Do divadla či na slavnost. Ale v čem?
Ilustrační foto: pinterest.com

Do divadla či na slavnost. Ale v čem?

23. 11. 2017

Dlouhé šaty? Nebudu v nich vypadat jako skříň? Nebo kalhoty? Hodí se do divadla? Blíží se zima, čas společenských akcí a to pro mnoho žen znamená otázku: Co na sebe?

V tomto případě platí dvojnásob, že čím je žena starší, tím více si nad tím láme hlavu. Mnohé dámy si zvykly běžně přes den nosit jednoduché, pohodlné, ba až sportovní oblečení. Džíny, kalhoty, nízké pohodlné boty, trička, svetry, volné košile. Málokterá dnes cupitá městem v šatech a na podpatcích, což je s přibývajícími roky víc a víc náročné.

Ale pak nastane ta prekérní situace. Rodina se má sejít u slavnostní tabule u vánočního stromku. No přece tam nepůjdeme v džínách. Nebo se jde do divadla či na večírek. Nebo, nedej bože, na ples! Co na sebe? Pořizovat si kvůli jedné slavnostní události oblečení za tisíce? Ne, to si nemůžu dovolit a ani nechci utrácet, protože na takové události chodím maximálně jednou, dvakrát za rok, takže slavnostní oblečení nevynosím. Vyrazit si v těch třicet let starých plesových šatech, které jsem měla na sobě naposledy před sedmi roky? Zkouška před zrcadlem. Uf. Nevypadám v nich jako neforemná almara? Sedí mi? Cítím se v nich dobře? Užiju si v nich ten večer? Ne. Vyrazit si civilně? V černých kalhotách a bílé košili? Nebudu vypadat příliš skromně? Hodí se tak jít do divadla? No možná, ale na ples určitě ne. A tak se točíme v kruhu.

Tak přiznejme si, že takový rozhovor sama se sebou snad někdy vedla každá z nás. Ve dvaceti je snadné koupit si za pár stovek lehké šatičky, ale v šedesáti je třeba, aby oblečení sedělo, nepůsobilo lacině, nemačkalo se, zkrátka, abychom do společnosti vyrazily jako sebevědomé dámy.

Ženy, které chodí na večerní společenské události často, to mají snazší. Ty, které umějí s módou zacházet, v takovém případě mají několik dobře kombinovatelných kousků a doplňků, se kterými vystačí a takzvaně je vynosí. Horší to je pro ty, kterým se taková událost naskytne mimořádně, třeba jen jednou do roka.

Právě teď se začíná v obchodech objevovat hodně takzvaně večerních společenských kousků. Už dávno neplatí, že je třeba pořizovat si šaty. Existují například svetry či tuniky pro společenské události. Například černý svetřík pošitý jemnými černými flitry, které lehce hází odlesky, v kombinaci s dlouhou černou sukní a zlatými botkami je naprosto skvělé plesové oblečení. A pak se ten svetřík  dá s kalhotami využít klidně do divadla. Podobných možností je hodně, stačí jen přemýšlet, nebát se a nenechat se poutat konvencemi.

Takže tady je malá inspirace v podobě dam, které si vyrazily do společnosti.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Modely jsou pěkné, ale věřím , že se vždy dokážu obléci podle situace a mého šatníku.
Zdenka Jírová
Pro takové příležitosti mám dlouhou splývavou černou sukni a halenky obměňuji.
Jana Šenbergerová
Vybrala bych si. Mohu krátké šaty, dlouhou sukni i kalhoty. Jen narazit na něco, co mi bude sedět materiálem, střihem i barvou. Většinou musím aspoň v jednom případě slevit ze svých nároků.
Věra Ježková
Nerada se oblékám „za dámu“. Vyhovuje mi sportovní elegance. V lodičkách mě bolí nohy, nejsem šatová. Modely se mi líbí, ale ne pro mě; kdybych si musela vybrat, pak 7.
Elena Valeriánová
Já si dnes vezmu do divadla tmavomodré šaty, jsou úplně nové, tak je budu zajíždět. :-) Do ND by se zřejmě nehodily.
Alena Tollarová
Mně by se líbila jednoduchá čtyřka, ale ne v této barvě. Dodnes je mi líto, že jsem si nekoupila společenské šaty z poslední přehlídky v Letˇnanech. Jinak ovšem na fotkách a /asi/ doporučenými outfity jsou tradičně samé žížaly vel. max. 38 a nikoli ženské krev a mlíko. Snad akorát desítka ...
Zuzana Pivcová
Myslím, že model musí ladit nejen s doplňky, ale hlavně s účesem, a samozřejmě rozhodující je typ postavy. Zatímco v mladším věku, kdy jsem nosila delší vlasy s ofinou, jsem vyrážela vyloženě ráda v dlouhé sukni nebo v šatech, dnes by to byl problém. Ale když k nějaké společenské události dojde, určitě nezůstanu doma jen proto, že nebudu mít co na sebe. :-))
Jitka Hašková
Krásné modely, ale na sebe bych si nevzala ani jeden.
Elen Zajíčková
Krásné modely, krásné dámy! Já osobně mám trošku problém s kontrastním prádlem pod prosvítající materiál. A to v každém věku. Jsem ale moc ráda, že se vůbec řeší , co si na jakou příležitost vlastně vzít na sebe. Zkušenost je někdy velkým zklamáním. Určitě mnohé dámy souhlasí.Krásný den všem!
ivana kosťunová
jednoznačně 6,9,
Elena Valeriánová
1 a 8 to jsou moje favoritky.