Karlíci a já
Foto: autorka

Karlíci a já

10. 11. 2017

Chci vám napsat, jak mě "převezla" slepice domácí. Ke konci letošního září jsem na dvoře u slepiček uslyšela kvokání jedné kropenky. Říkám jí : "Teď kvokáš ?Tos měla v dubnu nebo květnu! Na kuřata je už pozdě!".Dala jsem ji na dva dny do králičí klece a do tmy, aby ji to kvokání přestalo bavit. Po dvou dnech jsem slepici pustila ven s tím, že je vyléčená.

Koncem října opět slyším slepičí kvokání, jdu za zvukem a slepici jsem našla pod králíkárnou. Měla vyhrabaný důlek v hlíně a v něm tři vejce. Tak co teď ?Nevím jak dlouho tam sedí, v noci je už zima, může ji najít i liška?

Najednou mně bylo těch tří vajíček i slepice líto. V králíkárně jsem udělala hnizdečko, do něj jsem přenesla vajíčka i slepici a čekala, co bude, jestli něco vůbec bude  a hlavně, kdy. Vím, že kuřátka se líhnou po 21 dnech.

Ráno 4.11. na Karla jsem přišla ke králíkárně, že budu krmit, a uslyšela jsem tichounké pípáni. U kvočky poskakovala tři krásná žlutá kuřátka.Tak se jmenují Karlíci. Bude sice s nimi hrozná práce, ale to mi nevadí, hlavně, že jsou na světě.

Karlíci, tak zase za měsíc o vás napíši.

Omlouvám se za fotky. Je to focené mobilem a v přítmí králičí klece.

 

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Dnes jsem našla tvůj třetí článek o Karlících, nevím jak mi mohla ty dva utéct. Tak jsem šla na tvůj profil a začínám pěkně od začátku. Znám takovou situaci. A úplně tě chápu. Článeček je veselý a čtivý. To mám ráda, jdu na dvojku.
Olga Štolbová
Miluško, gratuluju a žasnu, jsem odjakživa městské dítě a ani venkovské babičky nebyly, takže pro mě zázrak..... Prosím hlídej, zahřívej a piš. *****
Libor Farský
Je to roztomilé. Jako bych je viděl.
Zdenka Jírová
To je moc milé povídání. Mně se moc líbí kuřátka a malá kachňata. Jsem sice městská, ale jezdila jsem na prázdniny k babičce a ta něco podobného vždy na dvorku měla . Ona všechna mláďata jsou roztomilá, včetně těch lidských, ty nejvíce. Každé miminko je krásné. Slepička byla chytrá a pak, že "hloupá jak slepice" určitě neplatí.
Jana Kořítková
Vtipné povídání, hlavně se mi líbí to pojmenování - Karličky.
Jana Šenbergerová
Nepochybuji o Karlících, tedy ani o pokračování, a těším se na ně. :-)
Miluše Hasenohrlová
Milé íčkařky a Jiříku, moc vám děkuji za krásné komentáře.Moc mě to těší.Sice nejsem velký "psavec", ale pokračování určitě bude, když budou Karlíci :-)
Eva Mužíková
Miluško, Ty mne stále vracíš do vzpomínek....Také mi jednou okolo vánočních svátků vyseděla venku pod plechem liliputka kuřátka. Nějakou dobu jsem je i s maminkou měla v pokoji v takové kleci z přepravek, později v posadě v chlívku. Určitě si poradíš ty i ta kropenatá slepička. Tak foť a piš.
Věra Ježková
Moc hezké. Přeji Karlíkům, ať se jim dlouho líbí na světě.
Jiří Hudeček
Protože Tě znám, vím jakou jsi měla radost a teď starost. Vůbec nepochybuji, že uděláš vše, aby z Karlíků vyrostly krásné kvokandy.
Naděžda Špásová
Miluško, a co je dát do tepla? Taky jsme mívali slepice a docela mě bavilo sbírat vajíčka, ale nikdy jsme neměli Karlíky takhle pozdě. Aspoň si na to nepamatuju, byla jsem malá holka. A pak, že je slepice slepice, viď. Houby, chytrá mamina to je, ale ty to určitě zvládneš. Tak držím palce. :-)
Lenka Hudečková
Miluško, Ty jsi kouzelnice, umíš to prostě na jedničku...Tak ať jsou zdraví Karlíci :-)
Miluše Hasenohrlová
Danuš, teď se ještě nepozná zda je to kohoutek nebo slepička.Tak na ně volám Karle :-)
Alena Tollarová
Miluško, víš, že Ti závidím jak ty kropenky, tak králíkárnu? A vzpomínám, jak maminka nosila kuřátka do kuchyně a jak jsem měla ochočenou slepici Klovanýska apod. Nezapomeň nám poslat pokračování Karličí story.
Libuše Křapová
Ještě že si ta příroda dělá sama, co chce. A když je ještě k tomu poblíž Miluška, aby pomohla, když by se přece jen něco zadrhlo :-) gratuluji k listopadovým karlíkům, Miluško :-)
Danuše Onderková
Miluško , pěkné, ale neměly by to být spíše Karličky? :)
Zuzana Pivcová
To jsou pro mě malé velké zázraky přírody. Je dobře, že je život tak silný, že se nedá zcela snadno zničit. Díky!