Fotoreportáž: Labutě a hřbitov
Foto: autorka

Fotoreportáž: Labutě a hřbitov

7. 11. 2017

Nejprve musím vysvětlit název tohoto článku. Není v tom symbolika, ale prostě jen to, že jsem labutě i hřbitov fotila v jednom dni. Byl to pátek a já jsem šla vyvenčit naše pejsky, abych se trochu provětrala. Potkala jsem sousedku, taky se psem, a tak jsme šli k rybníku. Cestou jsem se dozvěděla, že se na rybníku objevily labutě. Kachniček je tam požehnaně, ale labutě tam byly naposledy loni v únoru. Taky jsem o tom psala. Tentokrát jich je 8. Dvě bílé a šest mladých, které jsou krásně šedobílé. Když jsem se přiblížila, tak na mě jedna bílá se sykotem hned vystartovala. Řekla jsem jí ať je v klidu, že si je chci jen vyfotit, a ona se vrátila do vody. Hádám, že jsou z Habrovického rybníka, nedávno tam byl výlov. Ještě musím podotknout, že se to neobešlo bez pádu, jednoduše jsem uklouzla po bahně a odnesla to zadní část těla. Naštěstí jen zašpiněným oděvem. Holt fotografická vášeň nehledí na podmínky.

No a fotky ze hřbitova jsem k tomu dala proto, že se mi moc líbily podzimní barvy, které tam byly při západu slunce. Byli jsme tam v pátek v podvečer. Je to asi hlavní hřbitov v Ústí a je na Střekově. Jednou jsme měli čas a prošli jsme se tam, je opravdu moc hezký. Ne, že bych se tam chtěla brzy ocitnout.

Doufám, že nikomu nebude vadit tohle spojení. Přeji krásný listopad.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Díky, Naďo. Osobně vídám labutě jen v létě v Týně, jinak nemám příležitost. Fotky jsou moc hezké.
Jana Šenbergerová
Labutě už jsem dlouho neviděla, zato hřbitovů jsme navštívili několik, dnes také jeden. Na labutě se dobře kouká a hřbitovy se pěkně prochází. Pěkné, Naďo.
Libor Farský
Labutě jsou velmi fotogenické. A hřbitovy vlastně také...
Marie Seitlová
Pěkná fotoreportáž.
Alena Vávrová
Moc hezky Ti to fotí, Naďo!Také jsem milovnice a pozorovatelka labutí. Hřbitovy sice moc nemusím, ale tento je takový přírodní a příjemný na pohled. U nás probíhá revitalizace zeleně hřbitova, a tak tam skoro všecky staré vzrostlé stromy šly k zemi a vypadá to tam teď příšerně. Asi to bude běh na dlouhou trať.
Naděžda Špásová
Moc děkuju za vaše krásné hodnocení. Opravdu si toho moc cením. Dík :-)
Elena Valeriánová
Labutě jsou mé vděčné objekty na fotografování. Vodní plocha na níž jsou labutě je kouzelná. Hřbitovy mám ráda, ale fotky nám z nich nepodařené. Je to těžká disciplína. Naďo, díky za hezké fotoprocházky.
Lenka Hudečková
Naďo, hezký článek a fotky taky nemají chybu. Dávám 5 *****
Miluše Hasenohrlová
Naďo, povedlo se. To spojení labutí a hřbitova je moc zajímavé. Obojí mě uklidňuje.Fotky máš na 1, líbí se mi ty bílo-hnědé labutě.A celý bílý je asi labuťák ??
Eva Mužíková
Dobrý Naďo, fakt dobrý. Také jsem nafotila spoustu fotek na našem hřbitově, chtěla udělat galerii a nepodařilo se mi to. Všechny fotky měly po straně pruhy. Foť dál, umíš.
Alena Tollarová
Mně spojení dvou procházek vůbec nevadí. Proč by mělo? Labutě jsou krásné a po hřbitovech se toulám taky ráda. A nakonec jsem ráda, že - jak vyplynulo z komentáře paní BM - se párátka vyrábějí u nás a nedovářejí z ˇCíny.
Helena Votíková
Naďo hezké, jak labutě tak i hřbitov. Když někam docestujeme, snažíme se navštívit i hřbitov.
Marie Ženatová
Díky za nádhernou fotoreportáž...
Blanka Macháčková
Asi si pořídím fotoaparát. Ty fotky jsou moc hezké a věřím, že to je zábava i napětí (oběť?). Hřbitov, kde jsou vzrostlé stromy je krásný. To jen našemu libčanskému vévodí fabrika na výrobu párátek.
Hana Rypáčková
Já hřbitovy nemusím a labutě miluji. Při jejich přeletu si připadám, jako bych letěla s nimi.
Helenka Červenka
Pěkná procházka!