Jak vypadat mladší bez plastik
Ilustrační foto: pinterest.com

Jak vypadat mladší bez plastik

6. 10. 2017

Stárnoucí dáma má na vybranou. Buďto se pouštět do nákladných takzvaně omlazovacích procedur s rizikem, že časem začne vypadat jako umělý kačer Donald, nebo se rozhodnout stárnout přirozeně. To neznamená rezignovat na to, jak vypadá. Jsou finty, které dokáží větší divy, než plastičtí chirurgové.

V jednoduchosti je krása

Všimli jste si toho někdy? Většina zahraničních turistek ve vyšším věku, které brázdí Prahu, vypadá jinak, než většina jejich českých vrstevnic. Mají jednoduché oblečení, často džíny a elegantní krátké kabátky. Účesy jednoduché. Jen málokterá má neforemné vzorované oblečení a na hlavě trvalou typu květák tolik oblíbenou u Češek ve věku kolem šedesátky.

Vidíme to na dovolených, ale často také ve filmech. Mnohé kdysi uznávané herečky a známé osobnosti stárnou přirozeně a přitom vypadají stále mladistvě. Jen se podívejme na snímky z posledních let života Audrey Hebpurnové či Jackie Kennedyové. Jen se podívejme, jak dnes vypadá Brigitte Bardotová či Sophie Lorenová. Vrásky se nesnažily zakrývat, přesto stále působily či působí svěže. Zůstaly totiž oblečené podobně, jako chodívaly v mládí. Ty dámy měly či mají styl a ten s věkem nemizí. Tady je několik zásad, které uberou roky a přitom nic nestojí.

Světlé a střízlivé líčení

I když jsme celý život žily v přesvědčení, že našemu typu sluší výrazné oční linky a rudá rtěnka, okolo šedesátky je nejvyšší čas ubrat na intenzitě líčení i barev. Výrazná rtěnka se vpíjí do vrásek kolem rtů a tím je dělá výraznější. Naopak přirozené béžové či růžovohnědé barvy působí mladistvě a svěže. Čím je naše tvář starší, tím jemnější by líčení mělo být. Neplatí totiž, že výrazné barvy nedostatky na kůži či vrásky zakryjí, případně od nich odlákají pozornost. Je to přesně naopak, jen je zvýrazní.

Krátké vlasy jsou mladší

Přiznejme si to, naše vlasy už nejsou tak pevné a lesklé jako bývaly. I šťastné majitelky husté kštice ve věku kolem šedesátky pozorují, že vlasy jsou mnohem sušší, matnější a lámavější. I dámy, které celý život nosily dlouhé vlasy, by se s nimi měly rozloučit. Drdoly či copy přidávají roky. Rovná mikáda či naopak nakrátko sestříhané vlasy udělají s obličejem divy. Ale hlavně, co se týká účesů, zapomeňme na sousloví: To se už v mém věku nehodí. Není nic horšího než dámy, které žijí v přesvědčení, že v době, kdy dovršíme padesátku, bychom všechny měly mít stejnou hlavu: ani dlouhou ani krátkou, nejlépe lehce zvlněnou, tak nějak nenápadnou. Je to největší chyba. Hlavní je mít dobrý střih, který svědčí i vlasům se zhoršenou kvalitou. Vzpomeňme si na herečku Judi Denchovou, která ve věku po šedesátce ohromila svět nakrátko sešmikanými šedými vlasy, ve kterých vypadá mnohem mladší než umně nabarvené a nakudrnacené vrstevnice. Anebo na nyní velmi populární Helen Mirrenovou. I mezi českými dámami najdeme dobře ostříhané ženy vyššího věku, jen si všimněme socioložky Jiřiny Šiklové či herečky Dany Syslové, jak jim krátké vlasy sluší. Takže doporučení: zkuste mladého kadeřníka, uvidí vás jinak, než kadeřnice, ke které chodíte dvacet let, a třeba vám navrhne něco, na co byste sama nikdy neměla odvahu.

Ohnutá záda přidají roky

Vraťme se do dětství, kdy nás tělocvikáři napomínali: Stůj rovně. Něco na tom je. Svěšená ramena a ohnutá záda přidávají tak deset let a spolehlivě na takové postavě zanikne sebelepší oblečení. Jen si všimněte, že lidé, kteří chodí vzpřímeně, působí zdravější a mladší. To je přesně příklad, kdy nás to nebude nic stát, ba ani moc úsilí. Stačí jen na to pamatovat a čas od času se napřímit jako kdysi v hodinách tělocviku. Čím častěji si vzpomeneme, tím rychleji si na to naše tělo zvykne. Ano, i šedesátileté tělo si zvykne.

Pozor na ostré slunce

Schovejte se před sluncem. Dobu, kdy jsme se s nadšením přes poledne slunily na pláži, případně se ještě dopékaly v soláriu, už máme za sebou. Čím je kůže starší, tím hůře snáší sluneční paprsky a tím více je náchylná k tvorbě pigmentových skvrn. Mladé tělo opálené do hněda působí zdravě, byť opalování zdravé není, ovšem staré tělo opálené do hněda, hezké není. Jen na něm vyniknou vrásky.

Změňme se v dámy, které se procházejí po plážích ve vlajících bílých košilích, volných kalhotách, s vlasy zabalenými v pestrém šátku a celé skryté za velkými černými brýlemi. Filmové hvězdy tak vyrážejí k moři vždy, je to zdravé a ještě k tomu šik. Mimochodem, podívejte se na svou kůži na vnitřní straně ruky pod loktem. Že je hebčí, jemnější a je na ní méně znamének a vrásek než na jiných částech vašeho těla? Ano je to tak. A je to tak proto, že tuto část těla jsme za celý život nejméně vystavovaly slunci.

