Něco výrazného na krk. Proč ne?
Ilustrační foto: pinterest.com

Něco výrazného na krk. Proč ne?

17. 10. 2017

Velký, pozornost poutající náhrdelník? Nebo decentní nenápadný? To je téma, které dělí starší dámy na dva tábory. Část žen tvrdí, že se výrazné ozdoby ve vyšším věku nosit nehodí. Jiné naopak zastávají názor, že právě zralost je období, kdy ženě velké pozoruhodné kusy kamenů či kovu sluší nejvíce.

Velké designové šperky samozřejmě nejsou vhodné pro každou ženu. Vzít si je, to chce trochu odvahy, sebejistoty a zkušeností s laděním oblečení a ozdob. Výsledkem může být směšná přeplácanost. Zároveň tak může být výsledkem úžasná kombinace jednoduchosti a extravagance. Kdo však přece jen chce zkusit něco výrazného, může se inspirovat dámami, které sázejí na náhrdelníky.

Mnoho stylistů tvrdí, že právě ve vyšším věku jsou zajímavé velké šperky na krku  vhodné, protože odpoutají pozornost od nedokonalostí. Může jít o velký zajímavý náhrdelník k  jednoduché bílé košili. Může jít o velký kámen na řetězu či šňůrce nošený přes minimalisticky jednoduchý černý či béžový svetr, ať už s rolákem nebo do véčka. Může jít o dlouhou několikrát omotanou šňůru perel nebo výraznou kovovou obruč obepínající krk. Možností je mnoho a kdo se jich bojí nebo mu dosud nebyly sympatické, může se podívat na následující příklady.

Samozřejmě to neznamená, že by teď všechny ženy měly vyrazit s mohutnými kusy něčeho na krku, když ve skrytu duše preferují jemňoučké nenápadné řetízky nebo je nošení šperků vůbec nebaví. Protože sebevědomá a dobře oblečená dáma se už dávno naučila, že móda nemá být diktátem, ale hrou a inspirací

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Zrovna taková výrazný šperk by se mi nyní velmi hodil. Nepotrpím si na takové kousky, spíš nosím jemnější řetízky s jemným přívěskem. Z ukázek se mi líbí 1. a 4.
Marie Foltýnová
Nějak si nepotrpím na tak velké šperky,ale líbí se mi zleva ten prostřední snímek modelka v riflích.
Zuzana Pivcová
Velké šperky nebo šátky jsou slušivé i na starší ženě, ale samozřejmě roli tu hrají oblečení, účes a také typ krku.
ivana kosťunová
Jsem pro výrazné originální šperky na co nejjednodušší oblečení