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Možná by se hodil jeden íčkařský výlet, třeba jen jednodenní.
Libor Farský
Potěšilo by pár obrázků
Věra Ježková
Pelhřimov je mé oblíbené město. Byla jsem v něm několikrát; jezdívala jsem na chalupu vzdálenou asi 20 km. Navštěvovali jsme nedělní dopolední koncerty na náměstí, přijeli jsme se tam podívat v rámci Dnů evropského dědictví, v Muzeu rekordů a kuriozit jsme byli samozřejmě také. Těm, kteří toto půvabné město na Vysočině ještě neznají, mohu jeho návštěvu vřele doporučit.