Nový trend: Ošklivá zelenina
Ilustrační foto: pixabay.com

Nový trend: Ošklivá zelenina

14. 10. 2017

Které jablko si vyberete? Krásné, lesklé, bez jediného kazu? Nebo nějakou pomačkanou chudinku mdlé barvy s černými tečkami? Jde o v současnosti velmi diskutované otázky, které rozdělují společnost na dva tábory.

podpořit aktivisty, kteří už delší dobu brojí proti tomu, že supermarkety vykupují od zemědělců pouze perfektně vyhlížející zeleninu a ovoce. Výsledkem je neuvěřitelné plýtvání, protože ty méně vzhledné kousky pak končí na skládkách, v popelnicích nebo zaorané v polích. Tlak se tak zvyšuje, že některé supermarkety už uvolnily své přísné estetické normy a přijímají i ovoce a zeleninu s drobnými vadami. Ovšem pozor, za vadu je považováno třeba i to, že je mrkev či okurka poněkud více zakřivená nebo že se na jablku objevila miniaturní tečka. Tedy to, co odedávna bylo považováno za naprosto normální poživatelné ovoce či zeleninu.

„Supermarkety mají přesné požadavky, jaký má mít ta či ona zelenina tvar, přesnou škálu její barevnosti, přesné vymezení možných odchylek. Když při náhodné kontrole v bedně najdou jednu více zakřivenou mrkev, mnohdy odmítnou odebrat celý kamion a tak končí zelenina, která je naprosto v pořádku, jako odpad, pokud se ji už zemědělcům nepodaří dál prodat. Jde nejen o plýtvání jídlem, ale i lidskou prací, vodou, energiemi, zkrátka vším, co vypěstování zeleniny obnáší,“ vysvětluje Anna Strejcová z inciativy Zachraň jídlo, která se snaží upozorňovat na plýtvání potravinami. Nejde o malý problém. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění tvoří potravinový odpad zhruba třicet procent veškerého odpadu českých domácností.

„Na první místo nejčastěji vyhazovaných potraviny patří dlouhodobě pečivo, další skupinou, kterou se nejvíce plýtvá, je ovoce a zelenina,“ říká Martin Prokop, autor projektu s názvem Z farmy domů, jehož cílem rovněž je naučit lidi lépe hospodařit. Je to paradoxní. Na jedné straně nám supermarkety vnucují perfektně vyhlížející zeleninu a ovoce a my je pak stejně házíme do odpadků.

Rozruchu kolem vzhledu ovoce a zeleniny si všímá čím dál více lidí. „Nedávno jsem dala malé holčičce  z Prahy, která u nás byla na návštěvě, jablko z naší zahrady. Řekla, že je hnusné, že takové jablko ještě neviděla. Bylo to naprosto normální jablíčko utržené přímo ze stromu. Došlo mi, že je zvyklá na nablýskaná dokonale stejná jablka z obchodů, která vypadají jako umělá,“ vypráví zahradnice Jiřina, která má velký sad na jižní Moravě. „Její máma se mi pak omlouvala, říkala, že oni jedí jen kvalitní ovoce. Bylo mi to k smíchu. Oni považují za kvalitní tu umělinu? Vždyť k nám jezdí naopak lidé z měst nakupovat naše jablka, protože mají chuť, jakou jablka vždy měla. Ta krásná umělá nablýskaná, která přiletěla kdo ví odkud, mi připadají bez vůně, bez chuti,“ dodává Jiřina.

Ano, téma rozděluje společnost. Zatímco části lidí vadí, když je na jablku miniaturní tečka a kvůli ní si ho nekoupí, party mladých lidí nyní vyrážejí na pole, protože podlehli módě takzvaného paběrkování. Dříve narození, kteří žili na vesnicích, zřejmě tuší, o co jde. To, co dříve bylo doménou chudých lidí, je dnes v módě. Jde v podstatě o hledání toho, co na polích zůstalo.

„Zpočátku nás velmi překvapilo, jak hodně zeleniny zůstává po sklizni na polích. Jde o naprosto normální zeleninu, se které jde udělat kvalitní jídlo,“ říká Anna Strejcová. Při jednom takovém výletu na pole lidé z iniciativy Zachraň jídlo sesbírali tři sta dvacet kilo kedluben a sto padesát pět kilo salátu. Proč zůstaly na polích? Nevyhovovaly přísným požadavkům obchodních řetězců co se týká vzhledu.

Zástupci obchodních řetězců na snažení aktivistů reagují mnohdy tvrzením, že zákazník o zeleninu a ovoce s vadami nestojí, že si vybírá to krásné, bezchybné. Ale diskuse na toto téma je nyní ve společnosti tak silná, že se v tomto směru zřejmě něco změní. Roli v tom hraje i to, že mnoho mladých rodin propadlo takzvaně přírodnímu způsobu života a chtějí svým dětem dávat potraviny, které nejsou nijak chemicky upravovány. Což se například o perfektně vyhlížejících lesknoucích se jablkách stoprocentně říct nedá.

Trendu na podporu vzhledově nedokonalé, ale chuťově kvalitní zeleniny a ovoce, propadli i mnozí kuchaři. A tak probíhají akce, kdy uznávaní kuchaři z luxusních restaurací záměrně předvádějí, že se dá připravit skvělé jídlo z naprosto obyčejných, takzvaně nedokonalých surovin, které by někdo nechal shnít na polích. Každopádně jde o trend sympatický a proto je dobré o něm vědět.

