Poznáte tento kostel?
FOTO: autorka

Poznáte tento kostel?

12. 10. 2017

Barokní kostel byl postaven v roce 1772, posvěcen byl arcibiskupem Theodorem Colloredo- Waldesee 10.9.1780. Kostel měl původně dva oltáře- hlavní sv. Kříže a boční sv. Josefa. Roku 1890 byla k východní straně přistavěna kaple Panny Marie Lurdské. Za hlavním oltářem je portál, do něhož je zasazen obraz od Adolfa Helera z roku 1912, na obraze je svatý, jemuž je kostel zasvěcen. Ozdobou kostela je kazatelna a zejména křtitelnice. V roce 1999 byly v kostele instalovány digitální varhany a v roku 2005 pak nový zvon o hmotnosti 220kg, v témže roce byla u kostela opětovně vysazena lípa, která nahradila lípu původní, skácenou o rok dříve. O kostele a malém městě, v němž stojí, bych toho mohla napsat ještě mnoho, ale věřím, že už víte kde hledat, a další informace si lehce najdete.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Hasenohrlová
Našla jsem podle přistavěné kaple.
Jitka Hašková
Poznala jsem rychle podle roku postavení a fotky. Nikdy jsem tam nebyla.
Alena Vávrová
Přes Ječmínka a kontrolu fotky kostela na netu našla obratem ruky.
Alena Tollarová
V tomto městě jsem jednou byla na dovolené. Koupala jsem se tam na koupališti ve vodě teplé jako ve vaně. Ohříval ji jeden velký podnik na výrobu plastů. Kostely mě tenkrát vůbec nezajímaly. Škoda.
Marie Seitlová
Ano našla rychle, pomocí nápovědy.
ivana kosťunová
Zareagovala jsem až na Ječmínka, takže díky Helence i já jsem poznala.
Helena Votíková
Jestli jsem našla dobře, tak se k tomuto městu vztahuje i pověst O králi Ječmínkovi.
Zuzana Pivcová
Kostel jsem našla, i když to tam neznám. Pomohla informace o zvonu. V obci je údajně památník jednoho z našich předních představitelů kubismu, avšak je momentálně v rekonstrukci.
Mirek Hahn
Já moc rychle nenašel...., byla to fuška.
Věra Lišková
Dobrá nápověda, našla jsem rychle.