Špacírka
Foto: autorka

Špacírka

10. 10. 2017

Rok s rokem se sešel a my tu máme další, letos již osmou, Jenikovu špacírku - Bramborovými řádky. Bohužel ty řádky brambor zde byly před lety a my si naší procházkou připomeneme, kde byly a kudy prošel náš Jan Zrzavý.

Zahájení se malinko opozdilo z důvodu natáčení dětí zdejší školy do pořadu na "Déčku“. Nechybělo několik písniček na úvod a malý proslov organizátora s popřáním hezké Špacírky. Ranní slunko se proměnilo v občasný déšť, ale to nezastavilo početnou skupinu turistů a návštěvníků.

Letos jsou s námi i ženy ze skupiny "Motanice“. Ozdobily nám okolí školy svými výrobky .Ve městě Havlíčkově Brodě svými výrobky ozdobily cestu s názvem "Pletená stezka B. D. J.Reykových a Jana Zrzavého“. Chtějí tím připomenout tyto osobnosti. Asi v polovině špacíru na nás čekalo překvapení v podobě ohýnku s pečenými brambory - jako kdysi. Měli jsme štěstí, zrovna svítí slunko. Občerstvení v podobě pečených brambor a už putujeme dál, do vedlejší vesnice, kde na nás čekají pravé domácí bramboráčky a krátké počteníčko ze zápisků Jana Zrzavého v malé hospůdce. Počasí bylo jak načasované, právě prší, přímo leje. Schovat se a posvačit. Ano, tak to má být - přestává a my můžeme pokračovat na zpáteční cestu. Ještě přejdeme mostek přes Sázavu - právě tu, kde se každoročně pořádají "Neckyády“, a již nás vítá u sokolovny připravený stan s obědovým gulášem a pozdějí opečená kýta. K poslechu hrají Harmonikáři.

Vyhodnocení nej špacírky, těžké rozhodování a pak jen zábava. Krásně prožitý den, s partou prima lidiček jsme zavzpomínali, zazpívali si a ušli asi 14 km.

Zdar Špacírce a díky Spolku za záchranu rodného domu malíře Jana Zrzavého v čele s p.Langpaulem. Těšíme se na příští.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Tak to by se mi líbilo... no a ty pečené brambory, mňam... díky Maruško.
Jaroslava Handlová
Mám důvod smutnět, že jsem se letos nezúčastnila i přes Tvoje lákavé pozvání. Ale jsem ráda, že jsi nám opět poreferovala o průběhu a přidala i zajímavé fotky.
Eva Balúchová
....a to jsem se tam letos chystala...
Alena Tollarová
Ano, pamatuji si, že jsi o špacírce už psala. A doufám, že napíšeš i příští rok. Špacírky jsou hezké a je to vůbec prima nápad.
Alena Vávrová
Špacírka má zkrátka u vás tradici a hodně příznivců, pořadatelé mají invenci a Ty nám o ní podáváš zprávu již kolikátý rok. Jen tak dál, Maru!
Marie Novotná
Děkuji za pochvalau.Pro ty,kteří mají zájem přečíst si minulé ,,Špacírky" dáván odkazy z mého profilu: https://www.i60.cz/clanek/detail/15936/spacirka-se-skauty , https://www.i60.cz/clanek/detail/13112/jenikova-spacirka-ve-znameni-husitu a jedna s malířovou věrnou kopií - https://www.i60.cz/clanek/detail/8990/jenikovska-spacirka
Marie Ženatová
Díky za hezký článek a fotografie...
Lenka Hudečková
Moc pěkná akce, díky za sdílení
Zuzana Pivcová
Páni, to už utekl rok?? A zase takový kouzelný i naučný program jako loni.
Hana Rypáčková
Taky tu ty Pletenice máme ,pečené brambory do ruky jsem už dlouho neměla. Pěkně jsem se s tebou prošla...Hezká akce..
Mirek Hahn
Bramboráky...! Bože, já mám hlad.... Moc pěkná akce.
Elena Valeriánová
Tak o této akci jsem nikdy neslyšela. Ale je to hezké a to by měli dát do zpráv v telce, ne jen mordy, nehody a jiné hrůzy. Fajn pokoukaníčko na fotky. Maruško, děkuji.