Tak jestli třeba někdy v obchodě potkáme poněkud zajímavě zakřivenou mrkev či hrušku s nějakou tou tmavou tečkou, kupme si je. Jsou to hrdinky. Protože se dokázaly prosadit i v době, která nedokonalosti a přirozenosti moc nepřeje, ať už jde o zeleninu nebo o lidi.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Jen jednou jsem si koupila v supermarketu 2 krásná, nablýskaná červená jablka. Cena za 1 kg 50 Kč. Jablka byla krásná, ale nepoživatelná. Vzhledem k ceně tam už byla hodně dlouho, takže ve vnitř byla už hnědá, vyschlá , nedala se jíst. Na povrchu ale byla stále dokonalá. Kdybych si koupila u Vietnamců umělé napodobeniny a dala na mísu, na první pohled by to splnilo stejný dekorační účel, ale byly by asi 10x levnější. Od té doby si taková jablka nekupuji a ni ve slevě. Vyhledávám obyčejná česká jablka, která jsme mívali na zahradě.
Hana Rypáčková
Nesnáším plýtvání..Koupils jsem pytel neforemných paprik a jsou zpracované v mrazáku.Za hubičku.
Helenka Červenka
Asi dva týdny už potkávám v Tescu pytlíky Impterfekt - na kterých je napsáno, podporujte koupí české farmáře. Takhle balené jsem viděla mrkev, jablka, brambory, červenou řepu. Jde o to, že to není špatné, má jen jiný tvar, než určuje EU. A černá tečka na jabku není hniloba, je to opravdu jen vada na slupce.
Blanka Macháčková
3E v rozporu. Ekonomika versus etika a ekologie. Poměrně častý a zásadní problém. Kdo ho vyřeší, dostane nobelovku!
Zuzana Pivcová
Ve mně naleštěná, perfektně vytvarovaná zelenina a ovoce nebudí důvěru. Připadá mi to něco jako plastické kosmetické úpravy. Hlavně jsou ale většinou dovezené a pro mě mají mnohdy nepřirozenou chuť.
Marie Ženatová
Určitě nejlepší je zelenina a ovoce nepráškovaná z vlastní zahrádky, ale ne všichni tu možnost mají... Ale vůbec se mi nelíbí plýtvání potravinami. Na jedné straně neustále potkáváme dobrovolníky, kteří stále na něco "vybírají" - na druhé straně končí spousta potravin na skládkách - to přece není normální... Jen včera v poledne při cestě 3 km pěšky do obchodu jsem v Boskovicích potkala 5 bezdomovců, dalších 6 potřebných sedělo a stálo na zastávce autobusů...
Elena Valeriánová
Ta perfektně nablýskaná jablka bez vůně nikdy nekupuji. Ale stejně tak nebudu kupovat jablka s tečkami, která tak začínají vykazovat třeba hnilobu. Včera jsem v lidlu koupila jablka, která krásně voněla, měla však jednu vadu, cenu. :-(
Elena Valeriánová
To není žádná novinka, u nás v supermarketech už se upustilo od přísných estetických norem dávno. To co někdy vidím v sortimentu ovoce zelenina mi zkazí chuť na celý týden. Tak ať se hezky vrátí k té estetice a ty horší výpěstky zpracují, tak jako dřív. Svět je naruby. Já ho chci zpět. A nechci kupovat v pytlíku kilo brambor a kilo hlíny.
Jarmila Komberec Jakubcová
Pamatuji, že před "revolucí" tedy před r.1989 se u nás prodávala zelenina nemytá, mrkev či celer l plný hlíny, o bramborách nemluvě. Obdivovala jsem nádhernou zeleninu či ovoce v Bavorsku, kde byla radost nakupovat.Tak je tomu skoro ve všech tržnicích světa.Já je totiž miluji. V každé zemi kam přijedu navštívím místní trh. Nevidím tedy důvod vracet se zpět a prodávat zeleninu či ovoce jak je natrhám či vykopu. Takovou bych si rozhodně nekoupila
ivana kosťunová
Miluše, já se nikam nechystám, takže klid... A co se týče udávání-musela jsem se v životě vypořádat s daleko horší formou dání, takže tohle by mě nechalo v klidu.
Miluše Hasenohrlová
Moc se mi ten článek líbí. U mě na zahradě se nic nevyhodí, vše zužitkujeme.Nerozděluji zeleninu na hezkou a ošklivou.Ta horší jde králíkům a slepicím,moc jim chutná. Kamarádovi jsem řekla, že brambory mají sem tam dírku od drátovce.Pravil, alespoň vím, že nejsou chemicky ošetřené :-)
Věra Ježková
Plýtvání potravinami v hyper- a supermarketech považuji za naprosto nezodpovědné a zbytečné. Stejně tak „mě může čert vzít“, když vidím v televizi, jak byly zničeny tuny oblečení jen proto, že mělo padělanou značku. Vše by přece bylo možné rozdat potřebným, kterých je jistě hodně.
ivana kosťunová
To jsou pro mě dost šokující informace-myslela jsem si, že neprodejné ovoce a zelenina se zpracovává dál na různé ty kompoty, saláty, atd. To je tedy nehorázné plýtvání. Asi si najdu nové hobby- na internetu zjistím, co se kde sklízí a s košíkem vyrazím paběrkovat.