Hledá se vetřelec
ilustrační foto: pixabay.com

Hledá se vetřelec

15. 11. 2017

Mezi následující slova se vetřelo jedno, které mezi ně nepatří. Najdete je a víte proč?

ALBÁNŠTINA, AMHARŠTINA, ANGLIČTINA, ARMÉNŠTINA, BASKIČTINA, BOSENŠTINA, ESTONŠTINA, HAVAJŠTINA, JAPONŠTINA, JAVÁNŠTINA, KHMERŠTINA, KOREJŠTINA, KORSIČTINA, MAĎARŠTINA, NEPÁLŠTINA, RUMUNŠTINA, SOMÁLŠTINA, ŠVÉDŠTINA, TÁDŽIČTINA, TAMILŠTINA.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Takže jediná Jana uhodla- gratuluji. Na tomhle já vždyky pohořím. Jednoduchá řešení mě nenapadají, mám tendenci spíše vše překombinovat. Ale uvidíme. Těším se na dalšího vetřelce.
Jaroslav Kolín
Ano, výběr slov lákající k hledání významu byl jen chyták a správné řešení je slovo švédština, které má jako jediné devět písmen. Možná tomu napomohl i redakcí dodaný ilustrační obrázek. K příštímu "vetřelci" už bude můj obrázek skutečného vetřelce. :)
Zuzana Pivcová
Já jsem napřed myslela na slabiky, ale tam jsou slova trojslabičná 2. Takže to bude na celkový počet písmen. A jazyky byl jen chyták. :-)
Naděžda Špásová
Tak dle nápovědy přede mnou, bych si tipla tu angličtinu. Je to jediný světový jazyk, ostatní jsou etnik, žijících v těch zemích. Tedy pokud by se to bralo logicky. Nebo ne?
Helena Votíková
Že by to bylo o počtu písmenek? Pak by to asi opravdu byla švédština.
Jana Šenbergerová
Když teď tak na to koukám, možná že trochu ano. :-)
Jana Šenbergerová
švédština
Jana Šenbergerová
Nepatří tam Švédština a opravdu to není z jazykových důvodů. :-)
Jaroslav Kolín
Bosenština je standardizovaný jazykový útvar srbochorvatštiny používaný hlavně Bosňáky. Má pět dialektů (Wikipedie).
Věra Lišková
Bosenština ? není jazyk.
Zuzana Pivcová
V zadání je "mezi následující SLOVA se vetřelo...." a není řeč o jazycích, čili odlišnost může být v něčem zcela jiném, ale zatím jsem ještě nepřišla na to, v čem.
Jaroslav Kolín
No, baskičtina by to mohla být, ale japonština při troše dobré vůle také, takže ne. Ani angličtina to není. Přečtěte si pečlivě zadání úlohy.
Věra Lišková
Přikláním se k názoru Ivany. Angličtina , světový jazyk ?
Helena Votíková
Musela jsem zapátrat a vyšla mi baskičtina. Nepatří do žádné jazykové skupiny.
ivana kosťunová
Tak snad - nepatří tam Angličtina.
ivana kosťunová
To jsem si myslela taky, ale našla jsem na Googlu, že je to semitský jazyk. Myslím, že všechny tyto jazyky existují, háček bude někde jinde, zatím nevím...
Hana Rypáčková
Jen tak střílím od boku, neznám Amhar