Sexuální predátor
ilustrační foto: pixabay.com

Sexuální predátor

6. 11. 2017

Donedávna jsem nevěděl, kdo to je. Ale média mě poučila: je to muž tak posedlý sexem, že neustále obtěžuje všechny ženy (někdy naopak muže) v okolí, sexuálně na ně útočí, dělá jim nemravné návrhy, jistě i posunky, a dokonce je osahává či vybízí, aby se osahat nechaly(i). Já predátora ze svého okolí neznám, i když myslím, že Honza Paleček, můj spolužák na gymnáziu, asi predátorem byl, neboť neustále vedl oplzlé řeči, děvčatům zezadu – ne, to ne! co si to myslíte?! – zezadu jim šeptal nemravné návrhy nebo aspoň vulgární slova a pak nám o tom v šatně referoval.

Jen za letošek se objevil minimálně jeden hollywoodský herec, jeden americký režisér a jeden britský ministr, kteří do predátorské tlupy jednoznačně patří. Referují o tom noviny i televize.

Ne náhodou to jsou úspěšní a bohatí muži. Chápu, že když má muž peníze, docela dost peněz, tak že jej některé ženy začínají spontánně milovat, tak nějak samy od sebe se do něj zahledí a on je to vlastně takový báječný člověk. No a k tomu nějaké peníze samozřejmě má, to zas jó, ale když on je prostě tak neodolatelný… No ona neodolatelná je ta vůně peněz, že ano. K tomu vůně charismatického a úspěšného muže, čili něco, co já v životě neucítím ani u Gotta, natož u Zemana, ale ženy ano.

 

Avšak zpět k predátorským celebritám. Nejdřív si jedna stará herečka vzpomněla, že když byla mladá herečka, tak ji režisér poplácal po zadku a navrhl, ať jde s ním do postele. (Ona šla, protože nevěděla, proč jí to navrhl.) Postupně se pak přidávají další herečky, později i asistentky, a už se objevila i pokojská z hotelu. Já nechci zlehčovat, že ženy jsou opravdu někdy vystaveny násilí a ještě častěji sexuálním návrhům, jen vždycky žasnu nad tím vývojem. Vzpomínají si ženy nejrůznějšího věku, bydliště a postavení a chudák celebrita (která si o tom nepsala deník) teď neví, co je pravda a co ne. U některé tvrdí, že se mu sama nabízela, ale tomu uvěří jen soudce muž, nikoliv žena. Na muže nepůsobí eroticky, když přijdete týden nemytá, neučesaná a v bramborovém pytli, ale jakmile přitančíte v lodičkách s krásně načechranými vlasy, celá usměvavá a voňavá, s odvážným dekoltem a krátkou sukénkou, tak ani nemusíte točit kabelkou a hormony z boží přírody, ty svině maličký, to zařídí tak, že se skoro v každém muži něco sepne – akorát že ne každý dělá hned konkrétní návrhy ani nikoho neplácá. Takže predátor si to možná jen někdy špatně vyloží a domnívá se, že první sexuální návrh vlastně učinila žena jemu. No ale vysvětlujte to, má mít zábrany a při nejhorším se na chvíli vzdálit do záchodové kabinky, že.  

Na rozdíl od predátorských celebrit jsem nikdy neslyšel, že by Honzu Palečka někdo po letech žaloval. Asi zas takový predátor nebyl. Zato  v případě známých a úspěšných mužů se to může stát i s padesátiletým odstupem jako u jednoho filmového producenta. Anebo zcela nedávno, jak jsme teď viděli v případě devadesátiletého bývalého amerického prezidenta Bushe (zas ten zadek! když on se vážně někdy pohybuje před vámi jako by to byla podávaná ruka). Žaloby jen prší, ženy si to užívají a minimálně polovina všech mužů bledne.

V neděli přišla moje žena do kuchyně a sdělila mi, že si právě vzpomněla, jak jsem ji před padesáti lety osahával na zadku. To nám bylo kolem osmnácti. Asi mě chce žalovat. No já si na to opravdu nevzpomínám, ale stát se to mohlo. A soudu bude jedno, že si na to nevzpomíná pachatel, důležité pro něj je, že si na to vzpomněla oběť. Zřejmě očekává vysoké mimosoudní vyrovnání. Ale půlku domu a auta už má, protože se mezitím stala mojí ženou. A je zajímavé, že si na to vzpomněla zrovna ten den, kdy jsem jí odmítl loupat jablka s výmluvou, že mě loupe v zádech. Takže asi pomsta, čemuž se u ženských nemůžeme divit. (Ona když vyvane ta vůně peněz, tak mohou nastoupit úplně jiné priority, třeba ta jablka.)

Naše hezká sousedka Zuzana, pouze o generaci mladší než já, už oznámila, že jako prevenci proti dotěrným mužům (a sousedům zvlášť), se na mou radu přestala mýt a chodit ke kadeřnici. Naopak, začala se oblékat jako na pole a před odchodem z domu si ještě pomaže obličej blátem. Bohužel to prý má opačný účinek: muži na ni sice již obdivně nezírají jako dříve, nýbrž ji hned objímají, aby ji utěšovali, že se zas bude mít dobře. Prostě zmatek.

