Takový byl pan Menšík
FOTO: Česká televize

Takový byl pan Menšík

13. 11. 2017

 Roku 1976 jsme jako autoři námětů na televizní Bakaláře obdrželi pozvání na Kavčí hory. Na pozvánce jako program byla prohlídka televizních studií a beseda s tvůrci pořadu panem Dietlem, režisérem Dudkem a hercem panem Menšíkem.                                                                                

Provázela nás paní Libuše Pospíšilová a ta nám sdělia, že pan Menšík se omlouvá, protože musí natáčet. To nás mrzelo, ale beseda,s pány, kteří tenkrát byli špičkou televizní zábavy, byla velmi zajímavá, V půli se rozletěly dveře a jako uragán vstoupil pan Menšík. Byl oblečen jako ruský revolucionář v rubášce a měl mohutný knír a hned spustil doslova vodopád slov, Říkal, že na chvilku utekl režisérovi z natáčení inscenace (tuším, že to byl Kremelský orloj) s tím, že nás chce vidět. Bylo na něm vidět. že už je nemocný.protože se stále nadechoval, odmítl nabízený chlebíček a stále pil ze sklenice vodu. To ale vůbec nevadilo tomu, že to byl skvělý vypravěč, takový, jak jsme ho znali z obrazovky. Historky jsem od něho dříve ani později neslyšel a směle mohly sloužit jako námět na mikrokomedie. Rozloučil se s tím, že bude mít asi průšvih, ale setkání si přece nemohl odpustit.

Bylo to překvapivé zpestření pro nás tak zajímavé odměny za náměty a povzbuzení pro další psaní. Na závěr jsme dostali krásná alba s vlastnoručně podepsanými fotografiemi herců, kteří v Bakalářích hráli. Já se musel o album přihlásit, protože jsem seděl vedle paní Dietlové, a tak mysleli, že patřím ke štábu. Dodnes, když si prohlížím album fotografií herců, kteří ve většině případů hrají v nebíčku, si na toto setkání rád vzpomenu, protože se již nikdy neopakovalo.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Příjemné vzpomenutí, také jsem pana Menšíka měla ráda. Byla jsem jednpu na jeho představení v našem divadle. Jeho vyprávění nemělo konce, nakonec ho pořadatelé museli ukončit, protože už mělo začít další vystoupení. Když zemřel, cítila jsem to , jako by mně zemřel příbuzný.
Lidmila Nejedlá
Měla jsem ho ráda a vzpomínám.
Naděžda Špásová
Pana Menšíka jsem osobně párkrát zažila. Uměl být zábavný, ale občas uměl být i dost nepříjemný. Ale byl to pan herec, to se mu upřít nedá.
Jana Šenbergerová
Bakalářské příběhy a "staré" herce jsem měla ráda. Věřím, že nad albem se dobře vzpomíná.
Marie Ženatová
Díky za hezkou vzpomínku...
Libor Farský
Výborně, Františku. Jsou někde k vidění Bakaláři dle Vašeho námětu?
Alena Tollarová
To Vám věřím, že na setkání rád vzpomínáte.
Jitka Hašková
Mooc krásná vzpomínka.
Blanka Macháčková
To muselo být milé setkání.
Zuzana Pivcová
To je moc hezká vzpomínka a také dobrá charakteristika pana Menšíka. Ačkoliv byl velký a oblíbený herec, nedělal ze sebe primadonu. A to řada těch dnešních naopak dělá, ačkoliv nemá proč.