Růženec versus mobil
ilustrační foto: pixabay.com

Růženec versus mobil

22. 10. 2017

Katoličtí hodnostáři prohlásili současnou Českou republiku za misijní území. Opravdu už není vidět moc náboženského počínání. V tramvaji ale občas ano.

Ráno v ní posedávala velmi stará žena. V ruce měla růženec a tiše se modlila. Když jsme projížděli kolem nějakého kostela, pokřižovala se. Pak si dál za jízdy probírala korálky růžence, až do dalšího křižování, u příštího kostela. Měla v tváři spokojenost, ze svého povznášení ducha.

Kolem ní postávali mladí, také cosi žmoulali v ruce, ale byly to mobilní telefony. Měli ustarané a utrápené tváře. Dozvídali se z mobilů jenom chmurné zprávy

Tak nechávám na zvážení, zda dále zvítězí držením v rukou růžence či mobilní telefony…?

       

                              

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Pokrok , ať je jakýkoliv, nezastavíš.
Libor Farský
No jo. Tolik se mi líbí retro záběry, kde půvabně oblečená dáma promenuje se slunečníkem v ruce. Dnes má na sobě džíny a v ruce mobil.
Zuzana Pivcová
Někdy je to těžké odhadnout. Diktátor Hodža také koncem 60. let prohlásil Albánii za ateistickou a dnes je tam vše- islám, církev katolická, evangelická i ateismus. Prostě vše bylo skryto pod pokličkou.
Jana Šenbergerová
I mobilům bude jednou odzvoněno...
Lidmila Nejedlá
Moderní doba válcuje a převálcuje modlení, které nahrazuje meditování. A mobily???