A nové zprávy ze světa celebrit přicházejí. Naposledy byla žaloba zdůvodněna jako „sexuální útok“, což údajně spočívalo právě v tom plácnutí po zadku. (Já s poplácáváním vůbec nesouhlasím a nikdy jsem to – kromě své ženy - nepraktikoval, leč nechápu, jak to lze nazvat sexuálním útokem a požadovat v přepočtu milióny korun.) Teď zbývá, aby se muž na ženu „významně zahleděl“, což si vyloží jednoznačně jako sexuální výzvu – a další žaloba je na světě. Už to je skoro jako s tou rovnoprávností, kdy si muž v USA musí dát setsakra pozor, aby nepřidržel dveře nějaké feministce. Už totiž padly žaloby. Mně se to stát, tak příště bych jí nepřidržel dveře otevřené, ale naopak zavřené, a držel bych a držel! Ať zkusí říct, že jsem ji nezrovnoprávnil. To by opravdu mohla skončit jako nějaký chlap (nějaký menší a lehčí než já!) – dostala by na budku.

Co se bude dít dál? Myslím, že my muži bychom měli přejít do protiútoku. Například to loupání jablek je určitě skrytá erotická výzva, což mě v neděli tak zaskočilo, až mi zaskočilo. Dostat jablečnou šlupku z průdušnice, to vám musí někdo dát pořádnou šlupku do zad, ale já věděl, že když to udělá žena (což neprozřetelně udělala), tak ji mohu žalovat zas já. Protože co je plácnutí po zadku proti takové herdě do zad, že jo? Pro muže skoro neexistuje jednoznačnější sexuální výzva. Doufám, že mi to ostatní muži potvrdí.

 

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Je hezké vidět zde slovenštinu (i s tím rozdílem významu slova vybavit...) Olgo, zítra posílám se zpožděním svou knížku Maléry a já. Zaseklo se to u administrátora www stránek.
Jana Drobňáková
Skvelý nadhľad na aktuálnu tému. Žiaľbohu veľa žien si vybavuje výhody cez posteľ a netýka sa to iba „celebrít“. Keď nekričali vtedy, tak teraz by mali byť ticho.
Olga Štolbová
Bože, jak dlouho už mě nikdo neplácl po zadku a tak se mi to líbilo. Škoda... žaloby už asi nepodám, stejně si nikoho nepamatuju. *****
Drahomíra Stínilová
Kdysi jsem byla na pískovišti s vnučkou. Excelovala tam asi pětiletá holčička. Vyloženě provokovala kluky. Vyhlídla si jednoho chudáka a když stál pod klouzačkou a ona nahoře, zvedla sukýnku a zavolala: Podívej se. Kluk byl z toho úplně zděšený a rodičům kolem spadla brada. Myslím, že se to v poslední době převrací. Až tahle generace doroste, žaloby budou podávat muži.
Josef Borecký
Jo paní Hanko, kde je vystrčíno, tam je dovolíno tak to bylo ždycky. :)
Oldřich Čepelka
No já se fakt děsně bavím nad vašimi komentáři! Co všechno se dá ještě domyslit a vytvořit. Napadlo mě méně výbušné téma. Mám zatím jen název - Čauky voe! Ale zbytek dopíšu....
Hana Rypáčková
Nezáleží na tom , kdo plácne? Třeba sestřičky v nemocnici, jak se ohýbají přistlaní postele...Neříkalo , kde je vystrčíno, tam je dovolíno?
Libor Farský
Bavím se, není nad to, když se do těchto úvah pustí vystudovaný sociolog!! :-)
Alena Tollarová
A jak to teda vlastně bylo v neděli? Plácnul jste ji? Jestli ne, tak to by se mi nelíbilo.
Lidmila Nejedlá
Fakt jsem se pobavila, se sexuálním obtěžováním je to hustý! Mně osobně nikdo po zadku neplácá. Asi to také zažaluju, protože se cítím odstrčená. Oldřichu, hezké, vtipné, současné.
Zuzana Pivcová
V tomhle jsou ti Američané (tedy především ženy) hrozně ujetí. Tam už je harašení i podržení dveří. Oldřichu, to je senzační vtipný článek. A co kdybych třeba já naopak někoho zažalovala, že mě v raném mládí či v pubertě neobtěžoval, zatímco vyvinutější spolužačky ano, takže já jsem utrpěla psychické trauma, že nejsem brána jako žena?? :-D:-D
Jana Šenbergerová
No co, my se tím můžeme bavit, ale co ti chudáci žalobami postižení, že jo. A co ty chudery postižené, kterým to teprve teď došlo ...
Libuše Křapová
Tý jo, honem, kdo se na mne v mých dvaceti vyzývavě podíval? Musím si udělat seznam, a pak si zjistit, jak si kdo finančně stojí. Protože tohle já těm chlapům jen tak nedaruji. Proč se na mne (jen) tak díval? :-( A vůbec! ...... Hezký a vtipný článek! Taky kroutím hlavou, co to je za ženy, když si vzpomínají na různá příkoří až po půl století
Blanka Macháčková
A já, proč se mnou muži nelaškují. Oni mají strach, že je zažaluji. Konečně něco pozitivního pro mé ego. A článek ? Vtipný, vtipný, vtipný. To se to hezky čte.
ivana kosťunová
Oldřichu, Já si myslím, že i parfém, kterým ti žena okázale voní před nosem, je sexuální výzva , mělbys to také zažalovat. A to si představ, že některé ženy jsou tak zvrhlé, že jim takové poplácání po zadečku dělá dobře, ty nešťastnice to totiž považují za důkaz, že jsou pro muže stále žádoucí. Chudinky pomýlené ....
Mirek Hahn
Tak nějak.... Chce to nosit černé brýle, aby mne žádná žena neosočila, že na ni civím.... a jelenicové rukavice i v létě, aby na žádném zadku nezůstaly otisky prstů....