Senioři jedí špatně. Na kvalitu nemají peníze
Ilustrační foto: ingimage.com

Senioři jedí špatně. Na kvalitu nemají peníze

25. 11. 2017

Více než polovina Čechů vyššího věku si uvědomuje, že mají špatné stravovací návyky. Osm z deseti si je vědoma, že jejich strava nemá správné výživové hodnoty. Proč tedy nejedí jinak, lépe?

Na toto téma se zaměřil letošní průzkum společnosti NMS Market Research a výsledky jsou hodně zajímavé. Ne moc dobré. Zkrátka, čeští senioři většinou nejedí příliš zdravě, vědí to, ale kvalitnější a vyváženější stravu si nemohou dovolit. Do průzkumu se zapojilo přes pět set lidí ve věku nad pětašedesát let a jejich blízcí, kteří se o některé z nich starají v případě, že dotyční jsou hodně nemocní.

Tady je konkrétní příklad, který celkem dobře koresponduje s výsledky průzkumu, byť se ho dotyčný neúčastnil. Jednasedmdesátiletý Slávek z Ostravy vypráví:

„Co jsem před pěti lety ovdověl, jím v podstatě párky, uzeniny, konzervy a polévky ze sáčku. Vařit neumím ani mě to nebaví. Prostě si koupím nějakou lacinou buchtu a mám ji na týden na snídaně s čajem nebo kávou. Na večeře krajíc chleba s uzeninou, na oběd nějakou tu konzervu. Dcera mi často nosí polévky, které vaří, tak to pak mám na pár dnů vystaráno. Nikdy jsem nebyl vybíravý, jím co mám, přesněji, co si koupím ve slevě. Dcera tvrdí, že se stravuju příšerně. Ale já si nemůžu dovolit kupovat džusy, zeleninu, ovoce a všechny ty současné takzvaně zdravé novinky. A co už v mém věku na zdraví změním? Vždyť je to jedno, ne?“

Slávek je typický příklad, který si z nevelké penze nemůže dovolit kupovat kvalitní a výživově hodnotné potraviny a zároveň neumí vařit, hospodařit, zkrátka vykouzlit z mála zázraky. Nikdy v životě to nedělal, vařila jeho paní a to takzvaně postaru: omáčky, knedlíky. „U nás se nikdy neřešilo, jestli je jídlo zdravé nebo jakou má výživovou hodnotu, to teď se o tom pořád mluví,“ podotýká Slávek.

„Zhruba do sedmdesáti let mívají senioři nadváhu a často bývají obézní. Nad sedmdesát pak většina z nich trpí podvýživou. Tuk se přestává ukládat a ubývá jim svalová hmota. Nemají chuť k jídlu, nedostatečně pijí a jejich strava bývá velmi jednotvárná,“ tvrdí odborník na výživu z Lékařské fakulty v Hradci Králové Zdeněk Zadák. Stejně jako jeho kolegové odhaduje, že podvýživou trpí téměř polovina lidí ve věku sedmdesát a výše.  

Průzkum naznačil, že mnoho seniorů jí jednotvárně a jejich jídelníček má k zásadám zdravé výživy  dost daleko. Pouhá tři procenta uvedla, že celý život dávají pozor na to, co jedí, a snaží se, aby to bylo zdravé. Naopak dvacet tři procent seniorů uvedlo, že jí celý rok stejné věci a o jejich výživovou hodnotu se nezajímají. Z více než padesáti procent seniorů, kteří přiznali, že vědí o svých špatných stravovacích návycích, polovina řekla, že jí to, na co má právě chuť. Tedy sladkosti, nezdravé šťávy do vody, různé polotovary.

„Nezapomínejme, že když člověk například ovdoví, trápí ho zdravotní i finanční potíže, jídlo pro něj není prioritou ani společenskou událostí. Často si nemají ke stolu s kým sednout, nemají důvod nějaká jídla připravovat. Je pro ně jednodušší dát si nějaký salám a rohlík,“ podotýká gerontoložka Iva Holmerová. Dobrá zpráva je, že více než dvacet procent seniorů uvedlo, že v poslední době způsob stravování změnilo. Buďto na doporučení lékaře nebo pod vlivem současného trendu o jídlo se zajímat. „Dříve jsem si myslela, že si kvalitní jídlo z mé penze dovolit nemohu,“ říká osmasedmdesátiletá Milada z Ostravy. „Když zaplatím nájem a léky, nemám na měsíc ani dva tisíce. Ale pod vlivem různých televizních pořadů a časopisů mi došlo, že jde o to přemýšlet, věnovat více času výběru a zpracování potraviny. Vařím si teď zeleninové polévky, mixuju si ovoce. Vždyť mrkev a jablka jsou levná a přitom se z nich dají vykouzlit skvělé nápoje i saláty. Proč bych kupovala chemický džus v krabici a nadávala, že stojí čtyřicet korun, když mám za tu cenu velký pytel jablek, která jsou zdravá a můžu je jíst nebo rozmixovaná popíjet celý týden,“ vypráví.