Pijte obyčejnou vodu

Modelky si sebou všude nosí láhev čisté neperlivé vody. Vědí, že když hodně pijí, jejich pleť je hladší, zkrátka hydratovaná. To funguje v každém věku. Ale nejde jen o pleť, dostatek tekutin dělá dobře i naší hlavě. Nejsme unavené, cítíme se svěže. Sice na to nejsme zvyklé, ale nikdy není pozdě naučit se pravidelně a hodně pít. Aspoň to zkusme a posuďme, jestli na všech těch poučkách o nutnosti pravidelně pít něco je.

Časopisy pro slečny a mladé ženy jsou plné pouček o tom, jak pečovat o svůj exteriér. Všimněte si, že různé rady, co dělat v tom či onom věku pro svou krásu však obvykle končí u věku padesát let. Jejich tvůrci zřejmě mají pocit, že dál už jaksi nemá smysl pro své zdraví a krásu něco dělat. Tak jim ukažme, jak se mýlí.

Hodnocení:
(4.7 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Miluš díky, hezky jsi to napsala.
Eva Mužíková
Je hezké doporučit, že by ženy ve vyšším věku měly navštěvovat pedikúru, manikůru a kosmetiku / Jarmila J./,,, ale kde na to mají mnohé, jako já, brát?? A to mám docela slušnou penzi. Ano, mohla bych ušetřit tím, že zruším internet, telefon, auto, penzijí a úrazové pojištění a prodám Bertíka:(((((( Já jsem ráda, když si mohu dovolit pedikůru, jelikož si sama nedokážu chodidla a nehty upravit. Krémy na obličej kupuji po poradě kvalitní, mám citlivou pleť. Vrásky neskrývám, tvrdím že ty moje jsou od smíchu:)))) A hlavně jsem skoro pořád pozitivně naladěná a to mé vizáži prospívá daleko více, nežli nějaká "chemie "...
Zdenka Jírová
Souhlasím s názorem, že sebedražší plastika či "šminky" mládí nevrátí. Jsem toho názoru, že je rozhodně příjemnější slyšet, že dobře vypadáme bez toho, abychom se proměnily v tzv. " klimakterického šotka".
Eva Palme
Nechápu ten hon za "věčným mládím" a snahu vymazat vrásky. Proč by žena v 60ti měla vypadat jako čtyřicátnice ?! Nejdůležitější vliv na vzhled má genetika, zdraví, pohyb, pozitivní myšlení, přirozenost. Krása není o líčidlech a je jedno, zda máte culík či mikádo. Hlavně se usmívejte a užívejte si té svobody, kterou vám stáří přináší.
Zuzana Roučková
Fajn názory. Nejvíce se na vzhledu projevuje pohoda a spokojenost. Stále s někým nebo něčím soutěžit nemá smysl.
Blanka Bílá
Pardon, mělo být takzvané dámy.
Blanka Bílá
Hezký den,od dětského věku nemusím kadeřníky, i později se nenašel nikdo, kdo by mi tzv.seděl.Pro mne je kosmetika a jiné takové innstituce i v důchodovém věku ztráta času.Nikdy jsem nebyla nikdy tzv. zmalovaná, používám nejnutnější, v tom tak nějak kopíruji částečně svou matku.Mé oči reagovaly na vše negativně, tak sem tam do společnosti stíny, vlasy i teď mám s původní barvou, sem tam bílá.Tvané dámy mnou budou opovrhovat, já se cítím skvěle i bez nánosů a nikdy mi to nechybělo.
Věra Ježková
Hezký článek, rozumné názory. Celý život mám problematickou pleť, která vyžaduje speciální ošetřování. Slunci se nevystavuji, pláž pro mě není. Říznout do sebe kvůli vzhledu bych nenechala.
Eva Kebertová
Myslím si, že hlavní je podle mě pozitivní myšlení. To vám udělá jen vrásky od smíchu. Na kosmetiku jsem nikdy nechodila, žádné drahé krémy jsem nikdy nepoužívala a v mých 60-ti se mnoho lidí diví,že jsem už v důchodu ( že by mi hádaly o 10 míň). Kamarádka (50 let) chodí pravidelně na kosmetiku už mnoho let a já vidím jak jí přibývají vrásky neskutečným tempem,že vypadá snad starší než já.....
Jarmila Komberec Jakubcová
Podle mého názoru i žena dříve narozená by měla navštěvovat kosmetické ošetření pleti, kadeřnici,pedikúru či manikúru. Chodím na "kosmetiku" od svých 40 let a věnuji své pleti patřičnou pozornost ve formě kvalitních krémů. Myslím, že čím je žena starší, tím by na sebe měla více dbát a pečovat o sebe a rozhodně to nemusí nutně být formou plastické operace. Moje kamarádky mají stejné názory jako zde píši.
Alena Tollarová
Další článek by se mohl věnovat masáži obličeje, na kterou by si pár minut denně mohla vyšetřit každá žena.
Blanka Macháčková
Vždy když potkám elegantní dámu i sportovně oblečenou, pomyslím si, že to není Češka. Ráda bych se mýlila. Já ať dělám co dělám, nedaří se mi to. Dík za inspirativní článek.
Soňa Prachfeldová
pěkné a pravdivé.