Jiří Wolker by měl radost
Foto: autorka

Jiří Wolker by měl radost

14. 11. 2017

„Poštovní schránka na rohu ulice, to není nějaká lecjaká věc…“. Moc hezká básnička. Myslím, že její autor by měl radost, kdyby navštívil, stejně jako já s kamarádkou, výstavu v Poštovním muzeu, nazvanou 200 let poštovní schránky. Asi by byl překvapen, že schránky už nejsou modré, ale oranžové. Ale jistě by byl ochuzen o tu krásnou atmosféru starých časů, která výstavou prostupuje. Protože on v těch časech (příliš krátce) žil. Výstava není rozsáhlá, ale je velmi půvabná a nabízí spoustu věcí pro potěchu oka i duše. V přízemí je stálá expozice českých, československých i zahraničních známek – v aršících a na dopisnicích, první patro je určeno pro obměňované výstavy. Kromě schránek jsou vystaveny modely poštovních vozů, razítka a další pro poštu nezbytné předměty. Zajisté vás zaujmou i několikera krásná kachlová kamna, patřící k vybavení muzea. 

Poštovní muzeum bylo založeno jako první muzeum v samostatném Československu 18. 12. 1918. V této budově, v níž dříve bydleli pražští mlynáři, sídlí od roku 1988.

Na prohlédnutí výstavy vám bude stačit půlhodinka. Vezmete-li s sebou děti, i malé, určitě se nebudou nudit. I na ně organizátoři totiž pamatovali. Máte dost času – výstava trvá do 25. února. Do jejího skončení je pro děti připraveno ještě pět doprovodných akcí (počínaje 17. listopadem). A překvapení na konec: za všechnu tu poštovní krásu zaplatíte coby senioři pouhých 10 korun českých! Nalákám vás svými fotkami?

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Bude-li čas, Věrko...
Věra Ježková
Adresa muzea je Nové mlýny 2. Kousínek od stanice tramvaje Dlouhá třída (v Revoluční ulici.) Jít kousek směrem k Vltavě (nám. Republiky po pravé ruce, řeka po levé) a zahnout doprava. Mlynáři bydleli v tomto domě, kde je nyní muzeum.
Blanka Macháčková
Asi má být tip na výlet. Typ muzea je správně. (Zase rychleji píšu než myslím)
Blanka Macháčková
Další bezva typ na výlet. Jen prosím Věro o upřesnění, kde se nachází.
Zuzana Pivcová
Ano, díky, takový typ muzea se mi líbí.
ivana kosťunová
mě tedy ano
Jana Šenbergerová
Moc hezké! Tam bych určitě pobyla déle než jen půlhodinu. Jen netuším, kde dříve bydleli pražští mlynáři.