Samozřejmě, že nejde o téma, které se týká výhradně seniorů. Podobně nezdravě se stravují mnozí mladí lidé, kteří jedí ve fast foodech a podobně. A stejně tak jsou mezi mladou generací lidé doslova posedlí zkoumáním, co které jídlo obsahuje a jaký má vliv na jejich zdraví. Tento průzkum se však zaměřil na seniory, protože jde o skupinu, která tím, jak je stále početnější, se čím dál více dostává do centra pozornosti. To, že upozornil na fakt, že mnozí dříve narození si z penzí kvalitní jídlo opravdu nemohou dovolit, každopádně neuškodí.

Hodnocení:
(4.7 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Tvojekucharka recepty
Podělte se o recept a vyhrajte 1000 Kč! Dobrý den, co takhle vyhrát 1000 Kč za recept?! :) Stačí přidat svůj recept na Tvojekucharka.cz, 10 nejlépe hodnocených receptů vyhrává! Pravidla a informace na: recepty.tvojekucharka.cz/varte-a-vydelavejte-kazdy-recept-muze-vyhrat-1000-kc/
Jarmila Komberec Jakubcová
Hodně starších lidí má špatné stravovací návyky. Nezařazují do jídelníčku třeba ryby či málo zeleniny. Vidím to u svého přítele, který kdyby žil sám tak bude jíst jen škvarky, bůček, tlačenku a další podobné nezdravé potraviny. už jsem ho naučila na brokolici, zkouší i ryby a prostě když nic jiného neuvařím tak nakonec sní co mu předložím. Občas si tajně kupuje špek.
Slávka Kobylková
Chce to si vařit,kdo to neumí,má smůlu.ať se to naučí a je to.Jaképak frky kolem toho.A jestli si někdo myslí,že jen ryby ,kuřecí a krůtí maso ho spasí,jeho blbost.
Zdenka Jírová
Já si vařím čerstvá jídla skoro každý den, i když jsem sama. Sleduji, kdy jsou slevy u mléčných výrobků nebo zeleniny. Uzeniny jím jen výjimečně a sladké také běžně nejím. Říkám si, že alespoň vím, co jím. Vaření mi nevadí, vařila jsem celý život pro rodinu, i teď, při společných setkáních uvařím nějaké tradiční jídlo, které si běžně nevaří. Vnuk miluje svíčkovou nebo kuře na smetaně, tak to pro něj připravím. Je mu 11 let a miluje knedlíky. Je ale skoro hubený, tak si je občas může dovolit. Vždy, když přijede, už na chodbě se mě ptá : babičko budou knedlíky? Já ale jsem skoro celý týden na zeleninových jídlech a kuřecím nebo krůtím mase.
Valentyna Vorackova
Souhlasím s příspěvky níže. Nedostatek peněz je buď výmluva (a bohužel dost častá, znám spoustu seniorů, kteří mají příjem skoro 2x větší než já a přesto se považují za chudé), nebo důsledek špatné informovanosti. Nikdo mi nenamluví, že jablko, mrkev, brambory nebo obyčejný bílý jogurt stojí nějaké jmění. Uvařit těstoviny a dát na ně rajský protlak s bylinkami (které se dají pěstovat za oknem nebo na zahrádce) zvládne i vdovec. Když se do toho navíc nakrájí šunka a posype se strouhaným sýrem (třeba jenom obyčejným eidamem), je to syté a zdravé jídlo za pár korun. Důležité je nepropadat depresím a i přes nepřízeň osudu se o svůj život starat, jak nejlépe to jde. Navíc, jak píše paní Dana, jídelen pro seniory s rozvozem je dnes hodně a je to lepší varianta, než konzervy.
Dana Puchalská
Paní Ježková má pravdu. Není hned nutné kupovat předražené BIO potraviny, ale užívat selský rozum. Když budete vařit normálně(tak asi jako naše matky a babičky) a nepodlehnete kouzlu reklamy, tak se dá i za méně peněz vykouzlit dobré jídlo. U nás je jídelna pro seniory a ceny jsou víc než rozumné. A mají na výběr ze 3 druhů jídel. A to nemluvím o dietním vaření, to je tam samozřejmost.A mohou si to jídlo nechat zabalit sebou domů.Tak nevím proč si staří lidé, konkrétně vdovci něco takového ve svém okolí nenajdou. Chce to jenom chtít a najde se. A odbývání pak jde pochopitelně stranou.
Věra Ježková
Myslím, že kvalita nemusí být vždy drahá. (Drahé jsou i potraviny nezdravé.) Nemám ráda BIO, u kupovaných potravin občas sleduji jen jejich energetickou hodnotu. Baví mě prohlížet si letáky, a proto si něco lepšího někdy koupím v akci (třeba lososa nebo dobrý sýr). Stravuji se v podstatě celý život stejně a jsem ráda, že výběr surovin a potravin je mnohem širší než dřív.