Elektrokolo je prostě super!
FOTO: redakce

Elektrokolo je prostě super!

1. 10. 2017

S odstupem týdne se i já vrátím několika slovy k naší akci s názvem ekolo Senior Tour.

Účastniil jsem se jen závěrečné etapy z Moravské Třebové do Olomouce a musím říct, že to stálo za to. Elektrokolo je úžasná věc. Na běžném kole bych nikdy neujel 75 kilometrů, a to ani po rovinaté trase. S elektrokolem to byla docela hračka - lehce šlapete do pedálů a kocháte se okolní krajinou, aniž byste se zadýchali. A když se před vámi objeví kopeček, nepodlehnete panice jako u normálního kola. Prostě si "přeřadíte" na vyšší výkon a kolo vás bez námahy vyveze na jakýkoli vrchol.

Elekrocyklistu poznáte na první pohled podle obličeje - nemá ten utrápený výraz jako ostatní cyklisté, směje se, i když jede do kopce. Tak proč se dál trápit? Rozhodl jsem se - elektrokolo si také pořídím. A konečně budu stačit své manželce a dětem!

Ale zpět k naší akci. Všichni účastníci, kteří z Prahy dorazili až do Olomouce, mají můj obdiv. Přeci jen, ujet zhruba 350 kilometrů v pěti dnech je hodně slušný výkon. Navíc, každý večer se vybalit v jiném hotelu či penzionu, dobít baterky (nejen ty na kolo) a ráno se opět vypravit na další cestu... Možná si někdo řekne, proč ne, to bych také zvkádl, ale naší akce se zúčastnili i lidé, kterým bylo přes sedmdesát! No, kloubouk dolů!

A tak chci poděkovat všem účastníkům, že našli odvahu do takové akce jít a že bez úhony a s grácií dorazlili do cíle. Díky Vlaďko, Zdeno, Marie, Ilono V, Ilono K., Mirku, Tondo, Pepo, Oldo! Byli jste skvělí!

Děkuji také paní Libuši Hvězdové, která se po dva dny starala jako doprovodné vozidlo o osobní věci cyklistů - převážela věci ze Žlebské Lhotky do Nových Hradů a další den do Moravskké Třebové.

A samozřejmě, velký dík patří i partnerům akce, společnosti ekolo.cz a jejímu šéfovi Jakubu Ditrichovi, který poskytl pro naši akci vybavená kola a ANO spořitelnímu družstvu, které se podílelo na úhradě části nákladů.

Akce ekolo Senior Tour 2017 je za námi. Ale možná další etapy před námi. Tak za rok na shledanou!

 

Hodnocení:
(4.7 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Bezva akce, výborné komentáře z jednotlivých etap a určitě parta prima lidiček.
Olga Štolbová
Moc prima akce. **********
Ilona Vykoukalová
Já bych byla pro koloběžky směr Šumava a nebo pro běžky třeba do Jizerek,tam by byl Olda jako doma.
Helenka Červenka
Bezva akce a určitě brzy někdo vymyslí něco dalšího
ivana kosťunová
Co třeba koloběžky ?
Oldřich Čepelka
No tak kam příště a na čem? V sobotu jsem závodil v Sedloňově s tričkem Tahle země není jenom pro mladý - a lidi byli u vytržení (z mé odvahy to vystavit)! Já se tam taky moc bavil, kdo četl moji knížku Maléry a já, tak ví, jak jsem kdysi pořádal přeběh Apeninského poloostrova s fotbalovým míčem ve vzduchu nebo Běh na Ještěd atd.
ivana kosťunová
K e gratulacím a poděkování se ráda připojuji, tohle nebyl počin týdne, to byl počin měsíce a dík patří nejen všem zúčastněným, vedoucímu týmu Oldovi, ale i všem organizátorům a těm, kteří vytvářeli dobrou náladu kolem.
Eva Balúchová
Taky jsem celou akci sledovala a všem fandila.Ráda si přečtu všechny články a zážitky.Bohužel jsem nikde nečetla žádnou zmínku o doprovodných vozidlech.Zajímalo by mě jak takové přesuny probíhali a kdo je prováděl.
Zuzana Pivcová
Škoda, že toto putování kolidovalo s mou dovolenou v Albánii. Ale už sám začátek v Praze, kdy jsem měla možnost poznat jednotlivé účastníky, mě nadchl. Jsem moc ráda, že se akce uskutečnila a že jsem k ní mohla nepatrně přispět alespoň před začátkem - pátráním po možnostech ubytování. Díky vám všem.
Marie Seitlová
Super akce, sledovala jsem .
Elena Valeriánová
Super nápad! Super výkon!
Libor Farský
Hlavně to byl super nápad! Také blahopřeji našemu mužstvu a ženstvu.
Alena Vávrová
Bylo to super a byli jste super i pro nás, kdo jsme vaši spanilou jízdu sledovali přes portál.
Ilona Kolářová
Mělo být hvězdiček 5,opět mi ujela na telefonu ruka.Jeste jednou dodávám,že to bylo prima a moc děkuji,že jsem se mohla zucastnit